امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99045
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به حملات رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر علیه مردم بی دفاع غزه، کشورهای عضو گروه عدم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به حملات رژیم صهیونیستی در هفته‌های اخیر علیه مردم بی دفاع غزه، کشورهای عضو گروه عدم تعهد به ریاست جمهوری اسلامی ایران و گروه سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب در ژنو تلاش یکپارچه‌ای را برای مطرح کردن جنایت‌های رژیم اسراییل در چارچوب شورای حقوق بشر به عمل آوردند.

با پیگیری سفرای عدم تعهد در ژنو به ریاست ایران و همچنین سازمان همکاری اسلامی به ریاست پاکستان نشست ویژه شورای حقوق بشر در ژنو چهارشنبه اول مردادماه جاری برگزار شد.

محسن نذیری اصل سفیر و نماینده دائم کشورمان در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو در نشست ویژه شورای حقوق بشر از طرف گروه غیر متعهدها سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی به شدید‌ترین شکل ممکن نقض گسترده و نظام‌مند اصول حقوق بین‌الملل توسط رژیم اسرائیل در حمله به اراضی اشغالی فلسطین و به ویژه نواز غزه را محکوم کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا هر چه سریع‌تر نسبت به پایان دادن به تجاوزات این رژیم علیه مردم فلسطین اقدام کند.

همچنین در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل که روز پنج شنبه دوم مرداد ماه برگزار می‌شود، قرار است قطعنامه‌ای در خصوص اراضی اشغالی فلسطین به ویژه نواز غزه، به تصویب چهل و هفت عضو شورای مذکور برسد.

از جمله نکات مهم مندرج در پیس نویس قطعنامه مذکور، درخواست اعزام کمیسیونر تحقیق بین‌المللی به سرزمین‌های اشغالی برای بررسی و گزارش دهی به شورا در خصوص کلیه موارد نقض حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه بین‌المللی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین است، درخواست از دولت سوئیس به عنوان امین کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو، جهت برگزاری کنفرانس طرفین ذیربط کنوانسیون چهارم ژنو در خصوص اقدام این رژیم در اراضی اشغالی فلسطین، از دیگر موارد مندرج در قطعنامه مذکور است.

شایان ذکر است هفته گذشته نیز سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، پس از رایزنی و همفکری اقدام به تهیه و ارسال چهار نامه جداگانه از سوی این سازمان به کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل، تعدادی از گزارشگران ویژه سازمان ملل از جمله گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین، گزارشگر ویژه شکنجه و سایر رفتارها و تنبیهات ظالمانه و تحقیر آمیز  و غیر انسانی و گزارشگر حق مسکن و بهداشت جسمی و روحی، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ دبیرکل سازمان بهداشت جهانی کردند.

سفراء در نامه‌های مذکور ضمن اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بیگناه فلسطین به ویژه زنان و کودکان، خواستار اقدام جدی آنها و جامعه بین‌المللی در واکنش به این تجاوزات شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها