امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99363
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل گزارش داده پیشنهاد آتش‌بس که جان کری، وزیر خارجه آمریکا آن را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل گزارش داده پیشنهاد آتش‌بس که جان کری، وزیر خارجه آمریکا آن را مطرح کرده شامل مفادی برای پایان دادن فوری به درگیری‌ها و تماس بین مقامات اسرائیل، فلسطین و مصر ظرف 48 ساعت بعد در قاهره است.

ای روزنامه صهیونیستی این خبر را از قول برخی منابع عرب گزارش داده و نوشته گفت‌وگوها در مصر بحث‌هایی مانند درخواست حماس برای رفع حصر غزه و مطالبات دیگر این گروه را در بر خواهد گرفت.

به گفته این منابع، آتش‌بس به محض اینکه طرفین به جان کری بگویند که شرایط مورد نظر را قبول دارند، آغاز خواهد شد و تمامی فعالیت‌های نظامی فوراً قطع خواهد شد.

در گفت‌‌وگوهایی که متعاقباً در قاهره صورت خواهد گرفت، یک هیئت فلسطینی متشکل از نمایندگان گروه فتح، حماس و جهاد اسلامی به نیابت از حماس سخن خواهند گفت. 

این گفت‌وگوها بین 5 تا 7 روز به طول خواهند انجامید.

گفت‌وگوهای بین هیئت‌های دو طرف مستقیم نخواهد بود> بلکه مصر به عنوان میانجی عمل خواهد کرد.

بحث‌های بین دو طرف، مطالبات حماس در این زمینه‌ها را شامل خواهد شد: بازگشایی گذرگاه‌های بین غزه و اسرائیل، بازگشایی گذرگاه رفح بین غزه و مصر، آزائی زندانیان دستگیر شده از توافق شالیت و تأسیس یک بندر دریایی در غزه.

در همین حین، دولتهای عرب، دولت خودگردان فلسطین و سایر بازیگران بین‌الملل خواهان تشکیل یک کمیته تحقیقی با اجازه ورود به غزه هستند. طبق طرح جاری، دو کمیته جداگانه تشکیل خواهد شد: یکی در مصر با نمایندگانی از دولت خودگردان فلسطین، اتحادیه عرب و مصر (بدون شرکت قطر، ترکیه و حماس) و دیگری کمیته‌ای در اروپا که قطر و ترکیه در آن حضور خواهند داشت، اما مصر و دولت خودگردان در آن نخواهند بود.

 

 

«احتمال دارد جزئیات بیشتری به این خبر افزوده شود.»

 

 

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها