امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99162
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر به نقل از روزنامه «حریت» ترکیه گزارش داد که ترکیه بدون اجازه و اطلاع دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر به نقل از روزنامه «حریت» ترکیه گزارش داد که ترکیه بدون اجازه و اطلاع دولت عراق، نفت این کشور را به رژیم صهیونیتستی می‌فروشد.

به گزارش این روزنامه، نفتکشهای «اس سی اف- یونایتد لیدر شیپ» که پرچم جزایر مارشال را بر خود دارند، آماده ترک بندری در جزیره سیسیل ایتالیا بودند.

این در حالی بود که سفیر عراق در رم به سفیر وزارت امور خارجه ایتالیا ابلاغ کرده بود نفتی که از «جیهان» می آید، نفت کشور عراق است و اگر آن را وارد کنند، جرم بین المللی را مرتکب شده‌اند. ولی پیش از اینکه این نفتکش به سواحل «آدریاتیک» برسد، تغییر مسیر داد. این نفت، نفت خامی بود که از کردستان عراق و بدون موافقت دولت این کشور حمل شده بود.

به گزارش این روزنامه، نفتکشی که نتوانست در ایتالیا لنگر بیندازد، بعدها در تنگه «جبل الطارق» دیده شد که به سوی مکزیک در حرکت بود. ولی پیش از اینکه در دریای آتلانتیک لنگر بگیرد، دولت مکزیک نیز ابلاغ کرد که این نفت را نمی پذیرد.

بدین ترتیب این نفتکش بار دیگر به دریای مدیترانه بازگشت و قرار بود که در الجزائر محموله خود را تخلیه کند. اما دولت الجزائر نیز از خرید این محموله سرباز زد.

هیچ کس حاضر نبود نفت عراق را خریداری کند و بدین ترتیب طرح مشترک کردی – ترکی با شکست مواجه شد.

اما حمله داعش به موصل و تسلط بر این شهر معادله را بر هم زد. در این زمان بود که وزیر انرژی رژیم صهیونیستی آمادگی خود را برای خرید نفت عراق، آن هم با قیمت بسیار پایین تر اعلام کرد. لذا این نفتکش رو به سوی سرزمینهای اشغالی نهاد.

قرار بود که این نفتکش به بندر عسقلان برسد و محموله خود را که حاوی یک میلیون بشکه نفت خام بود، تخلیه کند. ولی ترکیه که سالهاست داعیه ضد صهیونیستی دارد نمی توانست مستقیما این محموله را به رژیم صهیونیستی تحویل دهد. بنابراین نام «اس سی اف تی» را بر این محموله نهاد. بدین ترتیب دیگر ترکیه نبود که به رژیم صهیونیستی نفت عراق را می فروخت و نفتکش نیز نام دیگری داشت.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار