امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99243
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان امروز جمعه با ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان امروز جمعه با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: روز قدس امسال از هر

سال دیگر اهمیت بیشتری دارد، در روز قدس‌های سال‌های گذشته، فریادها این بود که سرزمین مسلمانان و قدس عزیز که به اشغال اشغالگران درآمده باید آن سرزمین آزاد شود و مردم به وطنشان بازگردند، اما امسال شاهد یک توطئه بشری، ضد انسانی و نسل‌کشی در منطقه فلسطین هستیم.

روحانی تأکید کرد: روزانه مردم غزه را با انواع سلاح‌ها بمباران می‌کنند امروز نیاز به وحدت دنیای اسلام است و همه دنیای اسلام باید متحداً امروز را به عنوان روز خشم، تنفر، وحدت و ایستادگی علیه اسرائیل اعلام کنند.

رئیس‌جمهور تصریح‌کرد:‌ اسرائیل باید بفهمد که سلاح‌های گذشته و قرن گذشته نمی‌تواند آنها را برای اشغالگری خودش نگه دارد و باید در مسیر انسانیت و خواست جهانیان قدم بردارد که اولین خواست جهانی این است که حصر شکسته شود، مردم آزاد شوند، گذرگاه رفح باز شود و آتش و خون به پایان برسد و حمله به غزه قطع و مردم بتوانند زندگی عادی و معمولی داشته باشند.

وی ادامه داد: برای این کار همه باید به پا خیزند و ما در صورتی می‌‌توانیم در مقابل متجاوزین پیروز شویم که مسلمانان دست و ید واحد باشند.

رئیس‌جمهور گفت: ما می‌خواهیم همه مسلمانان دنیا احساس ید واحد داشته باشند چون در برابر اسرائیل جز وحدت و ایستادگی، مقاومت وجود ندارد و نمی‌‌توان با تکیه کردن بر مجامع بین‌المللی، مردم فلسطین به همه حقوق خود دست پیدا کنند.

رئیس‌جمهور دولت یازدهم خاطر نشان کرد: ساکتان در مقابل این جنایت در تاریخ شرمنده هستند و تاریخ نسبت به همه آنها قضاوت خواهد کرد که کودکان و بی‌گناهان کشته می‌شوند و آنها ساکت هستند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار