امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98955
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در ازبکستان نماینده دختر رئیس جمهور این کشور از دستگیری 2 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در ازبکستان نماینده دختر رئیس جمهور این کشور از دستگیری 2 نفر از دستیاران «گلناره کریم‌آوا» خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری «EurasiaNet.org»، وی همچنین عنوان می‌کند که گلناره ارتباطی با اتهامات وارد شده در اروپا نداشته و این مسأله یک مبارزه سیاسی قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است.

به نقل از پایگاه خبری مذکور در این مناقشات خانوادگی، «رستم عنایت‌اف» رئیس شورای امنیت ملی ازبکستان نیز درگیر بوده که در این رابطه «اسلام»، پسر گلناره در مصاحبه با رسانه‌های روسیه اعلام کرد: در دستگیری مادر و خواهرش برخی مقامات عالی‌رتبه ازبکستان نیز اعمال نفوذ کرده‌اند.

این مسأله درحالی است که رادیوی «آزادی» گزارش داد: 2 دستیار گلناره کریم‌آوا به نام‌های «رستم مادوماراف» و «غاینه آواکیان» نیز دستگیر‌ و برای مدت طولانی زندانی شده‌اند.

انتخابات آتی ریاست جمهوری ازبکستان در ماه مارس سال 2015 برگزار می‌شود ضمن آنکه اسلام کریم‌اف رئیس جمهور این کشور در حال حاضر 76 سال دارد.

برق تاجیکستان 3 سال دیگر به پاکستان می‌رسد

«خواجه محمد عاصف» وزیر آب و انرژی پاکستان در پایان دیدار و مذاکرات با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان اعلام کرد: این 2 کشور کمیسیون مشترک توسعه همکاری‌های انرژی با توجه به اهمیت و ویژگی‌های طرح همکاری‌های دوجانبه در این بخش ایجاد می‌کنند.

رؤسای جمهوری ترکمنستان و اسلوونی بر گسترش همکاری‏‌های دوجانبه تاکید کردند

رئیس جمهور اسلوونی که روز سه‏‌شنبه در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به منظور انجام سفر رسمی به عشق‏‌آباد سفر کرده‏ پس از ملاقات دوجانبه با همتای ترکمنی خود در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان بر توسعه و گسترش روابط و همکاری‏‌های همه جانبه میان «لیوبلیانا» و « عشق‏‌آباد» تأکید کرد.

«بوروت پاخور» رئیس جمهور اسلوونی پس از ملاقات خصوصی با «قربانقلی بردی‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان، گفت: اسلوونی برای توسعه و گسترش همکاری با ترکمنستان در این منطقه اهمیت خاصی قائل است و محافل تجاری و صنعتی اسلوونی در کنار همکاری‏‌های سیاسی و فرهنگی و آموزشی قصد دارند، حضور خود را در این کشور افزایش دهند.

رؤسای جمهور ترکمنستان و اسلوونی همچنین در یک کنفرانس مطبوعاتی که در کاخ ریاست جمهوری ترکمنستان با حضور خبرنگاران خارجی محلی برگزار شد، نتایج مذاکرات دوجانبه را مثبت و سازنده ارزیابی کردند.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها