امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98948
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
نشست «امام خمینی (ره) و روز جهانی قدس؛ پیام ها و تاثیرات» با حضور « علیرضا سلطان‌شاهی» دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین نهاد ریاست جمهوری و ...

نشست «امام خمینی (ره) و روز جهانی قدس؛ پیام ها و تاثیرات» با حضور « علیرضا سلطان‌شاهی» دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین نهاد ریاست جمهوری و همچنین «سید محمدرضا آیت اللهی» دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد.

 

تعابیر انحرافی درباره روز قدس و نگرانی پیروان واقعی امام (ره)

«علیرضا سلطان‌شاهی» دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی فلسطین نهاد ریاست جمهوری در این نشست اظهار داشت: روز جهانی قدس در سال 1358 طی یک پیام در شانزدهم مرداد ماه از سوی حضرت امام (ره) اعلام شد و ظرف این 35 سال از برپایی آن تعاریف و تعابیر متعدد و متنوعی از آن در مسیر اجرا، ارائه گردید که در برخی موارد موجبات نگرانی پیروان واقعی حضرت امام (ره) را فراهم کرد .

وی افزود: از جمله شیطنت‌های مطرح در این عرصه تبلیغ موضوعیت قدس و روز جهانی منتسب به آن است. بدین معنا که اگر قدس و فلسطین به هر نحوی وجه همت آحاد امت و ملل اسلامی قرار گیرد تا آزاد شود، خوب است و دلیلی ندارد که با طرح روز جهانی قدس و تاکید بر اجرای آن به این مهم نائل شویم.

وی با بیان اینکه متاسفانه اینگونه دیدگاه وجود دارد و همه ساله در ایام پایانی ماه مبارک رمضان در مکه و مدینه معتکف شده، خود را به مستحب غیر ضرور دیگری مشغول می‌نمایند، گفت: آنها در هراس هستند که ایده متعالی حضرت امام (ره) با مختصات ایرانی، اسلامی و شیعی، بساط برخی از آن‌ها در مسیر آرمان آزادی قدس شریف را تهدید نماید. حال آنکه بی‌نصیب از برکات بی‌پایان و گسترده روز جهانی قدس که تمامی ملل آزاده، مسلمانان و فلسطینی‌ها را متمتع می‌کند. از سر تغافل و جهل آب به آسیاب دشمن برای تفرق مسلمین ریخته و ناخواسته، آرمان آزادی فلسطین را بعید می‌کنند.

سلطانشاهی آبشخور اصلی این نگرش خطرناک را محافل صهیونیستی و آمریکایی غرب دانست و تصریح کرد: اخیرا به دنبال بیداری اسلامی در جهان عرب، این استدلال را مطرح می‌کنند که انقلاب اسلامی نباید نگران ضعیف برگزار شدن روز جهانی قدس در این کشورها باشد. در واقع اگر ملت‌های مسلمان کشورهای بپا خاسته عربی به نحو دیگری به غیر از روز قدس، مطالبات خود از صهیونیست‌ها را مطرح می‌کنند یا خواهان قطع روابط هستند و یا خواهان محاکمه سران وابسته خود به صهیونیست‌ها هستند، در همین حد کفایت می‌کند و انتظارات را برآورده می‌سازد. در حالی که با مرور دیدگاه‌های حضرت امام (ره) متوجه خواهیم شد که نگرش طرفداران طرح موضوعیت قدس و فلسطین، نگرشی انحرافی و بسیار خطرناک است و راه مقابله با آن در مرحله اول فهم و درک دقیق و صحیح از فرمایشات حضرت امام (ره) است و در مرحله دیگر اصرار به برپایی روز جهانی قدس به عنوان تحقق واقعی مصداقیت روز جهانی قدس است.

 

مسئولان علاوه برایران روز قدس را در نقاط مختلف دنیا برپاکنند

دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری یاد آور شد: حضرت امام (ره) از همان ابتدا در نظر داشتند که از تمام ظرفیت‌های جهانی علیه صهیونیست‌ها بهره‌برداری کند و موضوع قدس و فلسطین را در قالب جغرافیایی هدف قرار ندهند. ایشان پیرامون ابعاد روز قدس در همان اولین سال اعلان آن می‌فرمایند. «روز قدس، یک روز جهانی است روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.»

در واقع در این دیدگاه قدس نماد یک حرکت جهانی و بهانه یک خروش گسترده در اقصی نقاط عالم است. که پیامد آن بیداری عمومی ملت‌ها و آزادگان را در پی دارد.

وی افزود: ترسیم این مسیر مهم از سوی امام خمینی(ره)، متولیان جمهوری اسلامی را که مهم‌ترین وظیفه در این عرصه را بر دوش دارند باید متوجه این معنا کند که روز قدس با ابعاد جهانی آن برپا شود. و تلاش‌ها و برنامه‌ها بگونه‌ای سامان یابد که علاوه بر پایی روز قدس در اقصی نقاط سرزمین پهناور اسلامی ایران، در نقاط مختلف و متعدد دنیا نیز برنامه‌ریزی و برپا شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، عنوان کرد: حضرت امام (ره) با اعلان روز جهانی قدس صف‌آرایی صحنه نبرد میان دو جبهه از مستضعفان و مستکبران را پی ریزی کردند. و آن نبرد همیشگی میان زر و زور، مستضعف و مستکبر و ... را در روز قدس متبلور ساختند. به طوری که در خصوص این روز می‌فرمایند: «... روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز مقابله ملت‌هایی که زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند. در مقابل ابر قدرت‌ هاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند... روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملت‌های مستضعف معلوم شود.»

در واقع حضرت امام (ره) در این راهبرد ملت‌ها را صرف نظر از اعتقادات و مرزهای جغرافیایی در اردوگاه‌های استضعاف و استکبار مرزبندی می‌کند و سعادت بشر را در رهایی بشریت از استکبار می‌داند.

سلطان‌شاهی در توصیف روز قدس، گفت: گویا حضرت امام (ره) با تبیین جایگاه اسلام بر آن است تا الگویی جامع به ملت‌ها ارائه نماید تا تمام مستضعفین با استعانت و تمسک به اسلام عزت خود را باز یافته و تنها از طریق اسلام، آزادگی خود را به دست آورند. از همین رو می‌فرمایند: «روز قدس روز اسلام است... روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است.»

در ادامه ایشان با طرح این مهم که «روز قدس روز حیات اسلام است» قصد آن دارند که بر احیاء ارزش‌ها و قوانین اسلامی در خلال زندگی واداره جوامع تاکید نمایند. و اگر اسلام با جامعیت خود، رافع تمام نیازهای بشری باشد، پس حکومت اسلامی نیاز امروز بشر است و به همین دلیل مصداق آن در بیان امام (ره) را این گونه شاهد هستیم که می‌فرمایند: «روز قدس، فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است، روز حکومت اسلامی است روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها، بیرق آن برافراشته شود»

در ادامه ایشان ضمن توجه دادن به استفاده ما از ظرفیت‌های فراموش شده اسلام می‌فرمایند. «روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیاء کرد و احیاء بکنیم و قوانین اسلام در ممالک اسلامی اجرا بشود.» با این اوصاف، اسلام با این مختصات مهم‌ترین دشمن  مستکبران عالم است. و در منظر امام (ره) جنگ سرنوشت‌ساز از همین جا و با همین رویکرد آغاز می‌شود. جایی که می‌فرمایند: «من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) می‌دانم و روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز  کنیم و مسلمین از آن انزوایی که آنها را کشانده بودند خارج شوند و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند و ما در مقابل اجانب، با تمام قوا ایستاده‌ایم و اجازه نخواهیم داد کسان دیگر در مملکت ما دخالت کنند و مسلمین نباید اجازه بدهند که کسان دیگر در ممالکشان دخالت کنند.»

وی در ادامه یادآور شد: پیوند اسلام با روز قدس و برای رهایی مستضعفین به بیان دیگر از فرمایش امام (ره) به این صورت مورد تاکید است: «روز قدس یک روز اسلامی است و یک بسیج عمومی اسلامی بود و امیدوارم که این امر، مقدمه‌ باشد از برای یک حزب مستضعفین بر تمام دنیا و من امیدوارم که یک حزب به اسم حزب مستضعفین دنیا به وجود بیاید و همه مستضعفین با هم در این حزب شرکت کنند و مشکلاتی که سر راه مستضعفین است از میان بردارند و قیام در مقابل مستکبران و چپاولگران شرق و غرب کنند و دیگر اجازه ندهند که مستکبرین بر مستضعفین عالم ظلم کنند و ندای اسلام را و وعده اسلام را که حکومت مستضعفین متفرق بودند و با تفرقه کاری انجام نمی‌گیرد. اکنون که نمونه‌ای از پیوند مستضعفین در بلاد مسلمین تحقق پیدا کرد. این نمونه باید به یک سطح وسیع‌تری در تمام قشرهای انسان‌های تاریخ تحقق پیدا کند به اسم حزب مستضعفین که همان حزب‌الله است و موافق اراده خدای  تبارک و تعالی است که مستضعفین وارث ارض باید بشوند.»

حضرت امام(ره) ضمن تاکید و تبیین جایگاه اسلام در روند آزادگی ملت‌ها از سیطره مستکبرین با طرح ایده روز جهانی قدس دلیل انتخاب این روز از سال به این مناسبت را چنین بیان می‌کنند. «من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند.»

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام (ره) در تشریح دلایل خود برای انتخاب این ایام از سال برای روز قدس، با تاکید بر رهایی از شیطان در جهاد اکبر و به ویژه در ماه پر خیر و برکت رمضان و لیالی قدر می‌فرمایند. «جمعه آخر ماه مبارک رمضان روز قدس است و در دهه آخر ماه رمضان به احتمال زیاد شب قدر است، شبی است که احیای آن سنت الهی است و قدر و منزلت آن از هزار ماه منافقان اولی‌تر است که مقدرات در آن شب پایه‌ریزی می‌شود. روز قدس که همجوار قدر است. لازم است که در بین مسلمانان احیاء شود و مبدا بیداری و هوشیاری آنان باشد و از غفلت‌های که در طول تاریخ، خصوصا سده‌های اخیر شده است، بیرون آیند تا آن روز هشیاری و بیداری از ده‌ها سال ابر قدرت‌ها و منافقان جهان والاتر باشد و مسلمانان جهان مقدرات خود را خود و به دست قدرت خود پی‌ریزی و پایه‌گذاری کنند. در شب قدر خود مسلمانان با شب زنده‌داری و مناجات خود از قید بندگی غیر خدای تعالی که شیاطین جن و انس‌اند رها شده و به عبودیت خداوند درمی‌آیند و روز قدس که آخرین روزهای شهرالله اعظم؛ است، سزاوار است که همه مسلمانان جهان از قید اسارت و بردگی شیاطین بزرگ و ابرقدرت‌ها شده و به قدرت لایزال الله بپیوندند و دست جنایتکاران تاریخ را از کشورهای مستضعفان قطع و رشته طمع آنان را بگسلانند.»

وی با توصیف اینکه روز قدس روز تمیز منافقین از متعهدین است تاکید کرد: همواره در مصاف با مستکبرین و اشغالگران صهیونیست، کاری‌ترین ضربه‌ها و جراحت‌ها از ناحیه منافقین بوده که با اهمال و خیانت خود موجبات موفقیت موقت جبهه استکبار را فراهم کرده‌اند. این عده که از زمان مهاجرت یهودیان ومنطقه در قالب حاکم و دلال به شیوه‌های مختلف به دنبال مطالبات دنیوی خود بوده‌اند، همواره از سوی حضرت امام (ره) مورد شدیدترین خطاب‌ها قرار گرفته‌اند از جمله درا ین باره می‌فرمایند.( روز قدس) «روزی است که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین، این روز را روز قدس می‌دانند و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند و منافقین، آنهایی که با ابرقدرت‌ها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی، در این روز بی‌تفاوت هستند یا ملت‌ها را نمی‌گذارند که تظاهر کنند.

وی ادامه داد: حضرت امام (ره) در ادامه با تاکید بر افشای این عده می‌فرمایند: در روز قدس ملت‌ها باید به حکومت‌هایی که خائن هستند هشدار دهند. روز قدس روزی است که ما خواهیم فهمید چه اشخاصی و چه رژیم‌هایی با توطئه‌گرهای بین‌المللی موافقت دارند و به اسلام مخالفت. آنهایی که شرکت ندارند مخالف با اسلام هستند و موافق با اسرائیل و آنهایی که شرکت کردند، متعهد هستند و موافق با اسلام و مخالف با دشمنان اسلام که در راس آنها آمریکا و اسرائیل است. روز امتیاز حق از باطل است روز جدایی حق و باطل است.

جایگاه ملت‌ها در افشای ماهیت منافقین و خائنین نیز از منظر امام (ره) دور نمانده است در واقع حضرت امام (ره) در همین خصوص برای ملت‌ها تکلیف مشخص کرده می‌فرمایند: تکلیف ملت‌ها در آستانه روز قدس و آستانه سالروز شهادت بزرگ انسان تاریخ بشریت(امیرالمومنین حضرت علی ع) آن است که در اجتماعات و راهپیمایی‌های خود از دولت‌های خود به طور جدی بخواهند که با قدرت نظامی و سلاح نفت در مقابل آمریکا و اسرائیل به مقابله برخیزند و اگر گوش نکردند و اسرائیل جنایتکار را که تمام منطقه حتی حرمین شریفین را تهدید می‌کند و هم اکنون عمق خواست‌های او واضح شده است را تاکید کردند و با فشار و اعتصابات و تهدید، آنان را مجبور به عمل کنند در حالی که اسلام و اماکن مقدسه آن مورد تهدید به تجاوز قرار گرفته و هیج فرد مسلمانی نمی‌تواند در مقابل آن بی‌تفاوت باشد و آنچه در این موقع که اسرائیل تجاوز گسترده به بلاد مسلمین نموده و مسلمانان بی‌گناه و بی‌پناه را به خاک و خون کشیده است دولت‌های منطقه انجام دهند جز یک کلام بی‌محتوا و سازشکارانه نیست و مصیبت بارتر آنکه از دست اسرائیل به آمریکا جنایتکار اصلی پناه می‌برند و در حقیقت از خوف مار به اژدها رو می‌آورند و با داشتن ابزار مقابله با آنان حاضر به یک کلمه خشن یا یک تهدید نیستند و با این وضع باید همه حاضر برای محو و نابودی شوند و در طول زندگی خود به هر ذلتی تن دهند.

دبیر کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین تصریح کرد: مصداق بارز از فرمایشات حضرت امام (ره) را می‌توان در حوادث اخیر منطقه و بیداری اسلامی ملت‌های منطقه به وضوح شاهد بود که چگونه ملت‌ها با اعتصابات و تظاهرات خود حکام خائن خود را به زیر کشاندند و این حرکت‌ها ادامه دارد آنچنانکه امام (ره) هم به آینده این نگرش امیدوار بوده و می‌فرمایند: امید است با زنده نگه داشتن این روز، بی‌تفاوتی‌ها زائل شود و غفلت‌ها مرتفع گردد و با قیام ملت‌های شریف بعضی از سران خائن را که به رغم مسلمانان و اسلام دست در دست اسرائیل و چشم به فرمان آمریکا برخلاف مصالح مسلمین به زندگانی سیاسی ننگین خود و به زندگی جنایت‌بار خویش ادامه می‌دهند از صحنه خارج و در گورستان تاریخ مدفون نمایند. حکام غاصبی که در جنگ بین کفاری چون اسرائیل و صدام ضربه وارد می‌کنند از صحنه اسلام باید خارج شوند و از حکومت بر مسلمین باید برکنار گردند.

وی با بیان اینکه الگوی ایران، فریاد رهایی بخش است، گفت: حضرت امام (ره) ذیل بیانات خود پیرامون روز جهانی قدس به چگونگی اتخاذ روش‌های مؤثر در این حرکت اشاره‌های دقیق و محکمی دارند و محل الگوی تجربه شده از این روش‌ها را نیز معرفی می‌کنند در واقع تظاهرات اعلان خصم و به طور خلاصه فریاد شیوه حضرت امام (ره) در برابر مستکبرین است و نمونه موفق آن ایران اسلامی است بگونه‌ای که در بیان امام (ره) به این صورت صدق می‌کند: اگر روز قدس تمام ملت‌ها قیام می‌کردند و فریاد می‌زدند نمی‌توانست آن حکومت احمق جلوی فریادشان را بگیرد یک جمعیت کمی قیام می‌کنند اگر در روز قدس تمام کشورهای اسلامی ملت‌ها برخیزند و فریاد بزنند نه برای قدس، تنها برای همه ممالک اسلامی پیروز خواهند شد. ما با فریاد محمدرضا خان را بیرونش کردیم شما خیال می‌کنید با تفنگ بیرون کردیم؟ با فریاد، با الله اکبر، اینقدر الله اکبر بر مغز اینها کوبیده شد که خودشان را باختند و فرار کردند از این مملکت رفتند مسلمین باید فریاد بزنند گمان نکنند که شعار و فریاد فایده ندارند نخیر شعار فایده دارد اما اگر همه فریاد بزنند.

وی ادامه داد: در واقع حضرت امام (ره) تظاهرات و راهپیمایی و اعلام خروش و برآوردن فریاد همه‌گیر را راه موفقیت می‌داند و این منافات دارد با برپا داشتن روز قدس در یک فضای سربسته بدون اطلاع افکار عمومی و انظار مردم. در واقع تظاهرات و فریاد و حضور فعال در صحنه خواست و راهبرد مؤثر امام (ره) در مقابل مستکبرین است آنچنانکه صراحت داشته می‌فرمایند: اگر یک هیاهویی از تمام ملت مسلمین بلند شود روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که روز قدس است همه ملت‌ها قیام بکنند همین که حالا همان تظاهرات همان راهپیمایی‌ها را بکنند این مقدمه می‌شود از برای اینکه انشاءالله جلوی این مفسدین را ما بگیریم و کلک اینها از بلاد اسلام کنده شود. محمدرضا از همه دولت‌های مسلمین از همه آنها قوی‌تر بود و از همه آنها پشتوانه‌اش بیشتر بود معذلک ملت ما قیام کرد و اسلام را وجهه نظر خودش قرار دارد و الله اکبر را فریاد کشید و این قدرت را از بین برد.

سلطان‌شاهی با اشاره به توصیه حضرت امام (ره) در مورد روز قدس، اظهار داشت: اگر همه مسلمینی که در دنیا هستند الان هستند که قریب یک میلیارد هستند اگر در روز قدس همه بیرون بیایند از خانه فریاد بکنند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی همین قول مرگ بر شوروی برای آنها مرگ می‌آورد جمعیت شان یک میلیارد ذخائرشان این همه زیاد که همه دولت‌ها محتاج به ذخائر شما هستند معذلک شما را وادار می‌کنند با هم مختلف باشید اختلاف کنید و ذخائرتان را ما ببریم و هیچ کدام صحبت نکنید. خوب است یک قدری از این جوان‌هایی که در آمریکا و در انگلستان و در بلاد غرب هستند و تظاهر می‌کنند و در مقابل پلیس می‌ایستند و آنها را غل و زنجیر می‌کنند در حال غل هم فریاد می‌زنندو احقاق حق می‌خواهند بکنند یک قدری ما متنبه بشویم و ما تعلیم بگیریم از این جوان‌ها که آنها برای اسلام فریاد می‌کنند و ملت‌ها بی‌طرف هستند که آنها هم برای اسلام دارند فریاد می‌کنند و اینجا با هم اختلاف می‌کنیم و انصافا انصاف نیست.

 

آیت اللهی: روز قدس برای دشمنان این پیام  تلخ دارد که ایران در کنار مردم فلسطین تا آخر ایستاده است

 

همچنین «سید محمدرضا آیت اللهی» دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه نشست امام خمینی (ره) و روز قدس که در محل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس بر گزار شد با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) روز قدس را برای جهان اسلام و دنیا به شکل یک روز عبادی که برای تحقق وظیفه شرعی انسان آزاده و مسلمان مطرح کردند گفت: در حقیقت مسئله سیاسی فلسطین که متاسفانه برخی فلسطینی‌ها آن را به عنوان یک مسئله ملی و فلسطینی پیگیری می‌کردند حضرت امام خمینی(ره) آن را به مسئله اسلام و یک وظیفه دینی گره زدند.

وی با تاکید به اینکه روز قدس روز وحدت مسلمانان است خاطرنشان کرد: روز قدس در تمام دنیا به صورتی جا افتاده است  که هم اکنون مسئله فلسطین به صورت شفاف در بین مردم عادی حول محور عدالت، مبارزه با ظلم و مبارزه با اشغالگری مطرح می‌شود‌ .

 

 

استکبار نتوانست این حرکت مردمی را ساکت کند

آیت اللهی تصریح کرد: با وجودی که همه رسانه‌های خبری دنیا با توطئه استکباری کنترل و هدایت اخبار را در اختیار گرفته اند ولی نتوانسته اند این حرکت مردمی را ساکت کنند . این رسانه ها می کوشند  صدای مظلومیت مردم فلسطین به گوش جهانیان نرسد به این دلیل که تقریباً همه رسانه‌های عمومی در اختیار شبکه‌های صهیونیستی است.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در ادامه به پیشنهاد حضرت امام خمینی (ره) در مورد نام گذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز جهانی قدس اشاره کرد و خاطرنشان نمود: امت اسلامی به صورت بسیار پسندیده‌ پیشنهاد حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر روز جهانی قدس را در حال انجام دادن هستند و با این کار خود سعی می کنند تا توطئه صهیونیستی و استکباری غرب را خنثی کنند.

آیت اللهی با بیان اینکه متاسفانه ماه رمضان امسال به دلیل حمله صهیونیست ها به غزه روزگار بسیار سخت و تلخی را برای همه مسلمانان در حال رقم زده است، گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و در سرزمین فلسطین و در منطقه‌ای که چندین سال است در حال محاصره است و حتی به نیازهای اولیه خود دسترسی ندارند رخ می دهد و این حملات وحشیانه آنان نه تنها دل هر مسلمانی را بلکه دل هر انسان آزادیخواهی را به درد می آورد و متاسفانه این حملات صهیونیست ها در سایه سکوت سنگین مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری صورت می گیرد.

حضور مردم ایران در روز جهانی قدس یاری دهنده مردم فلسطین است

وی افزود: در چند روز گذشته موج حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس به غزه بیداد می‌کند و طبیعی است که مردم ایران اسلامی حضورشان در برنامه روز قدس امسال می‌تواند یاری دهنده مردم فلسطین باشد.

استاندار اسبق تهران با تاکید بر اینکه حضور پرشمار ایرانیان در راهپیمایی روز قدس امسال می تواند پشتیبانی باشد  از مردم مظلوم غزه و فلسطین که زیر بار گلوله‌های خونبار رژیم صهیونیستی هستند ، اظهار داشت: حضور پرقدرت مردم روزه دار ایران در راهپیمایی روز قدس می تواند دلگرمی خوبی را به مردم مظلوم غزه و پشتوانه حرکت مردمی فلسطین که واقعا شجاعانه و جانانه در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کنند، باشد.

وی ضمن دعوت پرشور مردم ایران برای حضور در راهپیمایی روز قدس از آنان خواست با فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل این شعار ضد استکباری را در ایران اسلامی طنین انداز کنند و از مردم مظلوم فلسطین و غزه حمایت‌ و پشتیبانی‌ کنند.

استیصال رژیم صهیونیستی پس از انقلاب اسلامی ایران آغاز شد

آیت اللهی خاطرنشان کرد: چند روز پیش جمله‌ای به ذهنم آمد که می توانیم آنرا به صورت پیام به تمام مردم جهان اعلام کنیم که بچه‌های دنیا وقتی صدای هواپیما می شنوند خوشحال می‌شوند ولی بچه‌های سرزمین غزه وقتی صدای هواپیما را می‌شنوند از آن فرار می‌کنند و از وحشت به جایی پناه می‌برند ولی متاسفانه در سرزمین غزه امروز هیچ جای امنی وجود ندارد و مردم بدون سلاحی که دسترسی به هیچ ابزاری ندارند زیر بار گلوله‌باران رژیم خونبار اسرائیل هستند.

وی تصریح کرد: اگر به تاریخ ننگین تشکیل اسرائیل، اشغالگری این رژیم و دست‌اندازی‌های آنان به سرزمین‌های اسلامی و جنایاتی که آنان در طول 67 سال انجام داده است نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که قبل از انقلاب اسلامی ایران همه حرکت‌هایی که برای حمایت از فلسطین انجام می شد توسط اسرائیل به سخت‌ترین وضعیت سرکوب می شد اما بعد از انقلاب اسلامی ایران حرکت‌های مردمی، آمادگی و اقتداری که مردم فلسطین پیدا کردند باعث شده است که در این سال‌های گذشته چندین شکست مفتضحانه بر این رژیم اشغالگر و این ارتش تا دندان مسلح وارد شود که عقب‌نشینی از جنوب لبنان و عقب‌نشینی از بخش‌هایی از سرزمین فلسطین و شکست در جنگ 33روزه و در جنگ 22 روزه و در جنگ 8 روزه و وضعیت استیصالی که این روزها در حالی که ارتش صهیونیستی در حال بمباران غزه و کشتار بی‌رحمانه در غزه است اما استیصال دولتمردان اسرائیل کاملا مشخص است و شاهد بودیم که ناگزیر شدند که در رابطه با مسائل داخلی خودشان حتی معاون وزیر جنگ را با دستوری آنی به دلیل اینکه واقعیت اندکی از وضعیت استیصال صهیونیست‌ها را بیان کرده بود، برکنار کند.

روز قدس روز تجمیع مسلمانان حول یک محور واحد است

آیت الهی افزود: تاثیر انقلاب اسلامی تاثیر بسیار فراوانی برای قدرت دادن و امید دادن به مردم فلسطین داشت و نتایج آن را در همین سال‌های اخیر در عملیات‌های مختلف شاهد بودیم به علاوه حمایت بی‌دریغی که انقلاب اسلامی ایران از قدس شریف و مردم فلسطین و در دفاع از این مردم انجام داده است و دیدگاه‌های حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری در این رابطه بسیار شفاف و امیدبخش است و برای دشمنان هم یک پیام تلخ دارد و دشمنان میدانند امت اسلامی ایران در کنار مردم فلسطین تا آخر ایستاده است. روز قدس روزی است که اسرائیلی‌ها هیچ گاه نتوانستند این حرکت مردمی را با همه دسیسه‌هایی که داشتند ساکت کنند و روزی که مردم مسلمان در همه نقاط جهان حول یک محور واحد جمع می‌شوند و در کنار هم برای دفاع از مظلوم قیام می‌کنند.

گفتگو از : روح‌الله فرقانی فدافن و  وحید ونایی

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها