امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99227
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۲۸
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، ساعت 30/10 صبح امروز روزه‌داران تهرانی همراه با مسلمانان سراسر دنیا با حضور در ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، ساعت 30/10 صبح امروز روزه‌داران تهرانی همراه با مسلمانان سراسر دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند و اعلام کردند که  ملت ایران یار مظلوم و دشمن ظالم است.
راهپیمایان تهرانی با شعارهای «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»،«مرگ بر انگلیس»، و دست‌نوشته‌هایی با مضمون «خدا قدس شریف را آزاد خواهد کرد»، «نماز عید فطر را در قدس آزاد شده خواهیم خواند»، «رژیم صهیونیستی به دنبال نسل‌کشی در غزه است»، «مسلمان می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»، «هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام» در حال حرکت به سمت میعادگاه نماز جمعه تهرانند.
*نماد چهره‌های کودکان شهید فلسطینی در دست راهپیمایان روز قدس

نماد چهره‌های کودکان فلسطینی توسط راهپیمایان روز قدس در تهران حمل می‌شود. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران که از دقایقی پیش به صورت رسمی آغاز شده است نمادهایی از کودکان شهید فلسطینی را به نشانه اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی حمل می‌کنند. بنا بر این گزارش، در این نمادها بر کودک‌کشی رژیم جنایتکار صهیونیستی تأکید شده است.

*راهپیمایان تهرانی خواستار تحریم کالاهای اسرائیلی در تمام کشورهای اسلامی شدند

راهپیمایان شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «الله اکبر خامنه‌ای رهبر»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» و ... سر می‌دهند.

جمعی از راهپیمایان تهرانی دست‌نوشته‌هایی با مضمون «مسلمانان کالاهای اسرائیلی را تحریم کنید» در دست داشته و خواستار تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی در تمامی بلاد اسلامی شدند.

*افتتاح فرهنگسرای قدس در میدان انقلاب

مشاور رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: امروز همزمان با راهپیمایی روز جهانی قدس فرهنگسرای قدس در میدان انقلاب برای فعالیت هنرمندان در زمینه مقاومت و آزادی فلسطین افتتاح شد.

بر اساس این گزارش در اطراف میدان انقلاب 100 نقاش و هنرمند در حال طراحی و نقاشی در رابطه با مقاومت، آزادی و فلسطین هستند.

*حضور ورزشکاران در میان راهپیمایان روز قدس

ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی صبح امروز همراه با مردم تهران در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند. 

بنا براین گزارش حضور پررنگ رزمی‌کاران که برای حمایت از مردم مظلوم غزه با جمعیت همراه شدند بیشتر به چشم می‌خورد. 

*برپایی طرح اکرام ایتام در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران

طرح اکرام ایتام به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) در مسیر راهپیمایان تهرانی در روز جهانی قدس برپا شده است.

پلاکاردهایی با موضوع «فلسطین قطعا آزاد خواهد شد»، «هرگز سرزمینم را به گرگ‌ها نمی‌دهم» و «نصرمن‌الله و فتح‌القریب» در دست راهپیمایان تهرانی بود که فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» و «هیهات من ظله» سر می‌دادند.

همچنین در مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس در پایتخت ایستگاه‌های نقاشی و کاردستی با موضوع فلسطین برای کودکان و خردسالان برپا شده است.

به همت کمیته امداد امام خمینی طرح اکرام ایتام در مسیر راهپیمایی تهران در روز جهانی قدس برپا شده است.

همچنین صندوق‌هایی برای کمک به مردم مظلوم غزه و ملت ستمدیده عراق به همت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مسیر راهپیمایان تهرانی قرار گرفته استو

*حمل آدمک اعدام شده آمریکا، انگلیس و اسرائیل توسط راهپیمایان

راهپیمایان تهرانی آدمک اعدام شده آمریکا، اسرائیل و انگلیس را در حوالی چهار راه ولی‌عصر حمل می‌کنند و در حال حرکت به سمت میعادگاه نماز جمعه تهران هستند.

*به آتش‌ کشیدن پرچم رژیم جعلی صهیونیستی توسط راهپیمایان روز قدس تهران

راهپیمایان روز جهانی قدس در تهران با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا پرچم رژیم جعلی صهیونیستی  را در چند نقطه  از راهپیمایی به آتش کشیدند.

*نمازگزاران تهرانی خواستار محاکمه سران فتنه شدند/ «هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام»

راهپیمایان تهرانی با سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «مسلمان می‌میرد سازش نمی‌پذیرد»، «هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام» در حال حرکت به سمت میعادگاه نماز جمعه تهران هستند.

جمعی از راهپیمایان که شعار «مرگ بر فتنه‌گر» سر می‌دهند دست‌نوشته‌هایی با مضمون «سران فتنه را محاکمه کنید» در دست داشته و خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با فتنه‌گران سال 88 شدند.

*مدافعان حرم به جمع راهپیمایان پیوستند/ محکومیت اقدامات تروریستی داعش و تکفیری‌ها

در حین برگزاری راهپیمایی روز قدس جمعی از مدافعان حرم اهل بیت و عصمت و طهارت در حالی که لباس‌های نظامی به تن داشتند از حوالی تقاطع خیابان‌های انقلاب - فلسطین به جمع راهپیمایان پیوستند.

مدافعان حرم در حالی به جمع راهپیمایان تهرانی پیوستند که شعارهای «مرگ بر داعش» و «مرگ بر تکفیری» سر می‌دادند و پیشانی‌بندهای «یا فاطمه‌الزهرا» بر سرهای‌شان بسته بودند.
*آماده‌ایم انتقام خون 800 شهید فلسطینی را بگیریم
نمازگزاران تهرانی در راهپیمایی امروز خود تاکید کردند که آماده‌‌ایم تا انتقام خون 800 شهید فلسطینی را بگیریم بنابراین مسئولان موشک‌های جمهوری اسلامی را به سمت تلاویو کوک کنند.
راهپیمایی‌کنندگان همچنین با شعار یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا از همه کشورهای اسلامی دنیا خواستند تا در مقابل جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی مواضع روشن و مدافعانه از خود اتخاذ کنند.
*نماد تابوت کودکان فلسطینی در دستان راهپیمایان تهرانی
راهپیمایان روز جهانی قدس در پایتخت نماد تابوت کودکان فلسطینی به شهادت رسیده در پی تهاجم رژیم صهیونیستی به سرزمین غزه را بر روی دستان خود حمل می‌کنند.
*نقاشی پرچم ایران و فلسطین بر صورت کودکان
در مسیر راهپیمایی روز قدس چند تن از بانوان کشورمان برای گریم صورت کودکان و کشیدن نقاشی پرچم کشورهای ایران و فلسطین بر صورت بچه‌ها حاضر شدند.
برخی از کودکان خواستار کشیدن پرچم کشور فلسطین به همراه قطرات خون بر روی صورتشان شدند.
کودکان کشورمان پوسترهایی از شهید محمد ابوخضیر را در دست دارند.
*پوردستان: همه جهان اسلام باید فلسطین را مسلح کنند/ اسرائیل زبان زور را می‌فهمد
امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش لحظاتی پیش با حضور در چهار راه کالج در راهپیمایی روز قدس تهران شرکت کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: این وظیفه تمام جهان اسلام است که در اطاعت از این فرمان حضرت آقا وارد شوند و مردم فلسطین را مسلح کنند تا جواب قدرتمندانه‌ای به رژیم صهیونیستی داده شود.
پوردستان تاکید کرد: رژیم صهیونیستی فقط با زبان زور پای میز می‌نشیند و شاهدیم راکت‌های پرتاب شده از سوی فلسطینیان ترس عجیبی را در رژیم صهیونیستی ایجاد کرده و آنها به دنبال آتش‌بس هستند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: لذا این موضوع یک راهبرد کران برای پیروزی فلسطین است.
*یونسی: کمک به فلسطین از کار ویژه‌های اصلی دولت است
علی یونسی دستیار ارشد رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حاشیه مراسم گرامیداشت روز قدس درباره کار ویژه دولت برای کمک به مردم فلسطین گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران کمک به مردم فلسطین را یکی از کار ویژه‌های اصلی خود در حوزه سیاست خارجی می‌داند.
وی افزود: آقای روحانی که سال‌ها به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی فعالیت کردند به خوبی بر اهمیت این مسئله واقف هستند.
دستیار ارشد رئیس جمهوری گفت: هم اکنون هر کمکی به مردم مظلوم فلسطین انجام می‌شود از کانال دولت است و دولت نیز تلاش می‌کند این کمک‌ها را بیشتر کند.
یونسی در ادامه با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی امسال حقیقتا با سال‌های گذشته متفاوت است و ما شاهد حضور مردم از هر طبقه‌ای در راهپیمایی هستیم.
*ارائه خدمات ویژه به راهپیمایان روز قدس در پایتخت

نهادهای مختلف کشور به مردم روزه‌دار کشورمان که در راهپیمایی شرکت کردند خدمات ویژه‌ای ارائه می‌دهند.
سازمان آتش‌نشانی در مسیر راهپیمایی روز قدس خودروهایی را مستقر کردند که بر روی مردم حاضر در راهپیمایی آب خنک می‌پاشند.
این اقدام سازمان آتش‌نشانی شور خاصی را در میان مردم روزه‌دار ایجاد کرده است.
همچنین شهرداری تهران، اورژانس و نهادهای دیگر نیز نمایندگانی را در مسیر راهپیمایی مستقر کرده‌‌اند.
براساس این گزارش، حضور زنان، کودکان و جانبازان دفاع مقدس در راهپیمایی روز قدس چشمگیر است.
*رفیق‌دوست: بخش سازشکار فلسطین از غزه درس بگیرد
محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه در سالهای دفاع مقدس، در حاشیه برپایی راهپیمایی روز قدس در تهران، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: باید بخش سازشکار فلسطین سر عقل بیاید و از غزه درس بگیرد و بداند نتیجه سازش به چیزی مانند مرگ عرفات منجر نخواهد شد.
وی افزود: اگر کرانه باختری و رود اردن هم مثل غزه حرکت کند، رژیم صهیونیستی نفسی نخواهد داشت و از بین می‌رود.
*راه‌اندازی حساب دانشگاه آزاد برای کمک‌های نقدی به مردم غزه
محمدتقی طباطبایی مدیر کل روابط عمومی و مشاور رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: نمایندگان دانشگاه آزاد نیز در مسیر راهپیمایی روز قدس همپای دیگر مردم فهیم کشورمان هستند.
وی افزود: اعضای هیات عملی دانشگاه آزاد برای حمایت از مردم غزه و محکوم کردن جنایات ددمنشانه اسرائیل امروز در صحنه حضور یافتند.
وی ادامه داد:‌ دانشگاه آزاد در هفته گذشته حسابی افتتاح کرد تا کمک‌های نقدی به مردم غزه به این حساب واریز شود که در اولین گام 15 درصد از حقوق هیات رئیسه دانشگاه به مردم غزه هدیه شد.
*اعلام انزجار راهپیمایان تهرانی نسبت به گروهک تروریستی داعش
برپایه این خبر نمازگزاران تهرانی در راهپیمایی امروز خود با شعار مرگ بر داعش  انزجار خود را از این گروهک تروریستی که مدتی است دست به کشتار مردم کشور عراق زده‌ است اعلام داشتند.
*میرتاج‌الدینی: دولت مصر باید گذرگاه رفح را برای امداد رسانی به غزه بازگشایی کند
محمد رضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی سازمان صدا و سیما در حاشیه راهپیمایی روز جهان قدس در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که پیام روز جهانی قدس با توجه به جنایت‌های اخیر غزه برای ملت‌های آزاده جهان چیست،‌گفت: همگان متوجه شدن رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی و کودک‌کش است.
وی ادامه داد: ملت‌های جهان پس از 35 سال به حقانیت حرف ملت ایران پی بردند و رژیم صهیونیستی را یک رژیم جنایتکار می‌دانند.
وی با بیان اینکه ملت ایران تاکنون کارهای بزرگی را انجام داده اظهار داشت: به یاری خداوند حرکت بزرگ بعدی ملت ایران آزادی قدس شریف خواهد بود.
میرتاج‌الدینی با اشاره به گذرگاه رفح به عنوان تنها راه کمک رسانی به غزه تصریح کرد: کمترین وظیفه دولت مصر به عنوان یک وظیفه انسانی این است گذرگاه رفح را بازگشایی کند تا کمی محاصره غزه کاسته شود.
معاون پارلمانی صدا و سیما پیام راهپیمایی روز جهانی قدس را وحدت و اتحاد مسلمین در برابر جنایات رژیم صهیونیستی عنوان کرد.
تمدن: امیدوارم به زودی شاهد مرگ اسرائیل باشیم
مرتضی تمدن استاندار سابق تهران در مسیر راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: به لطف خدا در راهپیمایی روز قدس از تمام اقشار و سلایق شرکت کرده‌اند و براساس گفته مقام معظم رهبری امروز روز اسلام و عزت مسلمانان است.
وی افزود: براساس فرمایش بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران روز قدس روز مرگ بر اسرائیل است.
وی ادامه داد: امسال با فرمایشات مقام معظم رهبری روز قدس از هر سال باشکوه‌تر شد و امیدواریم به زودی شاهد مرگ اسرائیل باشیم.
نماینده جامعه کلیمی‌های ایران: روز قدس روز تمام آزادی‌خواهان جهان است
همایون سامیه، نماینده جامعه کلیمی‌های ایران با حضور در جمع راهپیمایان در میدان فلسطین تهران با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس اظهار داشت: این روز متعلق به تمام آزادی‌خواهان جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و شرکت در این راهپیمایی واجب است.
وی اضافه کرد: ما به نمایندگی از تمام کلیمی‌های ایران جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و وحشی‌گری‌های آنان را محکوم می‌کنیم و از جامعه جهانی درخواست می‌کنیم در برابر این رفتارهای ظالمانه موضعی اتخاذ کنند.
رئیس جامعه کلیمی‌های ایران با تاکید براینکه رژیم صهیونیستی رفتنی خواهد بود، خاطرنشان کرد: ما می‌بینیم که مردم مظلوم فلسطین سال‌ها است برای گرفتن حق خود مبارزه می‌کنند و در آینده قطعا رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی که دست پروده آمریکا و  غرب است نابود خواهد شد.
*روحانی در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافت
حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان دقایقی قبل با حضور در میدان فردوسی تهران همپای مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور پیدا کرد.
حسین فریدون و محمد نهاوندیان رئیس‌جمهور را در راهپیمایی روز قدس همراهی می‌کنند.
*حضور اتباع خارجی در راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران
اتباع کشورهای خارجی مقیم ایران صبح امروز همراه با  راهپیمایان روز جهانی قدس نفرت خود را از جنایات رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشتند.
بنابراین گزارش اتباعی از کشورهای لبنان،‌ فلسطین و سوریه و پاکستان در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس حاضر هستند.
*عزاداری روزه‌داران تهرانی در روز عزای عمومی برای فلسطین
جمعی از راهپیمایان تهرانی در روز جهانی قدس برای شهدای غزه عزاداری کردند.
روزه‌داران تهرانی در دسته‌ عزاداری که در حال زدن سنج و دمام هستند جمع شده و ذکر‌هایی همچون یا حیدر، یا زینب و یا حسین سر می‌دهند.
پیشتر در نشست تروئیکای اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی روز جهانی قدس عزای عمومی اعلام شده بود.
*امیر اسماعیلی: گنبد آهنین اسرائیل یک توهم است/ خانه عنکبوت دوامی ندارد
امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) با حضور در چهارراه ولیعصر تهران به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست.
امیر اسماعیلی در حاشیه این حضور و در گفتگو با خبرنگار فارس، در خصوص لزوم مسلح کردن کرانه باختری رود اردن گفت: رژیم صهیونیستی خانه ای عنکبوتی برای خود ساخته که این خانه دوامی نخواهد داشت.
وی ادامه داد: برای نابودی خانه عنکبوت باید اتصالهای آن را قطع کرد و امروز می بینیم که صهیونیستها در میان کوههای آتشفشانی ظلم ستیزی و اسلام‌خواهی گیر کرده‌اند و مذاب هر لحظه به آنها نزدیک‌تر می شود.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: متاسفیم برای کشورهایی که دولت‌های آنها به دنبال استعمارگری هستند و اگر به تاریخ و سرنوشت دیکتاتورها، اسکندرها و چنگیزها و استعمارگری‌های اسراییل بنگریم جز لکه ننگ چیزی نمی‌بینیم.
اسماعیلی با بیان اینکه اسراییل با دست خود گور خود را کنده است، درباره کارآمدی گنبدآهنین رژیم صهیونیستی در برابر موشک های مقاومت نیز اظهار داشت: گنبد آهنین یک توهم است و دیدیم که حزب الله و مقاومت فلسطین چطور به راحتی به آن حمله کرده و آن را شکستند.
*اعتراض بیش از 1200 پزشک به جنایات صهیونیست‌ها در بمباران بیمارستان‌های غزه
بیش از 1200 پزشک سازمان تأمین اجتماعی با امضای بیانیه‌ای خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد(UN)، کمیته بین المللی صلیب سرخ(ICRC) و سازمان بهداشت جهانی (who) به جنایات رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه و اقدامات جنایتکارانه این رژیم نسبت به مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین اعتراض کردند.
*آمادگی بسیج اساتید برای در اختیارگذاشتن دانش فنی به مردم فلسطین
سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه فلسطین با مقاومتش موازنه قدرت در خاورمیانه را بر هم زده‌ است از آمادگی این سازمان برای در اختیار گذاشتن دانش فنی به مردم فلسطین خبر داد.
وزیر اقتصاد: پیروزی با مردم فلسطین است
علی طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی در حاشیه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با اشاره به حضور پرشور مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس، گفت: مسلماً با روحیه‌ای که مردم در غزه دارند پیروزی با مردم فلسطین است.
وی اضافه کرد: برگزاری پرشور راهپیمایی روز قدس نشان‌دهنده اراده مردم ما برای پیروزی قدس شریف است به خصوص که امسال روز قدس همزمان با حملات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی شده است.
طیب‌نیا خاطرنشان کرد: مردم ما انزجار خود را علیه این رژیم منحوس نشان داده‌اند و مسلما با این روحیه‌ ای که مردم در غزه دارند پیروزی با مردم فلسطین است.
*جامعه اصناف سینمای ایران به راهپیمایان روز قدس پیوستند
جامعه اصناف سینمای ایران و برخی از اعضای خانه سینما همزمان با روز قدس به جمع راهپیمایان تهرانی پیوستند.
در این جمع که برخی از بازیگران تلویزیون و سینمای کشورمان حضور دارند پلاکاردهایی برای محکومیت فجایع صهیونیستی و تقاضا برای پایان بخشیدن به جنایات رژیم صهیونیستی را از جوامع بین‌المللی خواستار شده‌اند.
*سردار حاجی ‌زاده: تسلیح کرانه باختری فروپاشی صهیونیست‌ها را تسریع می‌کند
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در چهارراه ولیعصر تهران در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس حاضر شد.
سردار امیرعلی حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: با این کار فروپاشی صهیونیست‌ها تسریع می‌شود و این تدبیر کلیدی بود که حضرت آقا مطرح کردند.
وی با اشاره به حملات موشکی غزه به رژیم صهیونیستی گفت:‌ کشته‌هایی که خود اسرائیل اعلام می‌کند و خرابی‌هایی که ایجاد می‌شود نشان می‌دهد که این موشک‌ها به اهداف خود اصابت می‌کند.
وی تصریح کرد: خسارت صهیونیست‌ها در این جنگ بیش از چیزی است که مطرح می‌کنند ولی برای عملیات روانی و انسجام و مصرف داخلی تعداد صحیح تلفات را اعلام نمی‌کنند.
ادامه دارد...
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها