امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98918
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، هدایای 13 ساله به حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان که از سوی تعدادی از رهبران ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، هدایای 13 ساله به حامد کرزی رئیس جمهوری افغانستان که از سوی تعدادی از رهبران جهان اهدا شده بود امروز از سوی مقامات ریاست جمهوری این کشور در اختیار «د افغانستان بانک» (بانک مرکزی افغانستان) گذاشته شد.

«شجاع محمد امل» رئیس کادر ریاست جمهوری افغانستان گفت: این هدایا طی چند سال گذشته به مناسبت‎های مختلفی از سوی شماری از رهبران برخی کشورها به حامد کرزی اهدا شده است.

امل، در مراسم تحویل این هدایا به رئیس بانک مرکزی افغانستان، اظهار داشت: حامد کرزی در طول 13 سال گذشته هدایایی را از سوی تعدادی از رهبران جهان در مناسبت‎های مختلف دریافت کرده که اکنون در اختیار بانک مرکزی این کشور می‌گذارد.

وی افزود: 2 هدیه از این هدایای نفیس به حامد کرزی به زمان پادشاهی «محمدظاهرشاه» تعلق دارد و دیگر هدایا مربوط به دولت 13 ساله رئیس جمهوری کنونی افغانستان است.

رئیس کادر ریاست جمهوری افغانستان افزود: برخی از این هدایا شامل، سمبل دروازه کعبه، شمشیرطلایی با غلاف زنجیر، سینی طلایی  و قوری، گلاب پاش، اسپند دانی، سمبل قصر حسن که از طلا ساخته شده ، شمشیر، خنجر، 2 روان نویس و کمر بند طلا بوده است.

«نورالله دلاوری» رئیس بانک مرکزی افغانستان نیز در این مراسم گفت: این بار اول نیست که رئیس جمهور کرزی هدایای خود را به این بانک تحویل می‌دهد بلکه در گذشته نیز چندین هدیه دیگر را نیز در اختیار این بانک گذاشته است.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها