امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99284
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان البرز، علی لاریجانی دقایقی پیش در جمع راهپیمایان مردم کرج ضمن اشاره به چگونگی تشکیل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان البرز، علی لاریجانی دقایقی پیش در جمع راهپیمایان مردم کرج ضمن اشاره به چگونگی تشکیل رژیم صهیونیستی و حضور آنان در فلسطین اظهار داشت: دشمنان اسلام از بحران قوم یهود استفاده کردند تا در خاورمیانه مسائلی را به وجود بیاورند تا چند دهه مسلمانان را مشغول کنند.

وی با اشاره به این بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: امام در برخی از سخنان خود بارها احساس خطر خود را نسبت به اسراییل اعلام کرده بوند.

لاریجانی بیان داشت: همه باید به پا خیزیم و فلسطین را آزاد کنیم چرا که اسراییل خطر عمده برای مسلمانان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مگر پیروان ادیان دیگر یک وطن عمومی دارند که شما می‌خواهید برای قوم یهود وطن درست کنید،‌ آنان می‌خواهند بستری را برای مقابله با مسلمانان ایجاد کنند.

لاریجانی در بخشی دیگر از سخنان خود به بیداری اسلامی و دفاع انقلاب اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: اگر دفاع انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی و  قدرتی که امروز مبارزان فلسطینی در اختیار دارند نبود ممکن بود امروز بسیاری از کشورهای اسلامی زیر نظر این رژیم‌های منفور باشد.

لاریجانی ادامه داد: شاه منفور در گذشته زیر نظر اسراییل بود.

وی با اعلام این که هیچ کشوری از مردم مظلوم فلسطین دفاع و حمایت نمی‌کند افزود: دیگر کشورهای اسلامی در جنگ و اجرای طرح‌های صلح از اسراییل حمایت می‌کنند این در حالی است که مردم بی‌پناه فلسطین بیش از 60 سال است که این آوارگی را تحمل می‌کنند.

رئیس قوقه تقنینی در بخشی دیگر از سخنان خود به جنگ‌های 33 روزه،‌ 22 روزه و 8 روزه اسراییل با مقاومت اشاره کرد و گفت: در تمامی این جنگ‌ها نیروهای مقاومت موفق شدند شکست بسیار بزرگ و مفتضحانه‌ای  را به رژیم صهیونیستی تحمیل کنند.

وی با بیان این که نیروی مقاومت سیلی محکمی را در این جنگ‌ها به رژیم منفور صهیونیستی زده است، افزود: در جنگ 33 روزه این اولین باری بود که رژیم صهیونیستی شکست جدی و بزرگی ر ا از نیروهای مقاومت خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به راه‌اندازی جنگ اخیر در غزه اشاره کرد و با اعلام این که امروز شاهد شهید شدن صدها فلسطینی و زخمی شدن هزاران نفر از این مردم مظلوم هستیم،‌ ادامه داد:  دشمن با بمباران بیمارستان‌ها، ‌مدارس و اماکن عمومی مردم مظلوم را نشانه گرفته است.

لاریجانی تأکید کرد: جالب است که نخست وزیر بی‌حیای رژیم صهیونیستی علنی اعلام می‌کند که مدارس غزه را بمباران می‌کند و این درحالی است که آمریکایی‌ها از اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

وی با بیان این که این یک موضوع بی‌سابقه است،‌ افزود: در زمان جنگ عراق و ایران، ‌صدام نیز مدارس ما را نشانه می‌گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دبیر کل سازمان ملل باید از حقوق بشر دفاع کند،‌ گفت: دبیر کل سازمان ملل به جای دفاع از حقوق بشر با اسرائیل ابزار همدردی می‌کند.

لاریجانی در ادامه سخنان خود به  اقدامات وحشیانه رژیم منفور صهیونیستی در منطقه شجاعیه فلسطین اشاره کرد و گفت: صهیونیست‌ها یک بازار را در منطقه پرجمعیت با نام شجاعیه مورد هدف قرار دادند و بسیاری از زنان و کودکان و مردان را قتل عام کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به بیداری اسلامی و قیام مردم کشورهای اسلامی علیه استکبار اشاره کرد و گفت: در چند سال اخیر بیداری اسلامی در برخی از کشورها موج اساسی داشت اما این بیداری‌ها با بحران‌هایی مواجه شد که سبب گردید انرژی کشورهای اسلامی امروز صرف مبارزه با دشمنان شود.

وی تأکید کرد: علاوه بر این بیش از 3 سال است که سوریه را درگیر بحران درونی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که سوریه کشوری پیشرو در کمک به فلسطین بود،‌ افزود: ما مطلع هستیم که برخی از کشورها به اسراییل علیه فلسطین اطلاعات می‌دادند.

وی به عوامل برخی از بحران‌های ایجاد شده در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: رقابت‌های بی‌جا بین کشورهای اسلامی، سبب شد که برخی از کشورهای اسلامی که حتی انتخاباتی درست را در کشور خود ندارند بحران فلسطین را فراموش کنند.

لاریجانی اظهار کرد: ما بارها به آنها گفته‌ایم که آتشی که در این کشورهای اسلامی روشن می‌کنند روزی دامن خودشان را می‌گیرد.

وی با اعلام این که اسراییل نیز از این مواضع استفاده کرد،‌ خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکلی که مردم فلسطین دارند مبازه با یک دشمن علنی مثل اسراییل و مقابله یک دشمن درونی مانند داعش است.

لاریجانی بیان داشت: البته کشورهای آمریکایی مرتب از خطر تروریست حرف زدند اما پشت سر طور دیگری عمل کردند لذا این جریان‌سازی‌ها سبب شد که اسراییل از این زمان استفاده کند و روحیه بگیرد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی با سوء‌استفاده از زمان‌های ایجاد شده،‌ خسارات بسیاری را به مردم مظلوم فلسطین زد و با بستن گذرگاه رفح مشکلات را دو چندان کرده است.

لاریجانی تأکید کرد: البته این اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی آبروی این رژیم را در جهان برده است و دنیا از این رژیم به عنوان یک رژیم آدم‌کش و یاغی یاد می‌کند.

وی تصریح کرد: از طرفی همین عامل، یک همبستگی در دنیای اسلام به وجود آورد و سبب شد مسلمانان بیش از گذشته به هم نزدیک شوند.

لاریجانی بیان داشت: قدرت دفاعی مقاومت ضربه محکمی به رژیم صهیونیستی وارد کرده است.

وی با تأکید بر این که ملت ایران مواضع و موقعیت مردم مظلوم فلسطین را به درستی درک کرده‌اند،‌ اعلام کرد: ما افتخار می‌کنیم که حامی و پشتیبان ملت فلسطین هستیم و از نیروی مقاومت حمایت می کنیم.

لاریجانی گفت: این بی‌غیرتی است که مسلمانی فریاد مسلمانی را بشوند و کمک نکند.

وی گفت: مردم فلسطین نیازمند سلاح، دارو امکانات اولیه زندگی هستند و باید کمک شود.

لاریجانی گفت: این از برکات و یادگارهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است که سبب شده ملت ایران امروز بسیار هوشیار باشیم که این باعث عزت ملت ایران خواهد بود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد راهپیمایی که ملت مسلمان و سایر ملل در روز قدس دارند، راه مردم فلسطین را روشن خواهد کرد و بر آلام مردم مظلوم فلسطین خاتمه خواهد داد.

در پایان این مراسم قطع‌نامه‌ای در 10 بند قرائت شد که با تکبیر مردم همراه بود.

انتهای پیام/2302/ج30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها