امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99009
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گردهمایی بزرگ هنرمندان در حمایت از مردم مظلوم غزه با عنوان «غزه تنها ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گردهمایی بزرگ هنرمندان در حمایت از مردم مظلوم غزه با عنوان «غزه تنها نیست» عصر دیروز با حضور محسن مومنی شریف، حجت‌الله ایوبی، حسام‌الدین آشنا، مجتبی رحمان‌دوست، سیدعلی موسوی گرمارودی، محمدرضا سنگری، حسین کچوئیان، حسین اسرافیلی، رضا میرکریمی، یوسفعلی میرشکاک، نرگس آبیار، الهام چرخنده، علیرضا قزوه، رضا اسماعیلی، مصطفی محدثی خراسانی، محمدعلی گودینی، علی داودی، مصطفی رحمان‌دوست، فاضل نظری، علی‌محمد مودب، ناصر فیض، محسن نفر، حبیب‌الله صادقی، میلاد عرفانپور، محمدمهدی سیار، منوچهر محمدی، کریم اکبری مبارکه، کاردار سفارت‌های فلسطین، لبنان، افغانستان، تاجیکستان، سودان، سومالی و نیجریه و جمع کثیری از اهالی فرهنگ و هنر در سالن اندیشه حوزه هنری برگزار شد که در این نشست یوسفعلی میرشکاک شاعر و منتقد ادبی گفت: ان‌شاءالله هر ساله از این مجالس داشته باشیم تا هنرمندان تجلی کنند. تا این کارهای تبلیغی ادامه پیدا کند.
 
*تا ندای رسول‌الله (ص) لبیک گفته نشود هیچ جای جهان از تنهایی خارج نمی شود

وی افزود:  آیا این کارها غزه و کوفه و ... را از تنهایی نجات خواهد داد و آیا جماعت تجاوزگر دست از تجاوزهای خود برمی‌دارند؟ با این مراسم و مجامع نه غزه و نه هیچ جای جهان از تنهایی خارج نخواهد شد. تا زمانی که ندای رسول‌الله (ص) را لبیک نگوییم کاری از پیش نمی‌شود برد.
 
*ایرانی‌ها در ساعت خطر آشکار می‌شوند

میرشکاک ادامه داد: یکی از خصلت‌های خوب ایرانی‌ها این است که درست در ساعت خطر آشکار می‌شوند و منتظریم که آن لحظه آخر فرا برسد تا به آرزوی خود برسیم. از هفده هجده سالگی تا امروز که هردو پای بنده بر لب گور است، آنقدر از این مراسم‌ها دیدیم و کسی هم از تنهایی خارج نشد که دیگر خسته شدیم، ان‌شاءالله جوان‌ها نتیجه بگیرند. به امید روزی که هنر تنها ابزار هنرمند نباشد بلکه هنر ابزار فراغت وی باشد و «جهاد» ابزار اصلی هنرمند باشد.
 
*از خودگذشتگی هنر اصلی است

این شاعر انقلابی یادآور شد: یادمان باشد نه تنها غزه بلکه عبات لااله‌الاالله از تنهایی خارج نخواهد شد، مگر اینکه به هنر اصلی یعنی از خودگذشتگی رجوع کنیم و سرمان را به حضرت اباعبدالله (ع) بدهیم.
 
*عده‌ای به دنبال حفظ وضع موجود هستند

میرشکاک گفت: زمانی که از هنر درست استفاده نشود، داعش هیچ اتفاقی برایش نخواهد افتاد. هر روز شاهد تاسیس یک شبکه جدید تلویزیونی هستیم ولی مشخص نیست چرا از این امکان استفاده نمی‌کنند؟ عده‌ای به دنبال حفظ وضع موجود هستند و از این موقعیت آب می‌خورند. در عصری که رسانه‌های دیداری میدان‌داری می‌کنند، دیگر نمی‌توان با قصیده و رباعی کاری کرد. اگر شعر می‌تواند کاری با داعش بکند بالای پارک ملت کانون شعر دایر کنند.
 
*امیدواریم بسیجیان به آرزوی شهادت برسند

وی در پایان گفت: امیدوارم هنرمندان بسیجی شده و یا بسیجیان هنرمند و به طور کلی آنهایی که بسیجی مانده‌اند هر چه زودتر به آرزوی خود که شهادت است برسند و سر را تقدیم حضرت ارباب کنند.

منوچهر محمدی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون نیز در این مراسم با جملاتی به زبان عربی جوانان، ایتام، مبارزان و ... فلسطینی را مورد خطاب قرار داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار