امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99311
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، راهپیمایی امسال مردم تهران در روز جهانی قدس که به‌واسطه هجمه وحشیانه و بی‌سابقه ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، راهپیمایی امسال مردم تهران در روز جهانی قدس که به‌واسطه هجمه وحشیانه و بی‌سابقه رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه شاهد شکوه و عظمت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته بود، حاشیه‌هایی به همراه داشت که به بدین شرح است:

مراسم راهپیمایی روز قدس، امروز در حالی برگزار شد که گرمای شدید هوا تا عمق وجود هر آدمی را می‌سوزاند ولی از همان ابتدای صبح جمعیت با سردادن شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا از خیابان‌هایی که به دانشگاه تهران منتهی می‌شد در حال حرکت بودند و نشان دادند گرمای هوا و هیچ چیز دیگری باعث نمی‌شود آنها از پیروی به فرمان رهبرشان و مبارزه با ظلم و استکبار دست بردارند.

مردی با ویلچر خودش را به سختی حرکت می‌داد، عرق کرده بود، نفس نفس می‌زد، ولی از جمعیت جا نمی‌ماند و می‌گفت: وظیفه که تمام شدنی نیست، تا زنده هستم و ظلم و مظلوم هست، خواهم آمد.

پیرزنی عکس دو فرزند شهیدش را در آغوش گرفته بود، می‌گفت: خدایا از من هم قبول کن، توان من در همین حد است که بیایم و مرگ بر آمریکا و اسرائیل بگویم.

امروز چهره‌های مختلف در راهپیمایی حضور داشتند، از دانشجویان گرفته تا کاسبان، ورزشکاران، هنرمندان، مسئولان و ...خلاصه همه آمده بودند، با زبانی روزه و لبهایی خشک، از عطش آب و عطش نفرت از هرکسی که ظلم می‌کند و زور می‌گوید.

پرچم اسرائیل و آمریکا به آتش کشیده شد و در میان شعارهای مردم خاموش شد ولی آتش خشم مردم از جنایت‌های رژیم صهیونیستی هنوز روشن بود و هر دم زبانه می‌کشید.

خبرنگاران از رسانه‌های مختلف، امروز صدای ناله‌های مردم غزه را به گوش دنیا رساندند، صدای ناله‌های مادری که از کودکش تنها عروسک در دستش باقی مانده بود، صدای پدری که روزهاست زیر آوارها، به دنبال جنازه فرزندش می‌گردد، صدای ناله‌های در هم آمیخته کودکان بی مادر، مادران آواره و...

امروز نه از ساندیس خبری بود نه از خوردنی دیگری و معلوم نیست فردا بی‌بی سی و رسانه‌های بیگانه چه چیزی را برای به صحنه آمدن مردم بهانه می‌کنند، هرچه که باشد حنایشان دیگر برای مردم رنگی ندارد.

مادری کودکش را در آغوش گرفته بود و به سختی در میان جمعیت راه می‌رفت ولی صدای شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیلش لرزه به جان دشمن می‌انداخت، چه زیبا بود صحنه‌های دیدنی روز قدس، هر چه به خودمان افتخار کنیم، کم است.

راهپیمایان نمادهایی از کودکان شهید فلسطینی را به نشانه اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی حمل می‌کردند. در این نمادها بر کودک‌کشی رژیم جنایتکار صهیونیستی تأکید شده است.

راهپیمایان تهرانی آدمک اعدام شده آمریکا، اسرائیل و انگلیس را در حوالی چهار راه ولی‌عصر حمل می‌کردند.

جمعی از مدافعان حرم اهل بیت و عصمت و طهارت(ع) در حالی که لباس‌های نظامی به تن داشتند از حوالی تقاطع خیابان‌های انقلاب - فلسطین به جمع راهپیمایان پیوستند.

پلاکاردهایی با موضوع «فلسطین قطعا آزاد خواهد شد»، «هرگز سرزمینم را به گرگ‌ها نمی‌دهم» و «نصرمن‌الله و فتح‌القریب» در دست راهپیمایان تهرانی بود که فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» و «هیهات من ظله» سر می‌دادند.

راهپیمایان روز جهانی قدس در پایتخت نماد تابوت کودکان فلسطینی به شهادت رسیده در پی تهاجم رژیم صهیونیستی به سرزمین غزه را بر روی دستان خود حمل می‌کردند.

شعار «هم غزه هم لبنان جانم فدای اسلام» ابتکار جالب راهپیمایان روز قدس بود که خطیب نماز جمعه نیز بدان اشاره کرد.
 
جمعی از راهپیمایان که شعار «مرگ بر فتنه‌گر» سر می‌دادند دست‌نوشته‌هایی با مضمون «سران فتنه را محاکمه کنید» در دست داشته و خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با فتنه‌گران سال 88 شدند

در مسیر راهپیمایی روز قدس چند تن از بانوان کشورمان برای گریم صورت کودکان و کشیدن نقاشی پرچم کشورهای ایران و فلسطین بر صورت بچه‌ها حاضر شدند.
 
کودکان کشورمان پوسترهایی از شهید محمد ابوخضیر را در دست دارند.

جمعی از راهپیمایان برای شهدای غزه عزاداری کردند. آنان در دسته‌ عزاداری که در حال زدن سنج و دمام بودند جمع شده و ذکر‌هایی همچون یا حیدر، یا زینب و یا حسین سر دادند.

بیش از 1200 پزشک سازمان تأمین اجتماعی با امضای بیانیه‌ای خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد(UN)، کمیته بین المللی صلیب سرخ(ICRC) و سازمان بهداشت جهانی (who) به جنایات رژیم صهیونیستی در بمباران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه و اقدامات جنایتکارانه این رژیم نسبت به مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین اعتراض کردند.

عدم اجازه برای به همراه داشتن پلاکاردهای حاوی شعارهای ویژه روز جهانی قدس به محل نماز جمعه تهران با تعجب و بعضاً اعتراض راهپیمایان که می‌خواستند پلاکاردها را در نماز جمعه نیز به نمایش در آوردند،‌ مواجه می‌شد.

استقبال نمازگزاران به حدی بود که درب‌های محوطه اصلی اقامه نماز پیش از ساعت 12 یعنی یک ساعت قبل از اذان و آغاز خطبه‌های نماز جمعه بسته شد.

گرمای هوا و زبان روزه راهپیمایان حاضر در دانشگاه تهران باعث نشده بود که نمازگزاران قرائت فاتحه و ادای احترام به مقبره شهدای گمنام را فراموش کنند.

بند آخر قطعنامه پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس که در آن شعار «نه غزه، نه لبنان» معدودی ساختارشکن حامی سران فتنه  در روز قدس سال 88 محکوم و مردود شمرده شده بود، با استقبال بیشتر و تکبیر بلندتر راهپیمایان و نمازگزاران مواجه شد.

طلیعه سخنان سردار سلامی، سخنران اصلی مراسم مزین به آیه 41 سوره مبارکه عنکبوت «إِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنکَبُوتِ» بود که از سوی سیدحسین نصرالله در خلال جنگ 33 روزه رژیم اشغالگر قدس علیه حزب‌الله لبنان در مورد این رژیم به کار رفته بود.

با وجودی که ظرفیت محوطه اصلی اقامه نماز در دانشگاه تهران ساعاتی پیش از آغاز خطبه‌ها تکمیل و بسته شده بود، اما کثرت راهپیمایان و حجم ورود آنان به دانشگاه به حدی بود که دوباره ناگزیر دقایقی پیش از اذان ظهر و در حین سخنان سردار سلامی گشوده شد.

سردار سلامی در یکی از بندهای سخنان خود خطاب به صهیونیست‌ها ضمن بی‌ریشه و تصنعی خواندن صهیونیست‌ها گفت: ما شما را خانه به خانه تعقیب می‌کنیم.

علی کفاشیان، حجت‌الاسلام جعفر شجونی و سعید جلیلی در خیابان اصلی دانشگاه تهران در مقابل دانشکده ادبیات در میان نمازگزاران نشسته بودند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار