امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99300
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، مراسم راهپیمایی روز قدس از صبح امروز با حضور خیل عظیم ملت مسلمان در تهران همزمان با سایر شهرهای شهید پرور کشور برگزار ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، مراسم راهپیمایی روز قدس از صبح امروز با حضور خیل عظیم ملت مسلمان در تهران همزمان با سایر شهرهای شهید پرور کشور برگزار شد. در این راهپیمایی که همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می شود همراه با شعارهای ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی بخش های فرهنگی در حاشیه آن برپاست.

به گزارش فارس، در مسیر راهپیمایی بسیج شهرداری تهران پرچم هایی با شعارهای، نصر و من الله و فتح غریب، مرگ بر اسرائیل و لبیک یا خامنه‌ای و پرچم های دیگر با شعار های ضد صهیونیستی و در حمایت از مردم بی دفاع فلسطین را میان راهپیمایان توزیع می کردند.

همچنین شهرداری منطقه یازده تهران، در تقاطع خیابان ولیعصر(عج) با خیابان انقلاب اسلامی غرفه‌هایی مستقر کرده که در آن انواع فعالیت های فرهنگی متناسب با روز قدس در حال انجام است، یکی از این غرفه‌ها بسیج شهرداری منطقه یازده است که اختصاصی به فروش کتاب دارد، گرداننده این غرفه درباره فعالیت های آن به خبرنگار فارس گفت: در این غرفه کتاب های شعر، ادبیات، تاریخی و مذهبی عرضه می شود که این کتاب‌ها به شکل خرید به خرید است و سود زیادی در فروش آنها از خریدار دریافت نمی شود.

یکی دیگر از غرفه‌های متعلق با شهرداری، غرفه شهریاران جوان است، در این غرفه به ارائه محصولاتی درباره آسیب شناسی فضای مجازی و مسابقه بزگرترین سخنران جوان سال پرداخته می‌شود.

یکی دیگر از غرفه‌ها شمسه نام داشت که در آن اساتید خطاطی، مشغول به نوشتند خط نوشته های حاوی شعارهای ضد صهیونیستی و محکومیت گروه های تکفیری، مرگ بر اسرائیل و مقاومت، پیروزی از آن شماست بودند.

غرفه دیگر از این مجموعه، غرفه حجاب و عفاف بود، مسئول این غرفه درگفت‌و گو با خبرنگار فارس گفت: این غرفه با توجه به اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و برای ترویج این فرهنگ راه اندازی شده است و با توجه به روز قدس و موضوع حجاب و عفاف که جنگ نرم همان جنگ با چادر و فرهنگی ایرانی اسلامی است محصولات فرهنگی را در این غرفه ارائه می دهیم.

وی از ارائه لوح فشرده درباره فرهنگ عفاف و حجاب در این غرفه خبر داد و افزود: در این لوح فشرده سعی شده است معضلاتی که باعث می‌شود  موضوع عفاف و حجاب در جامعه آسیب معرفی و بررسی شود، همچنین با متخصصانی در زمینه های فرهنگی همکاری داشته ایم.

در پیاده روی چهارراه ولیعصر(عج) گروه نمایشی مجسمه‌های مردان نقره‌ای «سیلور من» به مناسبت روز قدس مشغول به اجرای نمایش های با سبک خود بودند.

ابوالفضل همراه بازیگر سینما که سرپرستی این گروه را با نام گروه هنری مجسمه های نمایشی ایران به عهده دارد به خبرنگار فارس گفت: این گروه 12 نفره برای نخستین بار در ایران راه اندازی شد، این یک هنر غربی است که ما آن را بومی سازی کرده‌ایم، در غرب این یک هنر توریستی است که توسط هنرمندان در خیابان های اجرا می شود و مورد توجه توریست ها است اما ما در ایران به آن مفهوم تزریق کردیم و نسبت به مناسبت ها و فعالیت های  خاص به اجرای نمایش می پردازیم.

وی افزود: قرار است صوت و تصویر نیز به کار ما اضافه شود و تبدیل به یک پرفورمنس شود، در حال حاضر شهرداری به مناسبت روز قدس، متولی این کار است.

به گزارش فارس، غرفه ستاد ساماندهی نهادهای مردم نهاد شهر تهران در خیابان انقلاب مستقر بود، و غرفه فرهنگی هنری برپا کرده است، صادق گلزاری دبیرکل خانه فرهنگی هنری آفتاب (فرزندان شاهد و ایثارگران» و مسئول این غرفه گفت: این غرفه های با حمایت شورای اسلامی شهر تهران، این ستاد و خانه فرهنگی هنری شهر آفتاب (فرزندان شاهد و ایثارگران) برای همدردی با مردم فلسطین راه اندازی شده است، این نمایشگاه در چهار بخش، کارگاه زنده هنر نقاشی، تلاوت قرآن کریم به نیت آزادی قدس شریف، دل نوشته های راهپیمایان به کودکان غزه، که برای سازمان ملل ارسال می‌شود و غرفه تریبون آزاد که به ضبط صحبت‌های مردمی در خصوص فلسطین و ارسال آن ها برای سازمان ملل اختصاص دارد می پردازند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها