امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99297
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون ‌کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون ‌کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در مراسم عشا ربانی و دعای آشوری‌ها در کلیسای انجیلی گفت: هرگز فکر نمی‌کردم در قرن 21 و در جهانی که ادعای تمدن و تکنولوژی و دموکراسی و حقوق بشر دارد، صحنه‌های رقت‌بار و وحشی‌گری و خشن و تروریستی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه تروریسم در همه اشکال محکوم است، گفت: دنیای امروز باید دنیای نفی سردمداری و خشونت باشد.

قشقاوی با اشاره به طرح رئیس ‌جمهور در اجلاس سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل تحت عنوان جهان عاری از خشونت که با اجماع عمومی به تصویب کشورها رسید، ‌اظهار داشت: طرح جهان عاری از تروریسم و خشونت ریشه در همبستگی تاریخی همه ادیان در ایران دارد.

وی تصریح کرد: همواره همه ادیان در ایران در طول تاریخ زندگی مسالمت‌آمیزی داشتند و کلیساها، معابد و آتشکده‌ها و عبادتگاه‌های فراوان نشان از این واقعیت دارد و همچنین تعالیم قرآنی ما در مورد همه ادیان هم می‌فرماید که هیچ فرقی بین ادیان الهی نیست.

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه ادیان الهی همه افراد را به توحید و مقابله با خشونت رهنمون کرده است، خاطرنشان کرد: اولین اقدام دیپلماتیک پیغمبر اسلام در مدینه امضای پیمان‌نامه عقد اخوت با فرق دینی آن زمان بود، ولی بعدها زمینه‌های خشونت توسط افرادی که ادعای برپایی حکومت دینی داشتند، آغاز شد.

قشقاوی با تاکید بر اینکه آوارگی مسیحیان در نینوای عراق ناراحت ‌کننده است،‌ گفت: امروز جریانی می‌خواهد به زور مردم را مسلمان کند، ولی در بینش اسلامی به هیچ وجه دین قابل تحمیل نیست و هیچ گاه هم نمی‌توان دین و عقیده را تحمیل کرد و عقیده اجباری محکوم است و عقیده درست این است که از اعماق دل بیرون آید.

وی افزود: رژیم اسرائیل بر اساس معیارها و تعالیم غربی جنایتکار جنگی است، زیرا سرزمین دیگران را اشغال کرده و جمعیتی را به آن سرزمین تحمیل کرده است.

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه با اشاره به بندهای کنوانسیون چهارم ژنو که در دانشگاه‌های غربی تدریس می‌شود، اظهار داشت: 232 بار در سازمان ملل و 35 بار در کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی به دلیل مسائل ضد حقوق بشری صادر شده است.

قشقاوی خاطرنشان کرد: کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل جنایات غزه را محکوم و آن را جنایت جنگی خوانده است.

وی با طرح این سؤال که تخریب کلیسای 1800 ساله موصل و آواره کردن مردم سوریه و عراق و فجایع غزه چه ارتباطی با هم دارد،؟ گفت: ‌تخریب نمادهای مذهبی و کلیساها در موصل و نینوا و فجایع غزه محکوم است.

معاون وزیر خارجه اظهار داشت: چرا نمادهای مذهبی از کعبه که متعلق به مسلمانان است تا مسجد الاقصی که مکان مقدس یهودیان و مسیحیان است، باید مورد توهین عده‌ای قرار گیرد.

وی با طرح این سؤال که چطور فلسطین دولت نیست ولی داعش دولت است؟ از روشنفکران جهان خواست به این سؤال پاسخ دهند.

معاون وزیر خارجه گفت: نمی‌توان با فضای مجازی و رسانه‌ها قلوب را فتح و ذهن روشنفکران و جوانان را تسخیر کرد.

وی با بیان اینکه غرب استانداردهای دوگانه را در زمینه حقوق بشر اعمال می‌کند، اظهار داشت: غرب با حقوق زنان، کودکان و حقوق بشر برخورد دوگانه دارد و در حالی که رژیم صهیونیستی 200 کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و اقدامات ضد حقوق بشری این رژیم و عدم عضویت در NPT  همگی دال بر جنایتکار جنگی بودن این رژیم است، ولی متاسفانه حامیان این رژیم، صهیونیست‌ها را روی سر خود قرار می‌دهند.

قشقاوی در پایان جهانی عاری از خشونت و پر از عدل و صلح و ریشه کن شدن تروریسم را خواستار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها