امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9929
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۵
تعداد بازدید: 115
به گزارش فارس به نقل از تک نیوز، ویکی لیکس از ماه ژانویه گذشته خواستار کمک های مالی حامیان و طرفداران خود شده بود اما مبالغ پرداخت شده به مدیران این ...

به گزارش فارس به نقل از تک نیوز، ویکی لیکس از ماه ژانویه گذشته خواستار کمک های مالی حامیان و طرفداران خود شده بود اما مبالغ پرداخت شده به مدیران این سایت تنها برای تداوم فعالیت زیرساخت های سایت یاد شده مانند سرورهای آن کافی بوده است.

کمک های مالی به ویکی لیکس در دو سال گذشته به طور مرتب کاهش یافته است. در سال گذشته این سایت تنها 88700 دلار هدیه مالی دریافت کرد و این در حالی است که هزینه های سایت یاد شده 5 برابر این مبلغ است.

گزارش منتشر شده توسط بنیاد Wau Holland که یک بنیاد غیرانتفاعی در آلمان است و وظیفه انتقال هدایای مالی بلاعوض به ویکی لیکس را بر عهده دارد، نشان می دهد در صورت تداوم این وضعیت ویکی لیکس نمی تواند مانند گذشته فعالیت های خود را تداوم ببخشد.

اعطای کمک مالی به ویکی لیکس به دنبال افشاگری های آن دشوار شد، زیرا سایت پی پال و چند شرکت کارت اعتباری مانند مسترکارد و بانک آمریکا به دستور دولت این کشور همکاری با ویکی لیکس را متوقف کردند. این تحریم مالی و اعتباری به ویکی لیکس حدود 20 میلیون دلار خسارت وارد کرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار