امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98914
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، علی پاکزاد، ظهر امروز در نشستی خبری به‌مناسبت دوم مردادماه، روز ملی فیزیوتراپی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، علی پاکزاد، ظهر امروز در نشستی خبری به‌مناسبت دوم مردادماه، روز ملی فیزیوتراپی اظهار داشت: بعضی از مراکز دولتی از نظر تجهیزات بسیار قوی و توانمند هستند که از جمله این آن‌ها مراکز تحت نظارت بهزیستی است.

وی بیان کرد: اگر مراکز دولتی امکان افزایش فیزیوتراپیست‌های خود را داشته باشند، کیفیت خدمات در مراکز دولتی به مراتب از مراکز خصوصی در این استان مطلوب‌تر خواهد بود.

عضو انجمن فیزیوتراپی استان یزد عنوان کرد: البته طی چند سال اخیر، مراکز خصوصی نیز از نظر تجهیزات به شکل قابل توجهی ارتقا یافته‌اند و از آنجا که از نظر نیروی متخصص مشکلی ندارند، کیفیت خدمات اکنون در مراکز خصوصی بهتر است.

وی با اشاره به اینکه طرح خدمت تا چند سال پیش در مراکز دولتی اجباری بود و همین امر سبب فعالیت بسیاری از فیزیوتراپیست‌ها در مراکز دولتی شده بود اما از زمانی که این طرح اختیاری شد، مراکز دولتی، نیروی متخصص در این زمینه جذب نمی‌کنند و کار را به واحدهای خصوصی واگذار کرده‌اند.

یکی دیگر از اعضای انجمن فیزیوتراپی استان یزد نیز در این نشست با اشاره به قدمت 50 ساله رشته فیزیوتراپی در کشور اظهار داشت: انجمن فیزیوتراپی ایران نیز تقریبا عمری 50 ساله دارد و در یزد 20 سال است که این انجمن مشغول فعالیت است.

محمدمهدی فلاحتی با اشاره به فعالیت‌ها و وظایف انجمن فیزیوتراپی استان یزد خاطرنشان کرد: نظارت بر مراکز فیزیوتراپی و تجهیزات آن‌ها، نظارت بر اجرای تعرفه‌ها، اجرای طرح انطباق، حمایت از فیزیوتراپیست‌ها به ویژه در طرح‌های بیمه‌ای، ارتقاء دانش آن‌ها و آشنایی آن‌ها با تجهیزات روز علم فیزیوتراپی از مهم‌ترین وظایف و مسئولیت‌های انجمن فیزیوتراپی استان یزد است.

وی همچنین از برگزاری 141 همایش علمی و بازآموزی استانی و 15 سمینار علمی ملی توسط این انجمن در استان یزد خبر داد.

به گزارش فارس، دوم مردادماه به عنوان روز ملی فیزیوتراپی تعیین و نامگذاری شده است.
انتهای پیام/2464/الف30
برچسب ها:
آخرین اخبار