امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99062
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۵۶
تعداد بازدید: 72
نوذر شفیعی، نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد طرح پیشنهادی ...

نوذر شفیعی، نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد طرح پیشنهادی رهبر معظم انقلاب برای حل مسئله فلسطین که مبتنی بر همه‌پرسی است، گفت: این طرح، فوق‌العاده منطقی و دموکراتیک و سازگار با مبانی سیاست روز جهان است که اگر عملیاتی شود نتیجه خوبی به همراه دارد.

وی بازگشت همه آوارگان و مهاجران فلسطینی را به سرزمین خود پیش‌شرط برگزاری صحیح این همه‌پرسی خواند و گفت: در این صورت، فقط جمعیت مهاجران به اندازه کل جمعیت یهودیان سرزمین‌های اشغالی خواهد بود که با احتساب فلسطینیان ساکن در کرانه باختری و نوار غزه نتیجه همه‌پرسی کاملاً مشخص است.

شفیعی با اشاره به اینکه از جهت عملی سخن گفتن در مورد همه‌پرسی فلسطین دشوار است گفت: برای برگزاری این همه‌پرسی هر دو طرف باید پذیرای آن باشند و این در حالی است که رژیم صهیونیستی هرگز با برگزاری آن موافقت نمی‌کند چراکه می‌داند به معنای محو این رژیم خواهد بود.

وی نظم سیاسی بین‌المللی موجود را نیز مانع برگزاری همه‌پرسی تعیین سرنوشت همه‌پرسی خواند و گفت: حامیان غربی اسرائیل از جمله آمریکا به هیچ‌عنوان علاقه‌ای به برگزاری همه‌پرسی نشان نخواهند داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام مردم جهان از این طرح استقبال خواهند کرد اما دولت‌هایشان با آن مخالفت خواهند کرد چراکه جایگاهشان را در نظم سیاسی آمریکایی از دست خواهند داد.

وی افزود: حتی دولت‌های مسلمان منطقه هم اگر در ظاهر موافقت کنند اما در عمل با برگزاری رفراندوم در فلسطین همراهی نخواهند کرد چراکه از سوی قدرت هژمون مورد تنبیه واقع می‌شوند.

شفیعی اظهار کرد: به همه این موانع باید این نکته را نیز اضافه کرد که بسیاری از کشورهای اسلامی به جهت رقابتی که با جمهوری اسلامی دارند میل ندارند طرحی را که از سوی ایران پیشنهاد می‌شود عملی گردد بنابراین از روی حسادت به مخالفت با آن خواهند پرداخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها