امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99199
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 132
سیدمحمد موسوی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در فیروزکوه، هدف از سفر به شهرستان فیروزکوه را برگزاری نشستی ...

سیدمحمد موسوی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در فیروزکوه، هدف از سفر به شهرستان فیروزکوه را برگزاری نشستی با کشاورزان این منطقه به منظور آموزش آنها در زمینه برنامه‏های جهاد کشاورزی و توسعه آبیاری‏های تحت فشار و آبیاری نوین عنوان کرد.

وی اضافه کرد: اجرای طرح آبیاری تحت فشار در 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران در برنامه‏های سال جاری قرار دارد که در همه شهرستان‏های استان تهران تقسیم کار شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: برای مشارکت همه جانبه کشاورزان برای اجرای این طرح نشستی با نخبگان، کشاورزان اعضای شورای اسلامی روستاها و بخش و مسئولان شهرستان فیروزکوه برگزار شد تا با تبیین شیوه کار و چگونگی اجرا و ارائه طرح‏ها، چگونگی تصویب طرح‏ها و بهره‏مندی از کمک‏های دولت، آموزش و آگاهی لازم را کسب کنند.

موسوی از 56 میلیون ریال کمک بلاعوض دولت به کشاورزان به ازای هر هکتار آبیاری قطره‏ای و 40 میلیون ریال کمک بلاعوض دولت به ازای هر هکتار آبیاری بارانی خبر داد.

وی ضمن اشاره به اینکه سقف خاصی را برای کمک به کشاورزان در شهرستان فیروزکوه در نظر نگرفته‏ایم، افزود: هر چه مشارکت کشاورزان بیشتر باشد، پشتیبانی و حمایت از آنها را بر عهده می‏گیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: امیدواریم که بتوانیم به سرعت این طرح را در سطح گسترده‏ای از شهرستان فیروزکوه عملیاتی کنیم.

موسوی با اشاره به حمایت همه جانبه دولت از کشاورزان و باغ‏داران تصریح کرد: کشاورزان و باغ‏داران بدون فوت وقت و سریعا به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه مراجعه و نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کنند تا ضمن برخورداری از فرصت طلایی حمایت همه جانبه دولت، از مزایای ناشی از ارتقای بهره‏وری استفاده آب در مزرعه خود نیز بهره‏مند شوند.

وی همچنین از افتتاح واحد مرغ‏داری 20 هزار قطعه‏ای در دهستان شهرآباد از بخش مرکزی فیروزکوه خبر داد و این واحد مرغ‏داری را بسیار پیشرفته دانست.

انتهای پیام/67012/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار