امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99206
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در جمع کارکنان و جمعی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران در جمع کارکنان و جمعی از مسئولین و فرماندهان نیروی زمینی سپاه، به نحوه رفتار با بیگانگان از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه پرداخت و دلایل حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس را این گونه بیان کرد: باید در سوم مرداد 93 میادین مملو از شعائر انقلابی شود و مردم ما بدانند که راهپیمایی روز جهانی قدس همان ثواب حضور در شبهای احیا را دارد.
 
وی با اشاره به دو آیه 29 سوره فتح و 54 سوره مائده که به صراحت نحوه رفتار با بیگانگان را تبیین کرده است، اظهار کرد: در این دو آیه نفوذناپذیر بودن و رفتار با شدت و حدّت در مقابل کفار را از ویژگی های مومنان و همراهان پیامبر می داند.
 
خاتمی با بیان اینکه باید نسبت به استکبار، بینش معنایی داشته باشیم، تصریح کرد: بیگانه را باید بیگانه دید و هیچ گاه به بیگانگان دلبستگی پیدا نکرد. این رفتار قطعاً همان بینش معنایی است. زیرا امروز استکبار با چهره عریان خود حقوق مظلوم را زیر سوال می‌برد ولی در مجامع عمومی با یک نمایش سیاسی تبلیغی، سازمان ملل و حقوق بشر در میدان نبرد اسرائیل و غزه حق را به صهیونیست‌ها می دهند.
 
امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: باید چهره عریان استکبار پررنگ شود تا هیچ کس به اکاذیب اسرائیلی ها توجهی نکند؛ آنها به دروغ در جنایات 15 روزه، مقاومت را مقصر اصلی می دانند و اعتقاد دارند نظامیان را کشته اند نه کودکان، زنان و سالخوردگان. اما بدانید نبرد آنها تا به امروز به منازل، بیمارستان ها و حتی میادین عمومی رفته است و 600 نفر را قتل عام کرده اند.استکبار با سردمداری اوباما و جان کری از این همه اقدام ددمنشانه حمایت می کنند. این همان چهره عریان استکبار است که باید مردم خصوصاً جوانان جهان اسلام تحت تبلیغات سنگین این بازیگران مستکبر قرار نگیرند.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ایجاد اعتدال میان دو عبارت اشداء علی الکفار و رحماء بینهم، افزود: اگر بخواهیم در برابر ظالمان و مستکبران ندای اشداء علی الکفار را برآوریم و معنای اصلی آن را محقق کنیم باید وحدت داخلی جاری و ساری شود. تحکیم وحدت داخلی یعنی شایسته سالاری و نه گروه سالاری که موجب تقویت جبهه دشمن در جوامع اسلامی می شود.
 
خاتمی سه دلیل را برای حضور فعال و باشکوه ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس برشمرد و خاطرنشان کرد: فردا با اعلان برائت از اتفاقات و جنایات اسرائیل در غزه می کوشیم تا بازار گرم آدم کشی های صهیونیست پایان یابد. ما در راهپیمایی عظیم قدس شرکت می کنیم چون انسانیت اقتضاء می کند که جلوی این توحش گرفته شود و پاسخ این سوال که اگر مسلمانان روزه دار غزه مظلوم نیستند پس چه کسی مظلوم است را روشن کنیم.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان افزود: راهپیمایی فردا مصداق بارز آیه 120 سوره توبه است. مهمتر از همه مسلمان باید از مظلوم در برابر ظالم حمایت کند. امیدوارم شیعیان ایرانی ما فردا با شعار کوبنده مرگ بر اسرائیل عقده‌هایشان را بگشایند و شاهد باشکوه ترین راهپیمایی روز قدس پس از پیروزی انقلاب اسلامی باشیم.
 
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها