امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98973
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این جلسه اعضا ضمن بحث و گفتگو در زمینه مسائل مهم فرهنگی هنری و اوضاع منطقه ای جهان اسلام، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این جلسه اعضا ضمن بحث و گفتگو در زمینه مسائل مهم فرهنگی هنری و اوضاع منطقه ای جهان اسلام، لزوم توجه ویژه و هر چه بیشتر مسوولین فرهنگی هنری را به دغدغه های مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار دادند و ابراز امیدواری کردند مدیران فرهنگی دولت در مسیر حرکت خویش بصیرت فرهنگی پیشه کنند. در ادامه نیز ضمن تاکید بر لزوم توجه عملی هنرمندان به موضوعات بین المللی، جهان اسلام و جریان مقاومت اسلامی، در راستای حمایت از مردم مظلوم غزه بیانیه ای از سوی اعضا به شرح ذیل صادر شد.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
واذا الموؤدة سئلت *بای ذنب قتلت
 
این کودکان معصوم، این زنان مظلوم، و این پیران بی نوا؛ مگر چه می‌خواهند که این گونه ناجوانمردانه و وحشیانه به خاک و خون کشیده می‌شوند؟ اینان گناهشان چیست که باید جور حرص و طمع و آز پایان ناپذیر جنگ سالاران قدرتمدار را به دوش کشیده، طعمه گرگان مردم نمایی شوند که خواب آشفته تسلط بر جهان و سیطره بر نیل تا فرات را می بینند؟ آیا درک حق حیات مردم بی پناه غزه و فلسطین، و حق درمان دردها و زخم های عمیق آنان، و حق آرامش و سکونت در زیر سقف خانه های موروثی وطنشان، این قدر برای مدعیان حقوق بشر ثقیل و سنگین است که متجاوزان خونخوار اسرائیلی از بی گناهان مورد تهاجم تمیز داده نمی شود، و در این واقعه عظیم یا سکوت کرده, یا هردو سوی ماجرا به آرامش و خویشتن داری دعوت می شوند، و یا با وقاحت تمام برای مظلومیت متجاوزان صهیونیست اشک تمساح ریخته می شود؟ بی تردید ضرورت تبیین مرزهای حق و باطل و تشخیص قبیله متجاوز از امت مورد تهاجم، مسئولیت غیر قابل انکار همه اندیشمندان و صاحب نظران آزاده جهان و قاطبه هنرمندان فرهیخته و  بصیر ایران اسلامی است که همواره در کنار مظلومان و در برابر ظالمان ایستاده، پرچم مقاومت بر افرازند و نور امید به تطهیر سرزمین قدس از لوث وجود صهیونیسم غاصب را در دل مظلومان جهان همچنان روشن بدارند. هیأت اسلامی هنرمندان به نمایندگی از سوی هنرمندان متعهد و دینمدار، ضمن دعوت از آحاد مردم به ویژه هنرمندان عرصه های گوناگون هنر به حضور ذر راهپیمایی روز جهانی قدس، حمایت خود را از مظلومان فلسطین و بی پناهان غزه، تا محو غده سرطانی اسرائیل از صفحه روزگار اعلام می‌دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار