امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99332
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
حسن هاشمی، وزیر بهداشت امروز در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس به خبرنگار فارس گفت: وزارت بهداشت از مدتها پیش می خواست تا کمک های پزشکی، دارویی و ...

حسن هاشمی، وزیر بهداشت امروز در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس به خبرنگار فارس گفت: وزارت بهداشت از مدتها پیش می خواست تا کمک های پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی را برای مردم مظلوم غزه ارسال کند اما تاکنون چنین اجازه ای به ما داده نشده است.

وی ادامه داد: بنده خودم با وزرای بهداشت کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و وزرای بهداشت کشورهای اسلامی تماس گرفتم و برای آنها پیام فرستادم از آنها خواستم که امکان ارسال این کمک ها را فراهم کنند، با نمایندگان حماس، جهاد اسلامی و سفیر فلسطین هم در این زمینه حضوری صحبت کردم.

وزیر بهداشت گفت: همچنین از مسیر جمعیت هلال احمر نیز برای انتقال کمک اقدام کردیم، بیمارستانهای داخل کشور را نیز برای پذیرش مجروحان غزه تجهیز کردیم، بسیاری از پزشکان و پرستاران هم برای اعزام به غزه و خدمت رسانی به مجروحان اعلام آمادگی کرده اند.

وی افزود: با آقای ظریف وزیر امور خارجه و آقای بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی نیز بنده بارها در این زمینه صحبت کرده ام اما با وجود همه با وجود همه پیگیریهای انجام شده تاکنون مصر و قدرتهای استکباری امکان انتقال کمکهای پزشکی را به غزه فراهم نکرده اند.

هاشمی افزود: باید هر چه زودتر مرز رفح برای انتقال کمکها به غزه باز شود و مجروحان هر چه سریعتر باید از این منطقه تخلیه شوند و به بیمارستانهای امن برای مراقبت منتقل شوند.

وی در گفت و گو با خبرنگار فارس اضافه کرد: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا به این مجروحان کمک کند اما ابتدا باید خط پروازی به این منطقه باز شود تا بتوانیم به مجروحان به خصوص کودکان، سالخوردگان، زنان و مجروحان بیگناه و  مظلوم فلسطین کمک کنیم.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: مردم و دولتهای کشورهای اسلامی باید هر چه بیشتر فشار بیاورند تا امکانات درمانی و تجهیزات پزشکی لازم به غزه ارسال شود. 

وی گفت: مسئول همه این فجایع قدرتهای بین المللی هستند که از رژیم اشغالگر اسرائیل حمایت می کنند، بیمارستانهای غزه اکنون بر اثر بمباران آسیب دیده اند؛ تعداد زیادی از پزشکان و کادر درمانی شهید شده اند و مردم بیگانه غزه نیازمند کمک بشریت هستند.

وی ادامه داد: چنین فجایع انسانی در قرن 21 هیچ توجیهی ندارد، مردم آزادی خواه دنیا و به خصوص کشورهای اسلامی و دولتهای آنها باید فشار بیاورند که  هر چه زودتر این ننگ و نکبت پایان یابد.

انتهای پیام/ 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها