امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99190
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید هنرجو از شعرای کشور در مطلبی به بحث این روزهای غزه پرداخته ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید هنرجو از شعرای کشور در مطلبی به بحث این روزهای غزه پرداخته است:
 
بهار سال 1392 که همراه با هیاتی از اندیشمندان ایرانی به بیروت و بعلبک سفر کرده بودم، رهیافت هایی ارزشمند و تاثیرگذار نصیبم شد که اهمیت موضوعاتی چون استعمارنو، اهداف صهیونیسم جهانی، فلسفه وجودی مقاومت اسلامی و ... در ذهنم دوچندان شد و مواجهه نزدیک با آنچه در مناطق مذکور می گذرد- آن هم ظرف چند روز که در آنجا اقامت داشتم- برایم بی نهایت سودمند بود، همچنین گفت و گو با عزیزانی که در جایگاه میزبان، گفتنی های دلنیشنی داشتند.

روایت مقاومت ها و حماسه هایی که گاه خالق آنها مردم عادی در کوچه ها و خیابان های مناطق اشغال شده هستند و گاه ، گروه های آموزش دیده و رزمنده ، و همچنین رصد آنها به صورت واقع بینانه و خارج از گرایش های مقطعی سیاسی ، ضمن بصیرت افزایی، این مهم را به ما یادآور می سازد که امروز ، مقاومت در برابر زیاده خواهی و تفکر چپاول خواهانه جبهه استعمار، به مثابه صیانت از کل جامعه بشری است و اگر می بینیم که مثلا در کشورهایی اروپایی نظیر فرانسه ، ایتالیا ، آلمان و ... که علی رغم ساز و کاری تعریف شده برای زندگی آرام و بی هیاهو، تعدادی قابل توجه پیدا می شوند و در ایامی مشخص به نحوی از انحاء، در مکانهایی علیه جنایات صهیونیست ها تجمع کرده و شعار سر می دهند، به دلیل آلارم هایی است که در وجدان بشر امروز به صدا در می آید و خبر از شکستن حرمت انسان و به یغما رفتن حقوق شهروندی می دهد و چیزی غیر از این نیست.

گوش های جهان این روزها خبرهای بسیاری را درباره جنایات هولناک رژیم صهیونیستی می شنود، مشاهده ددمنشانه ترین  رفتارها با مردم بی دفاع غزه و کشتارکودکان با سلاح هایی که سوغات دنیای پیشرفته امروز به بشریت است، قلب هر انسان آزاده و کمال اندیش را جریحه دار می کند، با این وجود مدعیان دروغین حقوق بشری و کسانی که در اتاق های فکر خود خواب استعمار جهان را می بینند، با مخابره خبرها و تحلیل هایی اغواگرانه و عوام فریب، این گونه وانمود می کنند که خواهان آتش بس و پایان خونریزی و درگیری هستند! این در حالی است که رفتار خشونت آمیز و مطالبات فزون طلبانه آنها روایت از واقعیت های تلخ دیگری دارد.

هر چه جلوتر می رویم و اسلام ستیزی و وجدان گریزی صهیونیست ها عریان ترمی شود، تعبیر هوشمندانه حضرت امام(ره) از اسرائیل به عنوان غده سرطانی بیشتر و بهتر در افکار عمومی جهان جا باز می کند،  غده ای چرکین در پیکره جهان امروز جا خوش کرده که عفونت و تعفنش روز به روز بیشتر و عمیق تر می شود و تالم ناشی از آن، سایر اعضای این پیکره را تهدید می کند، در چنین شرایطی چه باید کرد؟

رهیافت دیگر، اثبات این واقعیت بود که برادران و خواهران ما در فلسطین، تنها برای خاک نمی جنگند اگر چه دفاع از سرزمین اشغال شده شان را نفی نمی کنند، روح این دفاع حماسی که آن را بی شباهت به دفاع مقدس مردم خودمان نمی بینم، پاسداری غیرتمندانه از هویت اسلامی و انسانی است، همان اندیشه سترگ و تعالی طلبانه ای که اتاق های فکراستعمار نو به شدت از آن هراس دارند و حاضرند تمام بود و نبودشان را بدهند تا شعله های آتشی را که دامنگیرشان گردیده، خاموش کنند ، اما نمی توانند و این عجز را بارها و بارها ابراز کرده اند.

پخش زنده سخنرانی سید حسن نصرالله از تلویزیون دولتی لبنان، موجی خیره کننده از شعف و شادمانی را در بین مردم به ویژه جوانان به وجود می آورد و صدای بوق خودروهای متنوع و بعضا گرانقیمت با سرنشین های خندان و پرچم به دست با نماد مقاومت اسلامی خیابانهای شیک بیروت را به خود می آورد، برای تولد این تصویرها، نه از قبل کار تبلیغاتی شده بود و نه نهادها و سازمانهایی در صدد آن برآمده بودند، جوششی کاملا از درون بود و مردمی؛ خاطره آزادی خرمشهر در ایران برایم زنده شد و بسیاری از جشن ها و گردهم آیی های دیگر ملی مان.

این سالها هر جوانی که در فلسطین به خاک می افتد، بدون وقفه جوان یا نوجوانی داوطلبانه به صفوف مقاومت اسلامی افزوده می شود و این پدیده، برای جبهه دشمن قابل درک نیست... اگر ما در کشور خودمان، به نوعی با مبارزان و مردم مناطق آسیب دیده و اشغال شده ابراز همدردی می کنیم،  به تجدید قوا و روحیه آنها انجامیده و حضور ملتی را در کنار خود و در سنگر خود  احساس می کنند و اصولا پیدایش انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در  مواجهه پیروزمندانه آنها با اشغالگران و متجاوزان بوده و هست، این را صریحا می گفتند...

روزجهانی قدس و نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به این عنوان که از ابتکارات امام بود، هرساله نمادی آشکار از همراهی و همدردی ملتی مسلمان، آزاده و حق طلب با مردان، زنان و کودکانی است که به ناحق از خانه و کاشانه خود محروم و به استقلال و هویتشان دست درازی شده است و نکته جالب تر آنکه این روز، دیگر محدود و منحصر به ایران ما و مسلمانان نیست، در بسیاری از نقاط جهان، گروه ها و طیف های مختلف و متنوعی از مردم در این روز، با در دست گرفتن پلاکاردهای حاوی شعارهای اعتراض آمیز ، تجمع در مقابل سفارت ها ، سردادن شعار و ... مراتب اعتراض و انزجار خود را نسبت به صهیونیست ها -  علی رغم ناخوشایندی دولت های حاکم - اعلام می دارند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها