امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99101
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در بیست و پنجمین روز از ماه مبارک رمضان و در مراسم جشن گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان و نیازمندان کشور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، علی ربیعی در بیست و پنجمین روز از ماه مبارک رمضان و در مراسم جشن گلریزان جامعه خیرین حامی معلولان و نیازمندان کشور اظهار داشت: واقعیت اجتماعی را حق نداریم پاک کنیم و این در حالی است که ما در کشور شاهد زندگی کودکان بی‌سرپرست و زنان بی‌سرپرست که در فقر زندگی می‌کنند هستیم.

وی تصریح کرد: دولت در قبال محرومان مسئولیت دارد و موظف است شرایط زندگی را برای آنها فراهم کند که در این راه نیازمند به همکاری و همراهی خیرین هستیم.

ربیعی خاطرنشان کرد: محرومان خود خواسته محروم نشده‌اند و عوامل ساختاری جامعه آنها را به سمت محرومیت برده و جامعه‌ای که در قبال این افراد حس مسئولیت نداشته باشد جامعه نیست و انسانیت در آن وجود ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور خیرین در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: بنده به عنوان عضو کوچک دولت دست شما را می‌بوسم و آرزوی سلامتی برای تک تک خیرین در عرصه‌های مختلف دارم و دولت دست نیازش را به سوی شما دراز کرده است.

ربیعی با اشاره به اینکه در چند عرصه نیاز به حضور خیرین داریم، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بنا دارد با همکاری سازمان بهزیستی دو کار مهم در سال جاری انجام دهد که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی صندوق اشتغال و مسکن مددجویان و معلولان بهزیستی اشاره کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در سال گذشته و با همت خیرین برای 3200 خانواده سه معلول، مسکن ویژه ساخته شد که امسال نیز قرار است خانواده‌های دارای دو معلول صاحب مسکن شوند.

وی گفت: راه‌اندازی صندوق مسکن برای معلولان، زنان بی‌سرپرست و کودکانی که از مراکز بهزیستی ترخیص می‌شوند از اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان بهزیستی در سال جاری خواهد بود.

ربیعی خاطرنشان کرد: امسال قرار است یک هزار میلیارد تومان در صندوق اشتغال معلولان و مددجویان بهزیستی تخصیص داده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی دیگر از سیاست‌های امسال وزارت تعاون، کار و تعاون اجتماعی و سازمان بهزیستی تحول در حوزه مشارکت‌های مردمی بهزیستی خواهد بود چرا که بنا داریم در یک زمانبندی کوتاه خانواده‌های ناتوان تحت پوشش را توانمند کنیم.

وی افزود:  با حمایت خیرین ساخت و بازسازی شیرخوارگاه‌ها در سطح کشور و به ویژه در تهران آغاز شده است که در آینده نزدیک قرار است شیرخوارگاه شبیر در جنوب تهران ساخته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها