امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99026
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۹
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق اعلام کرد که اتحادیه میهنی کردستان، چهارشنبه شب سرانجام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق اعلام کرد که اتحادیه میهنی کردستان، چهارشنبه شب سرانجام نامزد خود برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق را معرفی کرد.
یک مقام آگاه به این پایگاه خبری گفت: اتحادیه میهنی فؤاد معصوم از سران بارز خود را نامزد ریاست جمهوری معرفی کرد.
این مقام آگاه که خواست نامش فاش نشود، افزود: اعلام نامزدی معصوم پس از رقابت وی با برهم صالح (از دیگر سران بارز کردستان عراق) انجام شد.
پیش از این گفته می‌شد که برهم صالح بخت نخست نامزدی اتحادیه میهنی برای جانشینی جلال طالبانی رئیس جمهور فعلی عراق است.
ریاست پارلمان عراق روز چهارشنبه (دیروز) پایان کار کمیته بررسی نامزدهای پست ریاست جمهوری را اعلام و تاکید کرده بود که به سقف مهلت زمانی معین شده (طبق قانون) پایبند خواهد بود که سرانجام اواخر دیشب اتحادیه میهنی نامزد خود را معرفی کرد.
بنا بر این گزارش، اتحادیه میهنی کردستان به رهبری جلال طالبانی رئیس جمهور کنونی، چهارشنبه تهدید کرده بود که کرد‌ها از روند سیاسی خود را کنار خواهند کشید اگر نامزدی غیر کُرد معرفی شود.
در حالی که جلال طالبانی از کثرت نامزدها ابراز تعجب کرده بود، حیدر العبادی نایب رئیس اول پارلمان عراق، دوشنبه از دریافت ده‌ها اسم (حدود ۵۰ اسم) برای نامزدی پست ریاست جمهوری عراق خبر داده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها