امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98927
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، بر اساس تصمیم کنگره ملی لیبی چهارم آگوست موعد تحویل قدرت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، بر اساس تصمیم کنگره ملی لیبی چهارم آگوست موعد تحویل قدرت به پارلمان جدیدی است که اعضای آن در رای گیری بیست و پنجم ژوئن انتخاب شدند.

در متن تصمیم امروز کنگره ملی لیبی که در پایگاه آن منتشر شده، آمده است:روز دوشنبه چهارم آگوست موعد تحویل قدرت به مجلس نمایندگان لیبی برای آغاز دور دوم مرحله انتقالی در این کشور است و این تصمیم به امضای «نوری ابوسهمین»، رئیس کنگره ملی لیبی رسیده است.

مکان مراسم و تاریخ برگزاری اولین جلسه پارلمان منتخب لیبی قرار است به زودی اعلام شود. بر اساس قانونی که کنگره ملی لیبی مستقر در طرابلس، پایتخت این کشور، تصویب کرده است، مجلس جدید نمایندگان لیبی در شهر بنغازی در شرق این کشور تشکیل خواهد شد.

در عین حال برخی نمایندگان پارلمان لیبی به خاطر اینکه بنغازی هر روز شاهد خشونت های خونبار است با تشکیل مجلس جدید در این شهر مخالف هستند اما برخی دیگر با این مسئله موافق هستند

مردم لیبی امیدوارند پارلمان منتخب بتواند کشور را از بحران‌های شدید سیاسی و امنیتی نجات بدهد.

در همین حال نگرانی‌ها درباره تکرار تجربه کنگره ملی در داخل پارلمان جدید و ایجاد دودستگی و کشمکش بین فراکسیون‌های مختلف وجود دارد زیرا همین کشمکش های بین گروه های سیاسی که به بیرون سرایت کرده و موجب نزاع مسلحانه بین گروه های شبه نظامی وابسته به جناح های سیاسی شد، کار کنگره ملی را فلج کرده بود.

طی یک سال اخیر فعالیت مسلحانه گروه‌های شبه نظامی یا همان انقلابیون سابق در طرابلس و بنغازی، بحران ساز شده است.

گروه‌های مسلحی که در جریان سرنگونی نظام معمر القذافی حضور داشتند در طول این مدت برای  محقق کردن خواسته های خود به سلاح متوسل شده‌اند تا جایی که مقر کنگره ملی و بسیاری از وزارتخانه‌ها بارها هدف حملات این عناصر قرار گرفت.

تداوم درگیری‌های سنگین اطراف فردوگاه طرابلس

از سوی دیگر درگیری ها و بمباران ها در اطراف فرودگاه بین المللی طرابلس امروز چهارشنبه هم ادامه داشت.

یک منبع امنیتی امروز گفت: تبادل شلیک موشک در اطراف فرودگاه طرابلس امروز هم ادامه داشت و پادگان های واقع در منطقه قصر بن غشیر در جاده فرودگاه بین المللی طرابلس بار دیگر هدف گلوله باران و شلیک موشک قرار گرفت.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها