امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99195
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه کتاب و ادبیات؛ نوشته ذیل یادداشتی از «محمدحسن ابوحمزه» نویسنده پیشکسوت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گروه کتاب و ادبیات؛ نوشته ذیل یادداشتی از «محمدحسن ابوحمزه» نویسنده پیشکسوت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه نوشته و آن را در اختیار این خبرگزاری قرار داده است که آن را می‌خوانید:

«تیرهای سه شعبه»

دوباره برای مردم غزه داستان درست کردند. داستانی که بارها آن را شنیده‌ایم و خوانده‌ایم، داستانی که هم داستان کودک و نوجوان است و هم داستان بزرگسال، که شخصیت‌های مختلفی دارد، پیر، جوان، مرد، زن، دختر، پسر، کودک و نوازد، که در این داستان همه کشته می‌شوند.

نویسندگان داستان جنایت و وحشت، ابتدا با بهانه جویی‌های واهی تلاش می‌کنند سوژه مناسبی پیدا کنند. سوژه را تبدیل به طرح می‌کنند و برای تصویب به استادان جنایت می‌سپارند.

ازآنجاکه نویسندگان خوبی نیستند همیشه داستان تکراری می‌نویسند که از شروع تا پایان آن شکل هم است، تهدید، بمباران، قتل عام مردم وتجاوز با حمله زمینی به سرزمین مادری فلسطینیان.

بیشترین رنگ استفاده شده در این داستان سرخ است و سیاه. رنگ سرخ خون کودکان معصومی که در خواب، رویاهای شیرین زندگی را می‌بینند، لحظه‌ای لبخند با لبانشان بازی می‌کند و در رویا گاهی دست دراز می‌کنند تا پروانه‌ای را بگیرند که ناگهان آواری سنگین از آهن، سنگ و دیوار روی بدن نحیف‌شان فرو می‌ریزد، روح پاکشان همسفر پروانه رویاهایشان می‌شود و جسمی لهیده می‌ماند برای در آغوش گرفتن مادر. که اگر مادر زنده مانده باشد، بادیدن پیکر فرزندش، دیگر زند نخواهد ماند.
 


 

و رنگ دیگر رنگ سیاه داستان، رنگ قلب سنگی سربازان و نظامیان بی‌رحمی که در زیر انبوهی از مدرن‌ترین تجهیزات جنگی، چون کفتارها، به هم چسبیده، لرزان و مشکوک قدم بر می‌دارند و در برابر سینه ستبر و فریادهای کودکان پابرهنه غزه، فقط خلاصی ماشه می‌گیرند و شلیک می‌کنند و خود می‌میرند از این همه خفت که مردم بی‌دفاع را می‌کشند. می‌کشند و شخصیت‌های منفی داستان در مجامع بین‌الملی گرد هم جمع می‌شوند، قهوه می‌نوشند و مقاومت مردم را محکوم می‌کنند.

اما تنها نقطه قوت این داستان پایان آن است که همیشه با غافلگیری همراه است و آن مقاومت و پیرزوی مردم غزه است. مقاومت زیر بمباران‌های بی‌امان هواپیماها و توپخانه دشمن که بمب‌های ممنوعه را بر سر آنها آزمایش می‌کنند. بمب‌های فسفری، که به محض سوختن فسفر سفید با اکسیژن سبب انفجار می‌شود و منجر به ذوب شدن گوشت و سوزاندن بدن نحیف کودکان می‌شود.
 


 

پایان داستان همیشه با مقاومت و پیروزی مردم غزه همراه است و فرار خفت بار لشگری مجهز ازسربازان شیطان. در این داستان تاریخ تکرار می‌شود آنجا که رسانه‌ها می‌نویسند:

به گزارش گروه بین‌الملل به نقل از گاردین؛ گروه‌های حقوق بشری فلسطین اعلام کردند رژیم صهیونیستی در حملات خود به مردم غزه از بمب‌های جدید حاوی نیزه‌های کوچک کشنده، استفاده می‌کند.

و تاریخ دوباره تکرار می‌شود، گلوی نوزادان وخردسالان و کودکان است در برابر تیرهای سه شعبه دشمنان.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار