امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98928
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی مصر در گزارش خود درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نویسنده و تحلیلگر مسائل سیاسی مصر در گزارش خود درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کشتار و قتل عام مردم بی گناه فلسطین نوشت: ارتش یزید را دیدم که به (امام) «حسین»(ع) در منطقه الشجاعیه حمله و غزه را غرق در خون می کند.

فهمی هویدی با اشاره به سکوت جهان عرب در قبال تجاوزات اسرائیلی و عجز و درماندگی آنها در کمک به مظلومان غزه، نوشت: ارتش اسرائیل همانند اقدام بیش از 13 قرن گذشته ارتش یزید در کوفه بر ضد(امام)«حسین»(ع) و خانواده وی که رموز دفاع از حق و آزادی تدبیل شدند، در غزه خون جاری و عمران و آبادی آن را نابود کرد.

نویسنده مصری در ادامه این مطلب خود، آورده است: درست است که حادثه کربلا سه روز طول کشید و حادثه کربلای امروز ما از سیزدهمین روزش هم گذشته است. درست است که قاتلان (امام)«حسین»(ع) از برادران مسلمان بودند اما قاتلان زمان ما دشمنانی هستند که از سوی برخی مسلمانان تایید می‌شوند.درست است که شمار قربانیان کربلا نزدیک به 70 تن بودند اما شمار قربانیان زمان ما از 400 نفر گذشته است،‌اما جرم و جنایت قاتلان یکی است با این تفاوت که قاتلان کربلای حسینی از باب لعن و نفرین به تاریخ پیوستند اما قاتلان زمان ما از باب مجد و بزرگی و قهرمانی وارد تاریخ شدند.

هویدی به پایداری نیروهای مقاومت اسلامی در برابر دشمنان اسرائیلی اشاره کرد و گفت: رزمندگان مقاومت فلسطینی تسلیم نشدند و از قدرت ارتش اسرائیل هراسی نداشت به گونه ای که صدها هزار نفر از اسرائیلی ها مجبور شدند در زیر زمین مخفی شوند.

هویدی نوشت: بین نظامی که بر اساس موازین زور و قدرت خونریزی کار می‌کند و بین سیاستمدار و مورخی که بر پایه و معیار ارزش ها کار می‌کند، تفاوت ماهوی وجود دارد که از این زاویه فلسطینی‌های غزه نمونه‌ای از اقدامات (امام)«حسین»(ع) و پیروانش در کربلا ارائه دادند. بنا به گفته مورخان، جبهه (امام)«حسین»(ع) به سرعت شکست خورد و تمامی یارانش شهید شدند. اما در کربلای زمان ما جبهه فلسطینی‌ها شکست نخورده و عقب نشینی نکردند. در کربلای حسینی سپاه (امام)«حسین»(ع) برای ایثارگری ضرب المثل شدند اما در کربلای کنونی فلسطینی‌ها به عنوان مقاومت و بزرگی ضرب المثل شدند. این آن چیزی است که اعتمادسازی کرده و امیدها را برای آینده زنده نگه می دارد و پشتوانه سیاسی و تاریخی آن را افزایش می‌دهد.

فهمی هویدی همچنین از طرح مصر برای آتش بس انتقاد کرد و گفت: هیچ کس نمی تواند انکار کند اسرائیل با این طرحی که سریعا با آن موافقت کرده است، برای گسترش حملات خود علیه غزه استفاده کرد و در واقع این طرح عنصری برای کمک به تشدید تجاوازت اسرائیلی و ریخته شدن خون بیشتر فلسطینان بوده است.

وی همچنین از طرح مصر برای آتش بس در غزه به دلیل مشورت با طرف اسرائیلی قبل از طرف فلسطینی انتقاد کرد و با مطرح کردن سوالاتی پرسید: آیا مشورت با اسرائیل قبل از آغاز طرح بدون هماهنگی با فلسطین جایز است؟ آیا منطقی است که در خصوص آتش بس با محمود عباس، رئیس فرض و نه رئیس واقعی فلسطین که به ضد مقاومت معروف است، گفتگو شود؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها