امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98967
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،جمشید مشایخی ضمن استقبال از طرح تهیه نامه جمعی هنرمندان و سینماگران کشور خطاب به بان کی مون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،جمشید مشایخی ضمن استقبال از طرح تهیه نامه جمعی هنرمندان و سینماگران کشور خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل که توسط جشنواره فیلم مقاومت صورت گفت : از آنجایی که هنرمندان واقعی قلبشان برای مردم می‌طپد، این وظیفه اصلی این قشر از جامعه است که نسبت به کشتار های بیرحمانه همنوعانشان واکنش نشان دهند و از این جنایات ابراز تاسف و بیداد کنند.

وی افزود: نه اینکه این مطلب منحصرا به اسرائیل بازگردد بلکه هر کشوری که مردم بی گناه را آماج حمله ها و خواسته های خود قرار دهد باید با ابراز تنفر عمومی رو به رو شود.

این هنرمند پیشکسوت خاطرنشان ساخت: تصور اینکه بچه های کوچک و مادران بی پناهشان مورد حمله این ارتش اهریمنی قرار گرفته اند آدم را دیوانه می کند و سکوت هنرمندان در این مسئله اصلا جایز نیست.

وی تاکید کرد: حمله عراق به کشور ما هم نمونه ای از رفتارهای اهریمنی بود که هنوز هم هنرمندان به نسبت عمق فاجعه در آن سال ها ساکت نشسته اند و آنچنان که باید و شاید فیلم و سریالی درباره اش نمی سازند.

وی خاطرنشان کرد: این روزها مردم ما نشسته اند و سریال های مبتذل ترکیه ای را تماشا می‌کنند و در مقابل سریالی هم از طرف ما ساخته نمی شود که مردم با حقایق و ارزش‌هایی که لازم است آشنا کند و همه چیز طوری پیش می رود که انگار فیلمسازان ما خودشان ترجیح می دهند که مردم پای سریال های غربی بنشینند.

مشایخی معتقد است : هنر کاری دلی است و به سیاست ربطی ندارد و اگر تظاهر را کنار بگذاریم و با قلبمان به سراغ ساخت آثار ارزشی و اعتقادی برویم قطعا مردم را جلب خواهیم کرد.

وی درباره آثار مورد علاقه اش در سینمای دفاع مقدس به خبرنگار ما گفت: وقتی اثری دلی باشد و از عمق وجود به سراغ حقیقت برود قطعا اثرگذار خواهد شد مانند فیلم‌های ابراهیم حاتمی کیا در صورتی که اگر فیلم هایی بخواهد خودش را مطرح کند فایده ای ندارد.

جمشید مشایخی پس از 4دهه حضور در سینمای ایران پرده از گلایه ای قدیمی برداشت و گفت: من طرحی دفاع مقدسی دارم که 6سال است منتظر اقدام و مجوز مانده و با هیچ حمایتی از سوی دولت مواجه نشده است.

وی در خلاصه ای از این طرح گفت : ماجرای پسری ثروتمند و شاعر است که بدون اجازه پدرش به جنگ می رود و وصیت می کند اعضای بدنش را اهدا کنند و در شب اول عملیات اتفاقاتی رخ می دهد که مسیر داستان را عوض می کند. 

«انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی سیزدهمین جشنواره بین¬المللی فیلم مقاومت را درگستره«سینمای ایران»و «سینمای بین¬الملل» در قالب بخش‌های مختلف فیلم های سینمایی، سینمایی ویدیویی، کوتاه، مستند، چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران،  نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در ایران و چند کشور جهان برگزار می‌کند.

اطلاعات تکمیلی در سایت جشنواره بین المللی فیلم مقاومت moqavematfilmfest.ir موجود است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها