امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99112
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
آذرخش مکری، روانشناس حوزه اعتیاد در گفت‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد بررسی توزیع مستقیم ماده ...

آذرخش مکری، روانشناس حوزه اعتیاد در گفت‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد بررسی توزیع مستقیم ماده مخدر جهت درمان در کمیته مشترک ستاد مبارزه با مواد مخدر و کمیسیون بهداشت مجلس گفت: این طرح جدید نیست و ما هم‌اکنون نیز شاهد توزیع شربت تریاک و متادون برای درمان هستیم.

وی با بیان اینکه در جریان این طرح قرار ندارد افزود: اکنون شربت تریاک و متادون برای بیش از 400 هزار نفر توزیع می‌شود پس ایده توزیع مستقیم ماده مخدر امر بی سابقه‌ای نیست.

این روانشناس حوزه اعتیاد خاطرنشان کرد: شاید منظور آنها به روز کردن همین طرحی باشد که اکنون در حال اجراست، یعنی دسترسی را حساب شده و توزیع را منطقی کنند تا نتایج مطلوبی در پی داشته باشد.

وی مدیریت مناسب را رمز موفقیت طرح‌های اینچنین دانست و تاکید کرد: اینکه این طرح جواب بدهد یا نه، بستگی به مدیریت آن دارد چرا که قبل از اینکه ماده موثر باشد مدیریت خوب طرح است که نتیجه را تعیین می‌کند.

مکری ادامه داد: اگر شما با یک شیوه حساب شده و با ثبت مراجعات انجام شده عمل کنید و همکاری خود را تنها با کلینیک‌هایی که سالم کار می‌کنند گسترش دهید، میتوانید از اجرای این طرح نتیجه مناسب را بگیرید.

به گفته وی، اگرسیستمی باشد که درست عمل نکند، نظارت هم بر آن نباشد، علاوه بر اینکه کارایی لازم را نخواهد داشت، خود به یک معضل تبدیل می‌شود.

این روانشناس حوزه اعتیاد، رمز کار را شیوه اجرا عنوان کرد و گفت: اینکه قانون عرضه چی باشد، چه کسانی ماده مخدر را دریافت کنند، کجا عرضه شود، به چه صورت ثبت شود و ... ریزه کاری‌هایی است که طرح را پیچیده می‌کند.

وی تاکید کرد: باید به این ریزه‌کاری‌ها توجه کرد زمان زیادی به بررسی آنها پرداخت و نباید آنی در مورد ان تصمیم گرفت.

به گفته مکری، مفهوم کلی طرح این است که عرضه مواد توسط نهادهای قانونی صورت گیرد تا از بار آسیب‌های آن کاسته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها