امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99004
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در گردهمایی بزرگ ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در گردهمایی بزرگ هنرمندان در حمایت از مردم مظلوم غزه با عنوان «غزه تنها نیست» که با حضور حجت‌الله ایوبی، حسام‌الدین آشنا، مجتبی رحمان‌دوست، سیدعلی موسوی گرمارودی، محمدرضا سنگری، حسین کچوئیان، حسین اسرافیلی، رضا میرکریمی، یوسفعلی میرشکاک، نرگس آبیار، الهام چرخنده، علیرضا قزوه، رضا اسماعیلی، مصطفی محدثی خراسانی، محمدعلی گودینی، علی داودی، مصطفی رحمان‌دوست، فاضل نظری، علی‌محمد مودب، ناصر فیض، محسن نفر، حبیب‌الله صادقی، میلاد عرفانپور، محمدمهدی سیار، منوچهر محمدی، کریم اکبری مبارکه، کاردار سفارت‌های فلسطین، لبنان، افغانستان، تاجیکستان، سودان، سومالی و نیجریه و جمع کثیری از اهالی فرهنگ و هنر در سالن اندیشه حوزه هنری عصر امروز در سخنانی به مظلومیت مردم فلسطین اشاره کرد و گفت: سالیانی است که رژیم صهیونیستی ماه مبارک رمضان را به کام مسلمین تلخ می‌کند. این ماه، ماه قرآن کریم است و رجوع دوباره به این کتاب شریف داریم، هرچند که باید در تمام عمر به این کتاب شریف رجوع کنیم. در قرآن کریم به مبحث دشمن بسیار اشاره شده است. از منظر قرآن کریم دشمن در ایمان به خدا دروغ‌گو و منافق است، پیامبران الهی را کشته و هرگاه فرصتی یافته به کشتار و قتل و غارت پرداخته است. دشمن از زاویه دید قرآن مال‌اندوز، کینه‌توز و ... است.
 
*نگران بشریت هستیم

وی افزود: ما پیش از آنکه نگران مردم غزه باشیم که هستیم نگران بشریت هستیم زیرا دشمن امروز به سلاح‌های کشتار جمعی مسلح شده و مجامع جهانی نسبت به کشتارهای این رژیم خونخوار سکوت کرده و رسانه‌های حامی و قدرتمند این جنایتکاران با انحراف افکار عمومی این جنایت‌ها را پوشش نمی‌دهند. اما با این حال هر هنرمند یک رسانه است. رسانه‌ای که می‌تواند این خفقان رسانه‌ای را بشکند و از بین ببرد.
 
*هنرمندان به مسئله فلسطین حساس باشند

مومنی شریف گفت: هنرمندان ما همیشه نسبت به مسئله فلسطین حساسیت داشته‌اند و بهترین آثار مرتبط با فلسطین را هنرمندان ما داشته‌اند. امروز رسانه‌های حامی رژیم صهیونیستی سعی می‌کنند افکار عمومی را به جهتی سوق دهند که انگار اصلا اتفاقی نیفتاده است. وعده‌های قرآن کریم مبنی بر شکست دشمن در حال محقق شدن است و شاهدیم که در سال‌های اخیر هربار که دشمن اراده نمود تا غزه را اشغال کند نتوانسته و با دادن تلفات عقب نشینی کرده است. هنرمندان ما برخلاف هنرمندان دروغینی که داعیه هنرمندی دارند با آثارشان از مردم فلسطین حمایت خواهند کرد.
 
*ادبیات مقاومت ایران پیشتاز است

علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی در ادامه گفت: ادبیات مقاومت ایران بسیار پیشتاز است و در برابر شعر سوریه، عراق، فلسطین و ... چیزی کم نداریم. در حدود 2500 سال پیش و همزمان با عصر هخامنشیان پس از حمله اسکندر به خاورمیانه و ورود به منطقه غزه و تصرف آن، از باتیس فرماندار ایرانی آنجا خواست که در برابر وی کرنش کند که با مقاومت این فرد ایرانی روبرو شد. سپس پای این فرماندار دلیر را سوراخ کرده و پشت اسب‌ها او را به روی زمین کشیدند و وی بدون هرگون جزع و فزع مقاومت کرد تا حدی که سربازان اسکندر تحت تاثیر باتیس قرار گرفتند.
 
*تمام غزه، شعر است

وی افزود: اتفاقات امروز تمام غزه، شعر است. امروز به نسبت ده سال گذشته مردم غزه و فلسطین بسیار جلو هستند. امروز تمام جهانیان وجدان‌هایشان بیدار شده است. حضور هنرمندان امروز در اینجا نشان از وجدان بیدار این گروه دارد که می‌خواهند بگویند، «غزه تنها نیست».
 
*امیدواریم ویرانی‌های غزه به آبادانی ختم شود

در ادامه گردهمایی «غزه تنها نیست» حجت‌الله ایوبی در سخنانی جنایت‌های رژیم خونخوار صهیونیستی را محکوم کرد و گفت: این جلسه نشان می‌دهد که سینماگران و هنرمندان در کنار مردم غزه هستند. انسان با دیدن این تصاویر ناله سر می‌دهد و غمگین می‌شود و امیدواریم که این ویرانی‌ها ختم به آبادنی شود.
 
*داعش و طالبان از ضایعات بزرگ جهان اسلام

وی افزود: عده‌ای سعی کرده‌اند که جبهه‌های دشمن و جنگ را عوض کرده و جنگ فرهنگی را به سرزمین‌های اسلامی بکشانند و روابط با رژیم منحوس صهیونیستی را عادی نشان دهند و داعشسیم و طالبانیسم نتیجه این جنگ فرهنگی است که یک ضایعه بزرگ برای عالم اسلامی است. امام راحل ما فرمودند که اسرائیل غده سرطانی است و باید از بین برود.

رئیس سازمان سینمایی گفت: امیدواریم نتیجه ویرانی‌های غزه به آبادانی منجر شود و این ویرانی‌ها دردناک‌ترین ناله‌ها را داشته است و دردناک‌تر از این ناله‌ها سکوت مدعیان خدمت به اسلام است. سران کشورهای عرب، کسانی که برای هر اتفاقی بیانیه صادر می‌کنند و با لبخندهایشان این جنایت را تایید می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها