امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99341
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اختصاص بودجه 740 میلیونی برای نظارت بر ...

فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اختصاص بودجه 740 میلیونی برای نظارت بر مراکز درمان و کلینیک‌ها به وزارت بهداشت و بهزیستی گفت: 540 میلیون به وزارت بهداشت و 200 میلیون نیز سهم بهزیستی می‌شود.

وی افزود: بهزیستی برای نظارت بر مراکز کاهش آسیب و کمپ‌ها و وزارت بهداشت هم جهت نظارت بر کلینیک‌ها و مراکز درمانی به این مبلغ نیاز داشتند.

مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی پیرامون اختصاص بودجه برای طرح «مدیریت مورد» نیز یادآور شد: این طرح برای معتادانی است که از مراکز ماده 16 بیرون می‌آیند.

وی تشریح کرد: این افراد استعداد دوباره معتاد شدن را دارند و ممکن است بار دیگر به همان محل‌هایی که دستگیر شدند بازگردند و مواد مصرف کنند.

براتی با بیان اینکه اکنون کسی بر عملکرد آنها نظارت نمی‌کند گفت: «مدیریت مورد» در واقع طرح و فعالیتی است برای رها نشدن بهبودیافتگان.

وی خاطر نشان کرد: یعنی همانگونه که ما در مراکز ترک اعتیاد مددکار داریم، بیرون هم یک مددکار و موسسه‌ای باشد که بهبودیافتگان به آنها معرفی شوند مام کارها را این موسسات انجام دهند.

به گفته مدیرکل درمان و حمایت های اجتماعی وظیفه این مراکز در اختیار گذاشتن متادون یا جای خواب به معتادان است.

وی با اشاره به وظایف متعدد این موسسات گفت: در آیین نامه‌ای که رئیس قوه قضائیه آن را ابلاغ کرده، 12 تکلیف برای معتادی که از مراکز ماده 16 خارج می‌شود دیده شده است و این موسسات برای هماهنگی و پیگیری این تکالیف تشکیل می‌شود.

آنچنان که براتی می‌گوید این طرح بصورت آزمایشی تنها در 5 استان کشور و با بودجه 400 میلیون تومانی اجرا خواهد شد و در صورت تامین بودجه، از سال آینده طرح در تمامی استان‌ها اجرا می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها