امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99342
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در ...

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا مجلس در مورد برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی مجلس ورود کرده است؟»، اظهار داشت: با وزیر آموزش و پرورش و مسئولان ذی‌ربط معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسات مشترکی در این خصوص داشتیم.

وی افزود: اشکالی که وجود دارد را به وزیر آموزش و پرورش گفتم؛ استنباط مسئولان معاونت راهبردی ریاست جمهوری این است که تا 2 یا 3 سال پیش آموزش و پرورش حاکمیتی شناخته نمی‌شد و از قانون خدمات کشوری تبعیت می‌کرد؛ یعنی به ازای هر سه نفر بازنشسته، یک نفر جذب می‌شود.

زاهدی با بیان اینکه به باور ما و فرمایشات مقام معظم رهبری، آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است، خاطرنشان کرد: وقتی به آموزش و پرورش حاکمیتی نگاه کنیم به ازای هر یک نفر بازنشسته، یک نفر نیرو باید جذب شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر رویکرد عوض شود هیچ مشکلی برای اختصاص سهمیه و ردیف استخدام برای اجرای قانون مربیان پیش دبستانی وجود نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا این نگاه مثبت نسبت به استخدام مربیان پیش دبستانی در مجلس وجود دارد؟»، گفت: در مجلس یقیناً نگاه مثبت به موضوع استخدام مربیان پیش دبستانی وجود دارد.

زاهدی گفت: وزیر آموزش و پرورش هم این موضوع را قبول دارد و قرار شد وی با معاونت راهبردی ریاست جمهوری این موضوع را دنبال کنند و امیدواریم که مذاکرات آنها نتیجه داشته باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار