امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99208
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 13
عبدالمهدی بخشنده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در پاسخ به اینکه آیا وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند با ...

عبدالمهدی بخشنده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در پاسخ به اینکه آیا وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند با پرداخت یارانه و یا وجوه اداره شده اثر نرخ سود 22 درصدی برای تسهیلات بخش کشاورزی را خنثی کند، گفت: بخشی از نیاز به نقدینگی بخش کشاورزی از طریق وجوه اداره شده تأمین می‌شود، اما این رقم بسیار پائین است که بتواند اثرات افزایش 22 درصدی نرخ سود را خنثی کند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی افزود: دولت باید اعتبار بانک‌های کشاورزی را بیشتر کند، تا آنها بتوانند تسهیلات بیشتر و با نرخ سود کمتر به بخش کشاورزی بدهند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه چرا بانک کشاورزی لایحه نمی‌دهد، تا ضرری که از محل بالا رفتن نرخ سود تسهیلات کشاورزی به کشاورزان تحمیل می‌شود را کمتر کند، گفت: پرداخت یارانه یکی از راه‌های کنترل اثرات سود بالای بانکی برای بخش کشاورزی است و دولت باید در این زمینه حمایت کند.

بخشنده گفت: بسیاری از کشورها برای بخش کشاورزی نگاه ویژه‌ای دارند و آنها همواره به صورت یارانه‌ای از این بخش حمایت می‌کنند، هیچ وقت بخش کشاورزی را با بخش‌های دیگر یکسان در نظر نمی‌گیرند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: به تازگی رئیس جمهور دستور داده است تا بانک مرکزی در مورد سود 22 درصدی تسهیلات کشاورزی تجدید نظر کند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اخیرا شورای پول و اعتبار نرخ سود تمام تسهیلات بانک‌ها از جمله کشاورزی را به 22 درصد افزایش داد، در حالی که پیش از این این نرخ سود در این بخش 13 درصد بود و در مواردی از محل تبصره 3 سودهای 3 تا 4 درصد می‌دادند، این تصمیم موجب اعتراض کشاورزان و مسولان کشاورزی و نمایندگان مجلس شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها