امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99290
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در جمع راهپیمایان قدس و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در جمع راهپیمایان قدس و بعنوان سخنران این روز در شهر مقدس مشهد، گفت: راهپیمایی جهانی روز قدس گفتمان قدرت بخش و زنده‌ای را در عرصه بین الملل و در حمایت از ملت مظلوم فلسطین بوجود آورده است.

وی افزود: جوانان برومند انقلاب اسلامی با حضور اقتدار آفرین خود در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان دادند که ملت بزرگ ایران، به رغم تحریم‌های ظالمانه و فشارهای اقتصادی، ملتی هوشمند است و بدنه فعال امت بزرگ اسلامی محور افشاسازی توطئه جبهه غربی صهیونیستی و عربی بر علیه ملت مظلوم فلسطین است.

وی اضافه کرد: راهپیمایی دشمن شکن مردان و زنان قهرمان مشهد باعث دلگرمی و تقویت روحیه مبارزاتی مردم غزه در فلسطین شده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: راهپیمایی میلیونی مردم ایران به همراه 80 شهر جهان نشان می‌دهد که محاسبات سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی و اتاق‌های فکر غربی، صهیونیستی با خطای استراتژیک روبرو شده است و سرانجام مقاومت اسلامی مردم فلسطین منجر به شکست دیگری برای صهیونیستها در جنگ خونین رمضان، به حول و قوه الهی خواهد شد.

صفوی با اشاره به محاسبات غلط و نداشتن عقل استراتژیک سران رژیم اشغالگر قدس، گفت: واقعیت‌های سیاسی و نظامی و میدانی این جنگ ناعادلانه بین یک رژیم مسلح جنایتکار و اقدامات دفاعی مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی در هیجدهمین روز جنگ، نشان دهنده آن است که خشم و انزجار یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان جهان و افکار عمومی جامعه جهانی، حتی در کشورهای اروپائی و قاره آمریکا، واکنش گسترده برعلیه این رژیم نامشروع و جعلی بوجود آورده است و این امر برای سران رژیم صهیونیستی یک واقعیت تلخ و معنادار است و همین واکنش‌ها و فشارهای سنگین افکار عمومی نشان می‌دهد که سران رژیم اشغالگر قدس در تصمیم گیری هجوم نظامی به غزه فاقد عقل استراتژیک بوده‌اند.

وی ادامه داد: در صحنه نظامی و دفاعی، قدرت موشک‌های گردانهای عزالدین قسام، نشان داد که هیچ نقطه‌ای در سرزمین های اشغالی وجود ندارد که از تیررس موشکهای مقاومت در امان باشد و تعداد زیاد موشک‌ها و عدم کارائی گنبد آهنین هیمنه این رژیم را در هم شکسته و موازنه وحشت را بجای موازنه قدرت برقرار کرده است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکل گیری قدرت جهان اسلام، گفت: پس از شکست آمریکا در رسیدن به قدرت هژمونی جهانی و یا تک قطبی کردن قدرت خود در جهان، هم اکنون جهان چند قطبی در حال شکل گیری است و قاره آسیا متشکل از کشورهای قدرتمندی همچون چین، روسیه و هند به سمت قدرت قاره‌ای در حال حرکت است و از طرف دیگر قطب قدرت جدید در قرن حاضر بعنوان قدرت جهان اسلام با داشتن عوامل توانمند ساز فراوان در حال بروز و ظهور است که شکل گیری قطب های قدرت ،مطلوب آمریکائیها نیست و آمریکائیها و صهیونیست های و عوامل آنها در کشورهای عربی و اسلامی از شکل‌گیری این قطب قدرت جدید نگران هستند. در همین راستا بایستی لشکر کشی آمریکائیها به افغانستان و عراق و اشغال این دو کشور و حضور در منطقه خلیج فارس و راه اندازی گروه های تروریستی، را تبیین و تحلیل کرد.

صفوی افزود: بایستی نتیجه گرفت که یک طرح و توطئه بزرگ به رهبری آمریکائیها و با همکاری برخی کشورهای اروپائی مثل انگلستان و فرانسه و با مشارکت صهیونیستها و برخی کشورهای عربی در مسائل منطقه وجود دارد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در در تشریح برخی از اهداف این توطئه بزرگ، گفت: ادامه تسلط بر کشورهای عربی و اسلامی منطقه و غارت ثروتهای طبیعی مردم و حفظ حاکمان دیکتاتور و رژیم های سنتی و پادشاهی این منطقه و جلوگیری از بیداری اسلامی و کنترل انقلاب های مردمی منطقه را می توان از اهداف توطئه آمریکائیها دانست.

وی افزود: همچنین راه اندازی برادرکشی و ناامنی در کشورهای عربی و اسلامی برای حفظ بقاء و امنیت رژیم جنایتکار صهیونیستی و تضعیف دولت‌ها و کشورهای محور مقاومت و حامیان حزب الله لبنان و گروه های جهاد اسلامی و حماس در فلسطین اشغالی را می توان از دیگر اهداف توطئه آمریکائی صهیونیستی دانست.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: آمریکائیها همچنین بدنبال نقش دادن و میدان دادن به برخی کشورهای منطقه همچون عربستان سعودی و ترکیه و قطر متناسب با اهداف جاه‌طلبانه روسای این کشورها، در جهت مقابله با نفوذ انقلاب اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی هستند.

صفوی در تشریح راه حل‌های عملی آزادی قدس شریف و سرزمین های فلسطین اشغالی، گفت: تقویت گروه‌های جهادی، خصوصا در منطقه کرانه باختری که دو برابر جمعیت غزه را دارند و خصوصا کمک تسلیحاتی به گروه های جهادی و افزایش همگرایی و وحدت ملت ها و کشورهای اسلامی برای حمایت سیاسی ، اقتصادی و رسانه ای از قیام مردم فلسطین می تواند گام های موثری در جهات آزادی فلسطین که مساله جهان اسلام است، باشد.

وی ادامه داد: مقابله با توطئه های بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی و خیزش مجدد بیداری اسلامی ملت های اسلامی و عربی منطقه برای رهایی از سلطه داخلی و خارجی و بدست گرفتن سرنوشت خود و تقویت کشورها و دولت های محور مقاومت و سازمان های جهادی که علیه رژیم صهیونیستی فعالیت می کنند و مقابله با گروه های تروریستی و تکفیری و سلفی دست پرورده آمریکائیها و صهیونیست ها ، می تواند از دیگر عوامل موثر بر آزادی قدس شریف باشد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: بایستی امنیت همه جانبه رژیم صهیونیستی در سطح داخلی و منطقه ای و بین الملل را از طریق تضعیف امنیت روحی و روانی و امنیت اقتصادی و سیاسی این رژیم ، هدف قرار داد و هزینه های حمایت این رژیم برای آمریکائیها را بالا برد.

صفوی گفت: حذف اقتصاد رژیم صهیونیستی از اقتصاد منطقه ای و جهانی و تحریم کالاهای اسرائیلی و مبادلات تجاری با این رژیم جعلی می تواند ضربه مناسبی به این رژیم وارد کند.

وی گفت: با اشاره به ضرورت راه اندازی جنگ نرم در مقابله با تهدیدات این رژیم برای منطقه، گفت:به نظر می رسد می بایست در جهت آزادی قدس شریف ، بر منافع حیاتی صهیونیست ها در فضای مجازی ، جنگ سایبری راه اندازی کرد و جنگ نرم همه جانبه ای را در جهت جنگ روانی علیه اشغالگران فلسطینی و اجبار آنها به مهاجرت معکوس و ترک سرزمین فلسطینی ساماندهی کرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جمع بندی پایانی صحبت خود گفت:غده سرطانی صهیونیستی در منطقه دشمن اصلی امت اسلامی است و راه نابودی آن همگرایی ملت های اسلامی و تقویت جهاد و مقاومت اسلامی تا پیروزی نهایی است.

صفوی در پایان افزود: تروریست های تکفیری – بعثی به نیابت ازآمریکا و رژیم صهیونیستی به نام اسلام ، به مبارزه و مقابله با ملت های اسلامی و کشورهای اسلامی آمده اند و نابودی آنها خنثی کردن توطئه مثلث شوم غربی – صهیونیستی عربی است و آمریکا در تلاش برای بر هم زدن امنیت منطقه و جنگ بین شیعه و سنی و امنیت سازی برای رژیم صهیونیستی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها