امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99364
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصر الله در ابتدای سخنان خود در مراسم روز قدس در ضاحیه، با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه المنار، سید حسن نصر الله در ابتدای سخنان خود در مراسم روز قدس در ضاحیه، با تشکر از حضور حاضران در مجتمع سید الشهداء گفت: تحولات غزه و ویژگی‌های روز جهانی قدس در چنین روزی،‌ دیدار ما در امروز و در این مکان را اجتناب ناگزیر کرد. در این مکانی که عادت کردیم شهدایمان را در آن تشییع و از اسیران استقبال و جشن‌های پیروزی مقاومت را در آن برگزار کنیم.

هر روز که می‌گذرد ضرورت زنده نگاه داشتن آرمان فلسطین بیشتر احساس می‌شود

نصرالله با اشاره به امام خمینی و اقدام ایشان در نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به روز قدس گفت: روز جهانی قدس که امام خمینی (ره) آنرا اعلام کرده و «سید علی خامنه‌ای» رهبر ایران ایران بر آن تاکید کرد بایستی قضیه محوری (جهان اسلام) را به ما یادآوری کند تا قدس و فلسطین در قلب، عقل، فکر، فرهنگ، وجدان،‌اولویت‌ها و گفتمان حاضر بماند. تاکید امام (خمینی) بر آخرین جمعه ماه رمضان، تاکیدی بر قداست این قضیه و اسلامی بودن آن است.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگه روز جهانی قدس، افزود: روز به روز اهمیت اعلام آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس و نیاز مبرم امت اسلامی به گرامیداشت این روز مشخص می‌شود. وقتی امروزه به وضعیت امت اسلامی بنگریم اهمیت این روز و لزوم زنده نگه داشتن آن را احساس می‌کنیم.

بعد از اشغال فلسطین، هدف از یاد بردن آرمان فلسطین بود

سید نصر الله با اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای از بین آرمان فلسطین گفت: بعد از اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و سیطره کامل آنها بر همه خاک‌ فلسطین،‌ علاوه بر توسعه طلبی آنان در سرزمین‌های دیگر فلسطین دغدغه اصلی صهیونیست‌ها و هدف اصلی آنها از زمان تا کنون از بین قضیه فلسطین بود. (صهیونیست‌ها) می‌خواهند ملت و سرزمین فلسطین را به عنوان ملت و سرزمینی که وجود (خارجی) ندارد جلوه بدهند و اینکه قدس به عنوان پایتخت ابدی کشور یهود تبدیل شده است. هدف بعد از اشغالگری پایان دادن به قضیه فلسطین بود و اصلا فکر بازگرداندن یک وجب خاک فلسطین به صاحبان آن و بازگشت یک آواره به خانه و کاشانه‌اش را به ذهن خود راه نمی‌دادند. لذا در اسرائیل درباره قدس و ممنوعیت بازگشت آوارگان اجماع می‌بینم.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: آنان می‌دانستند که مسئله‌ای با این حجم و سرزمین مقدس و ملتی را نمی‌توان در یک سال و یا دو سال حذف کرد. حتی با یک نسل و یا دو نسل نیز نمی‌توان آنرا از بین برد، بنابراین برنامه طولانی مدتبی برای تحقق این هدف در نظر گرفتند. هر کدام از ما می‌توانیم تحولات سال 1948 تا کنون را تحلیل کرده تا آثار طرح‌هایی که به منظور از بین بردن قضیه فلسطین طرحریزی شده‌اند،‌ را درک کنیم. این آرزو نزد غربی‌ها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها موجود است.

وی افزود:‌ برای نمونه آنها گمان می‌‌کردند که سرزمین‌های عربی گسترده است و می‌توان آوارگان (فلسطینی) را در آنها اسکان داده و آوارگان را در جوامع متعدد عربی ذوب کرد. این خطر همچنان به قوت خود باقی است. به عنوان مثال دیگر می‌گویم که تلاش‌ها برای ایجاد قضایای محوری برای هر ملت و هر کشور در جریان بود تا مرکزی بودن قضیه فلسطین و محوریت قدس شریف از بین برود.
دبیر مقاومت اسلامی لبنان تاکید کرد که امروز در برخی از کشورهای موضوعاتی از جمله (قیمت) بنزین، گاز و لقمه نان در صدر اولویت‌ها قرار دارند. آنها (صهیونیست‌ها) خواسته‌اند که این موضوعات، قضایای محوری (کشورهای عربی) باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها