امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99005
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور در گردهمایی بزرگ هنرمندان در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور در گردهمایی بزرگ هنرمندان در حمایت از مردم مظلوم غزه با عنوان «غزه تنها نیست» که با حضور محسن مومنی شریف، حجت‌الله ایوبی، مجتبی رحمان‌دوست، سیدعلی موسوی گرمارودی، محمدرضا سنگری، حسین کچوئیان، حسین اسرافیلی، رضا میرکریمی، یوسفعلی میرشکاک، نرگس آبیار، الهام چرخنده، علیرضا قزوه، رضا اسماعیلی، مصطفی محدثی خراسانی، محمدعلی گودینی، علی داودی، مصطفی رحمان‌دوست، فاضل نظری، علی‌محمد مودب، ناصر فیض، محسن نفر، حبیب‌الله صادقی، میلاد عرفانپور، محمدمهدی سیار، منوچهر محمدی، کریم اکبری مبارکه، کاردار سفارت‌های فلسطین، لبنان، افغانستان، تاجیکستان، سودان، سومالی و نیجریه و جمع کثیری از اهالی فرهنگ و هنر در سالن اندیشه حوزه هنری عصر امروز در سخنانی به مظلومیت مردم فلسطین اشاره کرد و گفت:‌ امام ما حضرت روح‌الله (ره) فرمود شهادت هنر مردان خداست. این جمع همبستگی هنرمندان ایرانی با هنرمندان فلسطین است، کسانی که هنر خود را در عرصه جهاد و شهادت به نمایش گذاشته‌اند گردهم آمدن این جمع نشان از دغدغه‌مندی هنرمندان دارد.
 
*شهادت فلسطینی‌ها موثرترین پیام تاریخ است

وی افزود: ما قدر هنر شهادت را می‌شناسیم، هنری که دارای زبان جهانی است و زمان نمی‌شناسد. به شهادت رسیدن هر کودک و نوجوان فلسطینی به این گونه مظلومانه، مؤثرترین پیام تاریخ برای جهانیان است و مگر نه این است که هنرمندان به دنبال اثربخشی هنر خود هستند.
 
*هنرمندانی که جمع شدند تا پاسخ «نه غزه و نه لبنان» را بدهند

آشنا خاطر نشان کرد: من در اینجا حاضر شدم تا پیام تشکر و قدردانی رئیس جمهور را به هنرمندانی که امروز در این مکان گردهم آمده‌اند تا پاسخ کسانی که دیروز شعار «نه غزه و نه لبنان»‌ را سر داده، پاسخ بدهند، به شما ابلاغ کنم.
 
*حمایت از فلسطین سابقه‌ای دیرینه دارد

 موسوی گرمارودی ضمن قرائت اشعاری از شعر سلام بر فلسطین گفت: این شعر را به اشاره دکتر شریعتی قبل از انقلاب سروده‌ام و این شعر در همان زمان به انگلیسی و عربی ترجمه شد و توسط یکی از دوستانی که به سرزمین‌های اشغالی رفت و آمد داشت به دست سران حماس رسید. این نشان از این دارد که برگزاری برنامه‌هایی از این جنس و حمایت از مردم فلسطین سابقه‌ای دیرینه دارد.

این مترجم نهج‌البلاغه افزود: امروز شاهدیم که تظاهرات‌های بی‌شماری در سراسر جهان برپا شده است. روشنفکران ما اگر از روشنفکران اهل قبله تقلید نمی‌کنند لااقل از روشنفکران غیر اهل قبله تقلید کنند.

سلام بر همه خیمه‌های اهل کبود

درورد به همه موج‌های خشم‌آلود
 

تو دست خسته شرقی در آستین زمان

کنون به دست تو باید روی خصم خَشود
 
ز پایمردی تو جسم خصم در لرزه

ز پایداری تو کام خصم زهرآلود
 

*توجه هنرمندان ایرانی به فلسطین درخور توجه است

حبیب‌الله صادقی که از نقاشان کشور است در این گردهمایی گفت: توجهی که هنرمندان ما به موضوع فلسطین داشته‌‌اند بعید می‌دانم که در جایی دیگری از جهان اتفاق افتاده باشد. هنرمندان نازک‌بین با توجه به آموزه‌های اسلامی اقدام به تولید آثار هنری می‌نمایند.
 
*هنرمند متعهد آمادگی خود را اعلام کند

صادقی اشاره کرد: داعش ادامه جریان منحوس طالبان است و تمام تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی نشان از یک طرح کلی برای هجوم به تمدن اسلامی دارد. هنرمندان متعهد با خلق آثار مختلف در حوزه‌های تجسمی و به منظور دفاع از مردم مظلوم فلسطین آمادگی خود را اعلام می‌کنند.
 
*تحت امر رهبر فرزانه انقلاب هستیم

وی افزود: هنرمندان رشته‌های تجسمی خود را سرباز مقاومت اسلامی می‌دانند و تحت امر رهبر فرزانه انقلاب برای دفاع از تمدن اسلامی آمادگی خود را اعلام می‌دارند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها