امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99138
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، مرکز حقوق بشر فلسطینی «راصد» در بیانیه‌ای رهبران رژیم صهیونیستی را مسئول ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، مرکز حقوق بشر فلسطینی «راصد» در بیانیه‌ای رهبران رژیم صهیونیستی را مسئول قانونی جرایمی دانست که در غزه علیه غیر نظامیان فلسطینی انجام می‌شود و در این‌باره از سکوت وحشتناک و بیمناک جامعه بین المللی و جهان عرب در قبال جنایات ارتش «اسرائیل» و نقض قوانین بین المللی و حقوق بین الملل و بشر دوستانه از سوی این رژیم انتقاد کرد.

این بیانیه افزوده است:‌ رهبران رژیم صهیونیستی از همان لحظات اول غیر نظامیان بی‌گناه و منازل و مساجد و بیمارستان‌ها و آمبولانس‌های آنها را هدف گرفتند و به کشتار کودکان و زنان و سالخوردگان بی‌گناه پرداختند و هزاران نفر را آواره کردند تا برای همه تاکید کنند که رژیم اشغالگر «اسرائیل»، رژیمی غاصب و ناقض قوانین است.

این بیانیه هشدار داده است که تجاوز «اسرائیل» به نوار غزه، به ویژه پس از آغاز عملیات زمینی نمود آشکار و علنی ماده 49 توافقنامه چهارم ژنو است که رژیم‌های اشغالگر را از واداشتن ساکنان مناطق تحت تصرف به ترک خانه‌ها و محل سکونت‌اشان منع کرده است.

این مرکز تاکید کرده است که رژیم اشغالگر با استفاده از قدرت و زور بیش از حد و سلاح‌های تحریم شده مانند فسفر سفید و گازهای سمی و سلاح‌های تحریم شده بین المللی جنایت جنگی علیه غیر نظامیان فلسطینی مرتکب شده و قوانین و توافقنامه‌های بین المللی را نقض کرده است.

به همین منظور این مرکز حقوقی از جامعه بین المللی و عربی خواست برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی و دفاع از غیر نظامیان به عنوان یکی از مهمترین وظایف قانونی و انسانی آن به موجب قوانین بین المللی به سرعت وارد عمل شوند و تضمین‌هایی را برای ملزم کردن رژیم اشغالگر به احترام به تعهدات قانونی خویش به موجب قوانین بین المللی و بشر دوستانه در نظر بگیرند.

مرکز راصد همچنین از وزارت دادگستری فلسطین و موسسات و نهادهای حقوق بشر و کارشناسان حقوق بین الملل و تمام حقوقدانان خواست تا به رصد و ثبت جنایات و نقض‌های رژیم اشغالگر در غزه بپردازند.

این مرکز مدافع حقوق بشر همچنین خواستار لغو محاصره ظالمانه ملت فلسطین در نوار غزه و گشودن گذرگاه‌ها از جمله گذرگاه‌های رفح و ایرز و دادن اجازه ورود دارو و تجهیزات پزشکی به صورت فوری و آنی به وار غزه شد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها