امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99102
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پژوهشگران در آزمایشگاه بیوتکنولوژی دانشگاه «کاتولیک» شهر «پورتوی» پرتغال، ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پژوهشگران در آزمایشگاه بیوتکنولوژی دانشگاه «کاتولیک» شهر «پورتوی» پرتغال، کرمی محافظتی از استخوان ماهی ساخته‌اند و همچنان مشغول توسعه تحقیقات در این باره هستند.

این محصول را می توان یکی از محصولات جانبی صنایع غذایی وابسته به دریا دانست.

ماده اصلی این کرم مملو از «هیدروکسیاپاتیت» به همراه فسفات اصلاح شده و آهن و اکسید آهن است. این ترکیب قادر به جذب اشعه خورشید است. هیدروکسیاپاتیت موجود در این کرم بوسیله حرارت دادن استخوان ماهی در دمای 700 درجه سلیسیوس تهیه می‌شود.

«کلارا پیسریلو» از پژوهشگران گفت: هیدروکسیاپاتیت نوعی فسفات کلسیم است و جزء اصلی استخوان ماهی محسوب می‌شود و دارای ترکیبات آهن بسیاریست.

به گزارش یورونیوز، محققان تصمیم گرفتند از پودر هیدروکسیاپاتیت به دلیل قدرت حفاظتی خوبش، در کرمهای ضد آفتاب در طیف وسیعی استفاده کنند.

«مانوئلا پینتادو» پژوهشگر دیگر در این زمینه گفت: ما آزمایشهایی بر روی انسانها انجام دادیم و متوجه شدیم که این محصول، هیچ نوع تحریک پوستی ایجاد نمی‌کند بنابراین برای استفاده، ایمن است. ما همچنین ثابت کردیم که ترکیبات هیدروکسیاپاتیت از جمله آهن، پس از ترکیب در کرم حالت محافظتی خود را همچنان حفظ خواهند کرد.

بنابراین ترکیبات ماهی «بکایاهو»ی کشور پرتغال، احتمالا در آینده بخش مهمی از ترکیبات کرمهای ضد آفتاب را تشکیل خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها