امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98990
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
«فروغ فروهیده» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس: من سالهاست که نویسندگی می‌کنم اما در 15 الی 16 سال اخیر جای یک سریال که به زندگی و ...

«فروغ فروهیده» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس: من سالهاست که نویسندگی می‌کنم اما در 15 الی 16 سال اخیر جای یک سریال که به زندگی و خانواده بپردازد را خالی می‌بینم. آدم‌ها به دلیل تکنولوژی و پیچیدگی و روابط میان فردی خانواده را فراموش کرده‌اند و اگر ما به دل خانواده‌ها برویم، امروز ارتباط‌ها از نوع دیگری و خیلی مجازی شده است. چیزی که خیلی ارزشمند است، یادآوری چیزهایی است که اتفاقا در سنت و پیشینه ما نیز هست. مقداری مدرنیته شدیم و در مقطعی با بازگشت به سنت همراه شده و مقوله شترگاو پلنگی به وجود آورد که هیچ رابطه دو سویه و چارچوب خانواده ای باقی نگذاشت.

وی ادامه داد: یادآوری این مساله که چارچوب خانواده با حضور تک تک افراد خانواده شکل می گیرد، موضوع از یاد رفته‌ای است. به نسبت سریالهایی که در سالهای گذشته ماه رمضان پخش شده، ابعاد انسانی بالاتری دارد. در سریالهای ما همه سر هم فریاد می کشند، این ایراد نویسنده نیست، بلکه پرخاشگری جامعه است و یک سریالی که بخواهد مدیوم حرف زدن را به دیگران یاد بدهد، خیلی ارزشمند است.

وی درباره فضای فانتزی سریال «هفت سنگ» نیز توضیح داد: نگارش زاییده تفکرات مردانه و زنانه است. چیزی که فانتزی به نظر می‌رسد، فانتزی نیست. اگر محسن روان زنانه اش در خانه بیشتر است، جایی است که باید ای نبرون ریزی را داشته باشد. اگر لیلا روان مردانه اش در خانه اش بیشتر مدیریت دارد، چون در بیرون از خانه کار می کند. ما تکامل این روان زنانه و مردانه را در نهایت در لیلا و محسن می بینیم. به نظر من این ویژگی جدیدی در سریال ماست. روان در همه آدم ها دو پاره و زنانه و مردانه است. زمان می برد تا این مفهوم درک شود چون ما در اجتماع مردم نقاب دار را می بینیم. برخی می گویند چرا لوکیشن های سریال همه در خانه است و بیرون نیست؟ برای اینکه به نظر من خانه تنها جایی است که افراد برای هم ماسک نمی زنند و خود حقیقی شان را نشان می دهند.

فروهیده در پایان گفت: ما یک خانواده بودیم و به قدری تجربه خوبی بود که هنوز دلم نمی آید سر کار دیگری بروم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها