امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99338
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
سرهنگ نوذر امین صارمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس با اشاره به اینکه جامعه همواره در معرض تغییر و تحولات شتابان و فراگیر است و این تحولات ...

سرهنگ نوذر امین صارمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس با اشاره به اینکه جامعه همواره در معرض تغییر و تحولات شتابان و فراگیر است و این تحولات ماموریت‌های پلیس را نیز تحت شعاع قرار می دهد، اظهار داشت: معاونت اجتماعی ناجا می تواند در امر پیشگیری اجتماعی از جرم همگام با تغییرات جامعه بسیار موثر عمل کند.

وی افزود: پیش از این برای مقابله با جرم، با فرد روبرو بودیم و پیشگیری ها بر محور مجرم قرار داشت اما امروز با پررنگ تر شدن عوامل و پدیده های اجتماعی ساز و کار برخورد و پیشگیری از جرائم، نیز اجتماعی شده است.

مدیرگروه علوم اجتماعی دانشگاه علوم انتظامی امین با اشاره به شیوه های جدید پیشگیری اجتماعی از جرم، شکل گیری معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی و اهمیت پلیس جامعه محور به جای پلیس سرکوب گر و متوسل به زور، را یکی از شیوه های کنونی در امر پیشگیری اجتماعی از جرم دانست.

امین صارمی شکل گیری پلیس پیشگیری و حاکمیت تفکر پیشگیرانه در گفتمان پلیس را یکی دیگر از اتفاقات خوب در نیروی انتظامی در راستای پیشگیری اجتماعی از جرم عنوان کرد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی امین نقش دیگر سازمان ها و نهادهای مسئول را نیز مهم دانست و خاطرنشان کرد: مواجهه با جرم و جرم زدایی جامعه و در نهایت حفظ نظم و امنیت در سایه تعامل دستگاه های دخیل امکان پذیر است و تنها یک سازمان مانند ناجا نمی‌تواند این بار را به دوش بکشد و انتظار موفقیت صد در صدی نیز در این زمینه داشت بلکه تمام نهادهای ذیربط باید پای کار باشند.

 امین صارمی پایین آمدن زمینه های مشارکت اجتماعی را از موانع ساختاری و کارکردی موجود در مسیر پیشگیری اجتماعی از جرم دانست و تصریح کرد: فرهنگ سازی در لایه های میانی و پایین جامعه و آموزش همگانی از راهکارهای اصلی تسری امر پیشگیری اجتماعی در جامعه محسوب می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها