امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99238
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 13
روح‌الله عباس‌پور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تشریح جلسه اخیر کمیسیون صنایع با وزیر صنعت، اظهار ...

روح‌الله عباس‌پور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با تشریح جلسه اخیر کمیسیون صنایع با وزیر صنعت، اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر طرح مشکلات پیش روی بخش صنعت، در مورد قیمت‌گذاری خودرو نیز مسائلی مطرح شد.

وی ادامه داد: در این جلسه در مورد بسته دولت برای خروج غیر تورمی از رکود نیز مسائلی مطرح شد و عنوان شد که مؤلفه‌های موجود در این بسته در واقع به صورت کلی‌گویی ارائه شده که باید برنامه مشخصی در مورد چگونگی اجرای آنها تدوین شود.

وی با بیان اینکه در جلسه مجلس با وزیر صنعت، موضوع قیمت‌گذاری خودرو و اعتراض اعضای کمیسیون صنایع مجلس نسبت به قیمت‌های مصوب شده اخیر نیز مطرح شد، گفت: در این جلسه، اعضای کمیسیون صنایع بر لزوم بازنگری در قیمت‌گذاری خودرو تأکید کردند.

عباس‌پور ادامه داد: در صورتی که شورای رقابت زیر بار بازنگری در قیمت خودروها نرود، مجلس طرحی را برای قیمت‌گذاری خودرو تدوین خواهد کرد و این موضوع به یک قانون تبدیل می‌شود.

وی پیش‌بینی کرد: این مسئله طی هفت تا هشت روز آینده به نتیجه برسد.

به گفته وی طبق قانون، شورای رقابت حق تعیین قیمت خودرو را ندارد و فقط می‌تواند فرمول قیمت‌گذاری خودرو را تدوین کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع با بیان اینکه طبق فرمول اخیر شورای رقابت قیمت‌گذاری خودرو نمی‌تواند عادلانه باشد، گفت: به عنوان مثال در مورد تبدیل استاندارد یورو 2 به یورو 4 بدون اینکه بررسی دقیقی انجام شده باشد و مشخص شود که چه مقدار افزایش قیمت اتفاق می‌افتد، قیمت خودروها به صورت فله‌ای افزایش یافته بود.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه مشترکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس و شورای رقابت برای بازنگری قیمت خودروها، گفت: اولین جلسه این کارگروه برگزار شده و امیدواریم، به زودی به نتیجه مشخصی برسند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها