امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99115
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دارندگان عینگ گوگل به زودی می‌توانند از طریق امواج مغزی و افکار خود عینک را ...

به گزارش گروه دانستنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دارندگان عینگ گوگل به زودی می‌توانند از طریق امواج مغزی و افکار خود عینک را چک و کنترل کنند با این حال در حال حاضر قابلیت‌های موجود بسیار محدود است.

این عینک در یک کلاه یا هد بند منحنی ویژه که بر روی سر قرار می‌گیرد توسط شرکت آمریکایی نوروسکی طراحی شده است و امواج و فعالیت‌های مغز را ثبت و به آن عمل می‌کند.
سیگنال های الکتریکی مغز و اطلاعات آن توسط یک برنامه کامپیوتری به نام MinRDR جمع آوری می‌شود و  کاربر قادر است با دو روش عینک را کنترل کند؛ یکی با دست زدن به نقطه‌ای مشخص بر روی عینک و صحبت کردن؛ روش دیگر با فکر و تمرکز کردن می‌تواند دستورات لازم را به عینک بدهد.

روی عینک یک خط سفید وجود دارد، که با تمرکز کاربر بر روی اندازه عکس، عکس گرفته می‌شود و خط به بالای صفحه نمایش می‌رسد با تمرکز کردن دوباره، عکس روی یک شبکه اجتماعی از قبل ساخته شده فرستاده می‌شود.

در حال حاضر تعداد بسیار کمی از دستورات از جمله اقدام به گرفتن عکس سپس اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی انجام پذیر است و ویژگی‌های آن محدود است اما در آینده دارای برنامه‌های گسترده‌تری خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها