امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9935
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۵
تعداد بازدید: 76
محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به بررسی مجدد موضوع برداشت از حساب بانک‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر مشغول ...

محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به بررسی مجدد موضوع برداشت از حساب بانک‌ها، اظهار داشت: در حال حاضر مشغول بررسی این موضوع و کار کارشناسی دقیق هستیم.

وی افزود: بر این اساس، اگر به این نتیجه برسیم که در مبالغ برداشتی از حساب بانک‌ها، اضافه برداشت صورت گرفته، قطعاً آن وجوه به حساب آنها برگشت داده خواهد شد.

بهمنی در پاسخ به این پرسش که پیشتر اعلام شده بود 200 میلیارد تومان دیگر نیز باید از حساب این بانک‌ها برداشت شود، یادآور شد: این موضوع مربوط به بررسی‌های قبلی بود؛ حال اگر در بررسی‌های جدید به نکته خاصی برسیم، اعلام و اعمال می‌شود.

پیش از این نیز یک مقام مسئول بانکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اعلام کرده بود: بخشی از 3 هزار میلیارد تومان برداشت شده از بانک‌ها، به حساب آنها بازگشت داده خواهد شد.

به گزارش فارس، بانک مرکزی اواخر سال 90 حدود 3 هزار میلیارد تومان از حساب بانک‌ها برداشت کرد و رئیس کل بانک مرکزی نیز در آن زمان تاکید کرد که 200 میلیارد تومان دیگر باید برداشت کنیم که در آینده این اقدام انجام خواهد شد.

به گفته مسئولان بانک مرکزی، این اقدام به این دلیل انجام شد که برخی بانک‌ها ارز مرجع دریافتی از بانک مرکزی را در بازار آزاد فروخته‌اند.

بماند که هیچ یک از مدیران عامل بانک‌ها این مساله را نپذیرفتند.

این بحث‌‌ها وجود داشت تا اینکه دیوان محاسبات حکم انفصال از خدمت بهمنی را به دلیل این اقدام صادر کرد. ادله دیوان محاسبات برای صدور این حکم، عدم وجود مجوز قانونی بانک مرکزی برای این کار بود.
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به این حکم به رسانه‌ها، گفت: بحث برداشت از حساب بانک‌ها توسط بانک مرکزی کاملا براساس مصوبه هیئت وزیران است و این برداشت انجام شده به صورت علی الحساب است؛ بانک مرکزی براساس مصوبه هیئت دولت در صورت نیاز باز هم از حساب بانکها برداشت و به خزانه واریز می کند.

پس از آن رئیس کل بانک مرکزی به این حکم اعتراض کرد و در حال حاضر این پرونده در نوبت رسیدگی در دادگاه تجدید نظر است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها