امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99355
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در الخلیل، شهر الخلیل و شهرک‌های این استان در جنوب کرانه باختری بعد از ظهر امروز جمعه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در الخلیل، شهر الخلیل و شهرک‌های این استان در جنوب کرانه باختری بعد از ظهر امروز جمعه شاهد تظاهرات گسترده فلسطینیان به مناسبت بزرگذاشت روز قدس و یاری فلسطینیان نوار غزه بود که مورد حمله نظامیان صهیونیست قرار گرفت.

براساس گزارش‌های رسیده، در اثر حمله نظامیان صهیونیست به تظاهر کنندگان، یک فلسطینی به نام «هاشم أبو ماریا» (42 ساله) در شهرک «بیت أمر» در شمال استان الخلیل به شهادت رسید.

به دنبال شهادت این فلسطینی، تظاهر کنندگان به شدت با نظامیان صهیونیست از مسجد شهرک بیت امر تا ورودی اصلی شهر الخلیل درگیر شدند و نظامیان صهیونیست برای متفرق کردن تظاهر کنندگان اقدام به شلیک ده‌ها گلوله به سمت آنها کردند که زخمی شدن ده‌ها نفر از آنها را درپی داشت.

همچنین گزارش شده است که تمام ورودی‌های اردوگاه آوارگان فلسطینی «العروب» در شمال استان الخلیل پس از برگزاری تظاهرات به مناسبت روز قدس، شاهد درگیری‌هایی میان فلسطینیان با نظامیان صهیونیست بود.

در این درگیری‌ها نظامیان صهیونیست برای متفرق کردن تظاهر کنندگان فلسطینی به شلیک بمب‌های گازی و صوتی و گلوله‌های پلاستیکی اقدام کردند که در اثر آن 15 جوان فلسطینی زخمی شدند.

در شهرک «حلحول» در شمال الخلیل نیز درگیری‌هایی میان فلسطینیان با نظامیان صهیونیست رخ داد که با شلیک صهیونیست‌ها به سمت تظاهر کنندگان فلسطینی مواجه شد.

در جنوب الخلیل شلیک گلوله‌های مستقیم موجب درگیر شدن اهالی شهرک «بیت عوا» با نظامیان صهیونیست شد و در شهرهای دورا و یطا و شماری از شهرک‌های واقع در شمال و غرب استان الخلیل تظاهرات‌هایی با حضور صدها فلسطینی در بزرگداشت روز قدس و محکومیت تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه برگزار شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها