امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99302
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز مسئولین لشکری و کشوری جمهوری اسلامی ایران همراه روزه‌داران تهرانی و ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز مسئولین لشکری و کشوری جمهوری اسلامی ایران همراه روزه‌داران تهرانی و مسلمانان سراسر دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند و اعلام کردند که ملت ایران در کنار مردم فلسطین هستند.

*پوردستان: همه جهان اسلام باید فلسطین را مسلح کنند/ اسرائیل زبان زور را می‌فهمد

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش با حضور در چهار راه کالج در راهپیمایی روز قدس تهران شرکت کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: این وظیفه تمام جهان اسلام است که در اطاعت از این فرمان حضرت آقا وارد شوند و مردم فلسطین را مسلح کنند تا جواب قدرتمندانه‌ای به رژیم صهیونیستی داده شود.

پوردستان تاکید کرد: رژیم صهیونیستی فقط با زبان زور پای میز می‌نشیند و شاهدیم راکت‌های پرتاب شده از سوی فلسطینیان ترس عجیبی را در رژیم صهیونیستی ایجاد کرده و آنها به دنبال آتش‌بس هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: لذا این موضوع یک راهبرد کران برای پیروزی فلسطین است.

*یونسی: کمک به فلسطین از کار ویژه‌های اصلی دولت است

علی یونسی دستیار ارشد رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حاشیه مراسم گرامیداشت روز قدس درباره کار ویژه دولت برای کمک به مردم فلسطین گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران کمک به مردم فلسطین را یکی از کار ویژه‌های اصلی خود در حوزه سیاست خارجی می‌داند.

وی افزود: آقای روحانی که سال‌ها به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی فعالیت کردند به خوبی بر اهمیت این مسئله واقف هستند.

دستیار ارشد رئیس جمهوری گفت: هم اکنون هر کمکی به مردم مظلوم فلسطین انجام می‌شود از کانال دولت است و دولت نیز تلاش می‌کند این کمک‌ها را بیشتر کند.

یونسی در ادامه با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: راهپیمایی امسال حقیقتا با سال‌های گذشته متفاوت است و ما شاهد حضور مردم از هر طبقه‌ای در راهپیمایی هستیم.

*رفیق‌دوست: بخش سازشکار فلسطین از غزه درس بگیرد

محسن رفیق‌دوست وزیر سپاه در سالهای دفاع مقدس، در حاشیه برپایی راهپیمایی روز قدس در تهران، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: باید بخش سازشکار فلسطین سر عقل بیاید و از غزه درس بگیرد و بداند نتیجه سازش به چیزی مانند مرگ عرفات منجر نخواهد شد.

وی افزود: اگر کرانه باختری و رود اردن هم مثل غزه حرکت کند، رژیم صهیونیستی نفسی نخواهد داشت و از بین می‌رود.

*میرتاج‌الدینی: دولت مصر باید گذرگاه رفح را برای امداد رسانی به غزه بازگشایی کند

محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی سازمان صدا و سیما در حاشیه راهپیمایی روز جهان قدس در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که پیام روز جهانی قدس با توجه به جنایت‌های اخیر غزه برای ملت‌های آزاده جهان چیست،‌گفت: همگان متوجه شدن رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی و کودک‌کش است.

وی ادامه داد: ملت‌های جهان پس از 35 سال به حقانیت حرف ملت ایران پی بردند و رژیم صهیونیستی را یک رژیم جنایتکار می‌دانند.

وی با بیان اینکه ملت ایران تاکنون کارهای بزرگی را انجام داده اظهار داشت: به یاری خداوند حرکت بزرگ بعدی ملت ایران آزادی قدس شریف خواهد بود.

میرتاج‌الدینی با اشاره به گذرگاه رفح به عنوان تنها راه کمک رسانی به غزه تصریح کرد: کمترین وظیفه دولت مصر به عنوان یک وظیفه انسانی این است گذرگاه رفح را بازگشایی کند تا کمی محاصره غزه کاسته شود.

معاون پارلمانی صدا و سیما پیام راهپیمایی روز جهانی قدس را وحدت و اتحاد مسلمین در برابر جنایات رژیم صهیونیستی عنوان کرد.

* تمدن: امیدوارم به زودی شاهد مرگ اسرائیل باشیم

مرتضی تمدن استاندار سابق تهران در مسیر راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: به لطف خدا در راهپیمایی روز قدس از تمام اقشار و سلایق شرکت کرده‌اند و براساس گفته مقام معظم رهبری امروز روز اسلام و عزت مسلمانان است.

وی افزود: براساس فرمایش بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران روز قدس روز مرگ بر اسرائیل است.

وی ادامه داد: امسال با فرمایشات مقام معظم رهبری روز قدس از هر سال باشکوه‌تر شد و امیدواریم به زودی شاهد مرگ اسرائیل باشیم.

*امیر اسماعیلی: گنبد آهنین اسرائیل یک توهم است/ خانه عنکبوت دوامی ندارد

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) با حضور در چهارراه ولیعصر تهران به جمع راهپیمایان روز جهانی قدس پیوست.

امیر اسماعیلی در حاشیه این حضور و در گفتگو با خبرنگار فارس، در خصوص لزوم مسلح کردن کرانه باختری رود اردن گفت: رژیم صهیونیستی خانه ای عنکبوتی برای خود ساخته که این خانه دوامی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: برای نابودی خانه عنکبوت باید اتصالهای آن را قطع کرد و امروز می بینیم که صهیونیستها در میان کوههای آتشفشانی ظلم ستیزی و اسلام‌خواهی گیر کرده‌اند و مذاب هر لحظه به آنها نزدیک‌تر می شود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: متاسفیم برای کشورهایی که دولت‌های آنها به دنبال استعمارگری هستند و اگر به تاریخ و سرنوشت دیکتاتورها، اسکندرها و چنگیزها و استعمارگری‌های اسراییل بنگریم جز لکه ننگ چیزی نمی‌بینیم.

اسماعیلی با بیان اینکه اسراییل با دست خود گور خود را کنده است، درباره کارآمدی گنبدآهنین رژیم صهیونیستی در برابر موشک های مقاومت نیز اظهار داشت: گنبد آهنین یک توهم است و دیدیم که حزب الله و مقاومت فلسطین چطور به راحتی به آن حمله کرده و آن را شکستند.

*صلاحی: آمادگی بسیج اساتید برای در اختیارگذاشتن دانش فنی به مردم فلسطین

سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید با بیان اینکه فلسطین با مقاومتش موازنه قدرت در خاورمیانه را بر هم زده‌ است از آمادگی این سازمان برای در اختیار گذاشتن دانش فنی به مردم فلسطین خبر داد.

* وزیر اقتصاد: پیروزی با مردم فلسطین است

علی طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارایی در حاشیه حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با اشاره به حضور پرشور مردم ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس، گفت: مسلماً با روحیه‌ای که مردم در غزه دارند پیروزی با مردم فلسطین است.

وی اضافه کرد: برگزاری پرشور راهپیمایی روز قدس نشان‌دهنده اراده مردم ما برای پیروزی قدس شریف است به خصوص که امسال روز قدس همزمان با حملات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی شده است.

طیب‌نیا خاطرنشان کرد: مردم ما انزجار خود را علیه این رژیم منحوس نشان داده‌اند و مسلما با این روحیه‌ ای که مردم در غزه دارند پیروزی با مردم فلسطین است.

*سردار حاجی ‌زاده: تسلیح کرانه باختری فروپاشی صهیونیست‌ها را تسریع می‌کند

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در چهارراه ولیعصر تهران در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس حاضر شد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مسلح شدن کرانه باختری اظهار داشت: با این کار فروپاشی صهیونیست‌ها تسریع می‌شود و این تدبیر کلیدی بود که حضرت آقا مطرح کردند.

وی با اشاره به حملات موشکی غزه به رژیم صهیونیستی گفت:‌ کشته‌هایی که خود اسرائیل اعلام می‌کند و خرابی‌هایی که ایجاد می‌شود نشان می‌دهد که این موشک‌ها به اهداف خود اصابت می‌کند.

وی تصریح کرد: خسارت صهیونیست‌ها در این جنگ بیش از چیزی است که مطرح می‌کنند ولی برای عملیات روانی و انسجام و مصرف داخلی تعداد صحیح تلفات را اعلام نمی‌کنند.

*روحانی: ساکتان در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در تاریخ شرمنده هستند

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امیدوارم مردم غزه بتوانند زندگی عادی داشته باشند و برای این کار همه باید به پا خیزند و ما در صورتی می‌‌توانیم در مقابل متجاوزین پیروز شویم که مسلمانان دست و ید واحد باشند.

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم همه مسلمانان دنیا احساس ید واحد داشته باشند چون در برابر اسرائیل جز وحدت و ایستادگی، مقاومت وجود ندارد و نمی‌‌توان با تکیه کردن بر مجامع بین‌المللی، مردم فلسطین به همه حقوق خود دست پیدا کنند.

رئیس‌جمهور دولت یازدهم خاطر نشان کرد: ساکتان در مقابل این جنایت در تاریخ شرمنده هستند و تاریخ نسبت به همه آنها قضاوت خواهد کرد که کودکان و بی‌گناهان کشته می‌شوند و آنها ساکت هستند.

*هادی خامنه‌ای: ریشه صهیونیست باید به طور کامل از جهان کنده شود

هادی خامنه‌ای دبیر کل نیروهای خط امام صبح امروز با حضور در جمع راهپیمایی کنندگان تهرانی در جمع خبرنگاران به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه اشاره و اظهار  کرد: برخی دولت‌های منطقه خیانتکار و مزدور هستند و مشخص است که باید توسط مردم کشورشان منزوی و از کار برکنار و حکومت‌هایشان سقوط کند.

وی حمایت از مردم مظلوم غزه را اهمیتی حیاتی عنوان و تصریح کرد: غزه کاملاً با موجودیت و هویت خودمان مساوی است و همانطور که امام (ره) فرمودند که روز قدس روز اسلام است و تنها روز مردم فلسطین نیست.

دبیر کل نیروهای خط امام ادامه داد: مسلمانان باید همیشه به روز قدس اهمیت بدهند تا زمانی که ریشه صهیونیست به طور کامل از جهان کنده شود بنابراین باید روز قدس را برای همیشه گرامی داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با هر شیوه‌ای که در دسترس است چه به شیوه بدنی، مالی و سلاحی باید به مردم فلسطین کمک کرد.

*دریادار سیاری: حمایت از کرانه باختری کمر رژیم صهیونیستی را می‌شکند/ قدرت ارتش اسراییل «حرف» است

دریادار سیاری در حاشیه حضور در راهپیمایی روز قدس گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی فارس، اظهار داشت: اولین چیز که باید دنبال کنیم وحدت مسلمانان با دولت‌های مسلمان است چراکه اگر مسلمانان دست به دست هم دهند اسرائیل از بین می‌رود.

فرمانده نیروی دریایی تصریح کرد: کمک به غزه و حمایت از کرانه باختری کمر رژیم صهیونیستی را می‌شکند. لذا همه باید پیرامون اسلام و در راهپیمایی روز قدس نماد خروش ملت‌ها علیه اسرائیل باشند.

سیاری با اشاره به تبلیغاتی که در خصوص ارتش رژیم صهیونیستی می‌شود، گفت: همه اینها حرف است که این ارتش از بزرگترین ارتش دنیاست عراق هم می‌گفتند جزو 4 ارتش دنیاست اما دیدید که چطور در برابر مردم ما که همه دنیا در مقابل آن ایستاده بود با شکست مواجه شد. رژیم صهیونیستی نیز به همین صورت است.

*ضرغامی: هیجان رژیم صهیونیستی برای آدم‌کشی نشان دهنده سقوط نهایی این رژیم است

عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اظهار داشت: هیجان رژیم صهیونیستی برای آدم‌کشی و کودک‌کشی نشان‌دهنده سقوط نهایی این رژیم است.

رئیس سازمان صدا و سیما افزود: در واقع یک رژیم جعلی این چنین آدم‌کشی می‌کند و تاکنون نیز هیچ وقت این رژیم چنین جنایاتی را به عنوان سیاست خود انتخاب نکرده بود.

*رحمانی فضلی: کمک دولت به مردم غزه به صورت همه‌جانبه

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی درباره حمایت دولت از مردم نوار غزه اظهارداشت: دولت حمایت از مردم غزه را به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های خود در دستور کاردارد.

وی افزود: این حمایت‌ها شامل حمایت‌ های سیاسی، اقتصادی و کمک به ملت فلسطین در تمام جنبه‌ها به گونه‌ای که بتواند در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کند است.

همچنین وزیر کشور با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: به حمدلله امسال ما شاهد حضور گسترده و پرشکوه مردم در این راهپیمایی بودیم و امیدواریم که پیام محکمی به تمام سلطه‌گران این حضور عظیم باشد.

*میرزاده: اسرائیل به دلیل جنایاتش در عرصه بین‌المللی نیز غیرقابل تحمل شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات خود در عرصه بین‌المللی نیز غیرقابل تحمل شده است.

وی افزود: دیروز نیز در دانشگاه آزاد تصویب شد تا کارمندان این دانشگاه بخشی از حقوق خود را برای کمک به مردم فلسطین اهدا کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی امروز روز قدس گفت: این حضور در حقیقت اتحاد و همبستگی مردم را در مقابل هرگونه تعرض رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد.

وی افزود: امروز رژیم صهیونیستی به دلیل جنایات خود در عرصه بین‌المللی نیز غیرقابل تحمل شده است.

*محسنی اژه‌ای: ماهیت پلیداسرائیل از پیش مشخص شده است

دادستان کل کشور گفت: امسال بیش از گذشته ماهیت زشت و پلید رژیم غاصب صهیونیستی و حامیانش به خصوص آمریکا برای مردم نمایان شده است.

وی تصریح کرد: یکی از تفاوت‌های راهپیمایی امسال این است که امسال مشخص شد که در مقابل رژیم غاصب اسرائیل و حامیان وی راهی به جز مقابله و مقاومت وجود ندارد و آنهایی که فکر می‌کردند می‌توان با مذاکره برخی موضوعات را حل کرد و کاری از پیش برد فهمیدند که اینگونه نیست.

دادستان کل کشور یکی دیگر از تفاوت‌‌های امسال را مشخص شدن چهره منافق‌گونه مدعیان حقوق بشر عنوان کرد و گفت: آنهایی که به اسم دفاع از حقوق بشر به کشورهای مختلف لشکرکشی می‌کنند امروز چشمان خود را در مقابل وحشی‌گری‌های اسرائیل و کشتار کودکان و زنان بی‌دفاع بسته‌اند و دم نمی‌زنند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: امسال بحمدالله مردم پرشورتر از هر سال در راهپیمایی حاضر شدند که جای بسی خوشحالی دارد.

*وزیر ورزش: روز قدس روز لبیک به ندای امام (ره) و رهبر انقلاب است

محمد گودرزی وزیر ورزش و جوانان دولت یازدهم با حضور در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در میدان فلسطین تهران، با اشاره به همزمانی روز قدس با حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه اظهار داشت: روز قدس روز آزادی فلسطین و لبیک به ندای امام و رهبر انقلاب است.

وی افزود:‌به جهت جنایات گسترده رژیم صهیونیستی وظیفه وجدانی و اخلاقی خود می‌دانم که در راهپیمایی شرکت کنم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: به دلیل گستردگی حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و همچنین سکوت جهانی  اعتراضات باید گسترده باشد.

* صالحی: جزئیات توافق ایران و 5+1 برای اکسید برخی ذخایر اورانیوم

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران در پاسخ به سوالی درباره توافق ایران و کشورهای 5+1 برای اکسید کردن مقداری از ذخایر اورانیوم ایران گفت: من جزئیات این موضوع را فعلاً بیان نمی‌کنم.

وی اظهار داشت: ما مقداری اورانیوم غنی شده داریم که غنای آن بین 8 دهم درصد تا حدود 1.8 دهم درصد است که در این میان نیز عمدتاً غنای این مواد زیر یک درصد است.

صالحی ادامه داد:‌ این میزان اورانیوم چیزی حدود 800 کیلوگرم و یا شاید بیش از یک تن است و قرار شد این میزان را بر اساس توافقی که انجام خواهیم داد به نحوی تبدیل به اکسید اورانیوم کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که مصرف این مقدار اورانیوم چه بوده است تصریح کرد: این مواد یک نوع پسماند تلقی می‌شود.

* احمدی‌نژاد: هولوکاست واقعی در فلسطین در حال وقوع است

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان پیش از ظهر امروز با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صحنه فلسطین صحنه قربانی شدن انسانیت است و این انسانیت است که زیر پای شیطان‌ها و شیطان‌صفت‌ها تکه و پاره می‌شود.

وی با تاکید براینکه مسئله فلسطین مسئله انسانی و مذهبی است خاطرنشان کرد: شیطان صفتان که می‌خواهند همه دنیا را ببندند و به اسارت بکشند امروز صفت خود را در فلسطین به نمایش گذاشتند؛ نشانه‌هایی که امروز در فلسطین می‌بینید حقیقت نظام انگلیس است و آن حرف‌هایی که می‌زنند که می‌خواهیم انسانیت را به پا کنیم امروز در فلسطین دیده می‌شود.

احمدی‌نژاد راه‌حل فلسطین را همان راه‌حل امام دانست و گفت:  هرچه می‌گذرند می‌بینیم حرف‌های امام الهی بود بنابراین موجودیت غیر مشروع، غیرانسانی، اشغالگر، آدم‌کش و تجاوزگر باید حل شود.

رئیس‌جمهور سابق کشورمان تاکید کرد: آنهانقشه کشیدند و اگر بتوانند کار غزه را تمام کنند بحث فلسطین تمام است حالا یک تکه از اردن را می‌کنند می‌دهند به کرانه غربی دو دولت درست می‌کنند و سر مردم شیره می‌مالند و بحث غزه را تمام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: هولوکاست واقعی در فلسطین است و همه مردم دارند می‌بینند بنابراین نیازی به سندسازی، تبلیغات و فریب‌کاری نیست و اتفاقات فلسطین یک نسل‌کشی است.

*باهنر: مسلح کردن کرانه باختری باید از سوی نهادهای اجرایی کشور پیگیری شود

محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در حاشیه حضور در راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در خصوص اقدام عملی مجلس درباره حمایت از ملت فلسطین و فرمایش رهبری در خصوص مسلح کردن غزه گفت: مجلس بیشتر در حوزه کار دیپلماسی و جنگ نرم و همچنین ارتباط با مجالس مردمی دنیا فعال است.

وی افزود: فعالیت درخصوص اجرایی کردن چنین رهنمودهایی از طرف رهبری در حوزه کار دولت و شورای عالی امنیت ملی است.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما چندی پیش اجلاس تئوریکای اتحادیه بین‌المجالس اسلامی را داشتیم و در این اجلاس مصوبات بسیار خوبی به تصویب رسید.

وی افزود: از جمله این مصوبات اعلام عزای عمومی در روز قدس و همچنین هماهنگی برای ارسال کمک‌های امدادی به نوار غزه بود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد:‌مجلس از هیچ اقدام قانونی در حمایت از مردم فلسطین کوتاهی نخواهد کرد.

*محسن رضایی: ضعف گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در حملات اخیر فلسطینی‌ها نمایان شد

محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در حالی که لباس سپاه پاسداران بر تن داشت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: گنبد آهنین رژیم صهیونیستی با اینکه از یک فناوری پیشرفته برخوردار است اما در این نبردهای اخیر کاملا ناتوانی و ضعفش را نشان داد.

وی با بیان اینکه گبند آهنین نتوانست مانع سقوط موشک‌های رزمندگان فلسطینی به مراکز مهم رژیم اشغالگر قدس شود، تصریح کرد: امروز حضور مردم در راهپیمایی نیز همانند یک بمب عمل خواهد کرد و برسر رژیم صهیونیستی فرود خواهد آمد.

وی در پاسخ به سؤال پیرامون انتقال دانش هسته‌ای تولید سلاح به فلسطینی‌ها اظهار داشت: ما هر کمک قانونی و مشروع بتوانیم با آنها انجام خواهیم داد.

*حدادعادل: کسانی که شعار نه غزه و نه لبنان سردادند از انسانیت به دور بودند

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در میدان فلسطین تهران با اشاره به افرادی که در سال 88 شعار «نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران » سر می‌دادند، اظهار داشت: دیگر شرمساری و ننگ از این بالاتر نیست. در واقع آنها آن روز اعلام کردند ما انسان نیستیم.

وی ادامه داد: کسانی که در میدان هفت تیر تابلوی نه غزه و لبنان در دست گرفتند نه تنها دوریشان از  مسلمانی را نشان دادند بلکه دور بودن خود از انسانیت را نیز اعلام کردند.

حداد عادل با بیان اینکه فجایعی در غزه رخ می‌دهد که دل هر انسانی را به درد می‌آورد خاطرنشان کرد: آقایان آن روز این شعار را دادند و امروز که اوضاع غزه را دیدند دنبال ماله‌کشی هستند ولی اگر به فکر هستند باید فردای همان روز اعلام موضع می‌کردند نه حالا.

حداد عادل تاکید کرد: غربی‌ها دنبال منافع خودشان هستند و اگر پشتیبانی از رژیم صهیونیستی به ضررشان باشد خاموش می‌شود. این امواج انسانی که در دنیا برپا می‌شود یک تهدید جهانی برای منافع غرب محسوب شده و موثر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همه چیز حکایت از نوعی بیداری می‌کند، گفت: روزی جوانان فلسطینی دنبال سنگ بودند اما امروز با راکدهای خود فرودگاه بن گوریون تعطیل می‌کند و این نشانه بیداری است.

*نوبخت: مشارکت فعال در قضیه فلسطین از وظایف وزارت امور خارجه است

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت که در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته بود در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اقدامات وزارت خارجه در متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اظهارداشت: قطعاً از وظایف وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی ما این است که در هر حرکتی که برای مردم شریف غزه و مظلومان فلسطینی است مشارکت فعال داشته باشند.

وی با اشاره به حمایت ایران از مقاومت فلسطین تصریح‌کرد: این توصیه پیامبر است که هر کسی پیام مظلومی را بشنود و حمایت نکند مسلمان نیست؛ ما فریاد مظلومانه کودکان  و زنان فلسطینی را می‌شنویم و هیچگاه ساکت نخواهیم بود، در کنار مردم فلسطین هستیم و این را یک آموزه اسلامی می‌دانیم.

*سردار وحیدی: راهپیمایی روز قدس ندای پشتیبانی از مردم فلسطین است

سردار احمد وحیدی وزیر اسبق دفاع در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس، با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به تفاوت راهپیمایی امسال نسبت به سال‌های گدشته اظهار داشت: همزمانی روز قدس امسال با جنایات بی‌نظیر رژیم صهیونیسیتی در غزه شور جدیدی را در بین مردم ایران برای حمایت بی‌پایان از مردم غزه به وجود آورد.

وی ادامه داد: جنایت رژیم صهیونیستی در غزه نشان دهنده آن است که این رژیم به هیچ اصول اخلاقی و انسانی پایبند نیست و قصد دارد با کشتار مردم روزه‌دار فلسطین به اهداف شوم خود برسد.

وحیدی ادامه داد: همانظور که امروز مردم در غزه با کمال قدرت در برابر وحشی‌گری‌های رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند در دنیا هم همه پشتیبان آنها هستند.

وزیر اسبق دفاع تاکید کرد: راهپیمایی روز قدس امسال یک ندای سراسری برای پشتیبانی از مردم فلسطین است.

* مهرعلیزاده: هدف‌گذاری درباره غزه و فلسطین یکسان است

محسن مهرعلیزاده رئیس سابق سازمان تربیت بدنی دولت اصلاحات با حضور در جمع راهپیمایان  در میدان فلسطین تهران با اشاره به حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: مردم با زبان روزه و در این هوای گرم به خاطر محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی آمده‌اند و این حداقل کاری است که برای حمایت از این مردم و پایبندی به مبانی بشریت انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: حضور مردم و مسئولین در کنار یکدیگر در راهپیمایی این روز نشان می‌دهد هدف‌گذاری در مورد مسئله غزه و فلسطین یکسان است.

*مصلحی:‌ آمریکا با حمایت از رژیم صهیونیستی در جریان غزه چهره واقعی خود را نشان داد

حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آمریکایی‌ها با حمایت از رژیم صهیونیستی در جریان جنایت غزه از چهره واقعی خود پرده‌دری کرد.

وی افزود: اهمیت این روز روشن است چراکه در این روز استکبار به دست خودش از چهره واقعی خود رونمایی کرد.

مصلحی افزود: حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی به خوبی وظیفه و تکلیف ما را نشان داد و ملت ما که همیشه در مقابل استکبار ملت پیشتاز بودند این حمایت‌ها منجر به انسجام ملت ما و همه ملت‌ها خواهد شد.

* کواکبیان: شعار مردم هم غزه و لبنان و هم جانم فدای ایران و اسلام است

مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت:‌ راهپیمایی روز قدس مسلماً صدای مردم مظلوم غزه را به گوش دنیا رساند.

کواکبیان خاطرنشان کرد:‌ به نظر من شعار مردم هم غزه و هم لبنان و هم جانم فدای ایران و اسلام است و مردم امروز این موضوع را به خوبی به نمایش گذاشتند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری  با بیان اینکه سکوت مجامع جهانی دردآور است، افزود: مردم امروز شعارهای مرگ بر داعش و تکفیری سر دادند و به درستی که این گروهک‌های تروریستی هم‌دستان صهیونیست‌ها هستند.

*طائب:‌اگر گنبد آهنین مقاوم بود این همه موشک از آن عبور نمی‌کرد

حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه راهپیمایی امروز روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره گنبد آهنین رژیم صهیونیستی نیز گفت: همگان (گنبد آهنین رژیم صهیونیستی) را دیدند اگر این گنبد آهنین بود موشک از آن عبور نمی‌کرد.

طائب افزود: هرچقدر آنها (رژیم صهیونیستی) بر تسلیحات خود می‌افزایند نمی‌توانند بر مقاومت مردمی فائق آیند زیرا مقاومت مردمی راهکار ملت‌ها است.

وی مقاومت را سلاح ملت‌های مسلمان دانست و گفت: آنها فهمیده‌اند امروز برای دفاع از خود باید یکپارچگی‌شان را حفظ کنند، آنها دریافته‌اند باید به آن میزان می‌توانند مسلح شوند که خداوند نیز ان‌شاءالله برکت خواهد داد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین تصریح کرد: آنها به هر میزان که توان دارند باید خود را مسلح کنند و خدا نیز ان‌شاءالله یار‌ی‌‌شان خواهد، ما نصرت الهی را برای پیروزی مردم غزه نزدیک می‌بینیم.

*آیت‌الله ری‌شهری: سران مصر اگر غیرت داشته باشند به یاری مردم غزه می‌شتابند

آیت‌الله محمد ری‌شهری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران در گفت‌وگو با فارس درباره پیام این راهپیمایی به ملت‌های جهان گفت: پیام این راهپیمایی حضور مردم مقاوم ایران تا آخرین نفس و قطره خون در برابر استکبار است.

وی پیام دیگر این راهپیمایی را خطاب به مردم مظلوم فلسطین دانست و افزود: پیام این راهپیمایی به مردم فلسطین مقاومت و نزدیک بودن پیروزی است.

ری شهری در پاسخ به این سوال که وظیفه کشورهایی نظیر مصر در قبال مردم مظلوم فلسطین چیست؟ گفت: متاسفانه این کشور گوشش به نصایح بدهکار نیست و اگر انصاف و غیرت داشته باشد باید با همه وجود به یاری مردم غزه بشتابد.

*احمدی‌مقدم: ضریب ناامنی اسرائیل افزایش یافته است

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی امروز با حضور در راهپیمایی جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اسرائیل درمانده شده است و چند روزی است که به دنبال فرار از مهلکه می‌گردد.

وی افزود: صهیونیست‌ها برآوردهای غلطی دارند که  به دنبال نابودی جبهه مقاومت هستند و به مهلکه گرفتار شدند و می‌خواهند دیگران کمک کنند تا خود را نجات دهند.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: امروز ابتکار عمل در دست صهیونیست‌ها نیست بلکه به باتلاقی گرفتار شده‌اند که به دنبال کمک و پشتیبان می‌گردند.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد:‌همه مردم شاهد رشد مقاومت و تضعیف صهیونیست‌ها هستند امروز هیچ نقطه امنی در سرزمین‌های اشغالی به جا نمانده است که اگر آن را با سال 2012 مقایسه کنیم این موضوع را می‌بینیم که امروز دلیل ناامنی اسرائیل افزایش یافته و این رژیم غاصب باید نگران حیات خود باشد.

وی ادامه داد:‌ با توجه به واقعه اخیر غزه امروز پرشورترین راهپیمایی در کشور ما و همه کشورهای دیگر برگزار شد  حمایت گسترده مردم از مقاومت فلسطین در مقابل رژیم متجاوز صهیونیستی به رزمندگان مقاومت که در صحنه در حال دفاع هستند روحیه می‌دهد.

* منتظری: هیچ انتظاری از دولت‌های اسلامی سرسپرده نیست/ ملت‌های اسلامی به پا خیزند

حجت‌الاسلام جعفر منتظری رئیس دیوان عدالت اداری کشورمان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرچه مقاومت بهتر باشد زودتر به نتیجه می‌رسد.

وی افزود: وظیفه کشورهای اسلامی این است که همواره همچون ملت ایران در صحنه باشند و اما چون متاسفانه این دولت‌ها سرسپرده هستند هیچ انتظاری از آنان نیست بلکه ملت‌های اسلامی باید به پا خیزند.

*صفارهرندی: غافلان انقلاب شعار «هم غزه و هم لبنان» مردم ایران را بشنوند

محمد حسن صفار هرندی عضومجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: حضور امروز مردم در راهپیمایی روز قدس یکباردیگر نشان داد که آْنان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و دفاع از آرمان‌های امام (ره) کوتاهی نخواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: رسوایی شعار نه غزه نه لبنان از قبل نیز روشن بود اگر چه کسانی که زمینه‌ساز طرح آن شعار بودند، یاران دیروز و غافلان انقلاب بودند که 10 سال پیش شعار مقاومت اسلامی را بلندتر از دیگران فریاد می‌زدند.

صفارهرندی ادامه داد: حال امروز این افراد به خاطر منافع زودگذر و جمع کردن آراء افرادی که نسبت با اعتقادات آنان نداشتند، متوسل به کسانی شدند که شعارشان نه غزه نه لبنان بود.

وی تصریح کرد: گناه یاران دیروز انقلاب و غافلان امروز این است که برای افزایش وزن خودشان به جایی متوسل شدند که نمی‌توانستند تا آخر خط با آنان بروند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروزه همان افرادی که در توجیه شعار نه غزه نه لبنان گفتند این شعار به خاطر عصبانیت از بعضی روش‌ها بود امروز اطلاعیه می‌دهند که انتخاب شعار نه غزه نه لبنان به آنان انتصاب ناروایی است.

صفار هرندی با اشاره به لزوم پایداری در اهداف انقلاب گفت: خدا را شاکریم که این افراد یکبار دیگر ایمان آوردند اما خدا کند در این مسیر پایدار بماننند نه اینکه تا زمانی که احساس کردند وزنشان به افکار عمومی کم شده است متوسل به اغیار شوند. چرا که دشمنان انقلاب آنان را به قربانگاه آرمان‌های انقلاب می‌برد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت احمدی نژاد با اشاره به نتیجه حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: یکی از نتایج حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس این است که در زمان کوتاهی نتیجه یک عمل غیر صالح برملا شد و افراد را وادار به بازپس گرفتن  ادعاهای انحرافی سابقشان شد.

صفار هرندی در پایان خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم از این که کسانی که روزی ضد انقلاب را همراهی کردند امروز با شعار هم غزه و هم لبنان از آنان تبری می‌جویند.

* انصاری: راه مقابله با رژیم اسرائیل اقدامات نظامی است

حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران با اشاره به فرمایشان اخیر مقام معظم رهبری دیدار با دانشجویان اظهار داشت: تنها راه مقابله جدی در برابر رژیم اشغال‌گر قدس در کنار اقدامات سیاسی و تبلیغی مسئله نظامی است که باید حتما صورت گیرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم نماز جمعه را روزی در قدس شریف بخوانیم به تفاوت راهپیمایی روز قدس امسال نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: ویژگی روز قدس امسال با توجه به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و نوار غزه و مردم بی‌دفاع غزه از اهمیت خاصی برخوردار است و این حضور گسترده مردم قوت قلبی برای مردم مظلوم فلسطین محسوب می‌شود.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها