امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99365
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، صدها نفر از اهالی مناطق و شهرهای مختلف استان بصره، در جنوب عراق با برگزاری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، صدها نفر از اهالی مناطق و شهرهای مختلف استان بصره، در جنوب عراق با برگزاری تظاهراتی روز جهانی قدس را بزرگ داشتند و جنایات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در سایه سکوت سنگین و وحشتناک عرصه‌های بین المللی و منطقه‌ای را محکوم کردند.

در این مراسم که «حمید رضا آبادی»، کنسول جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: جهان اسلام این روزها با انواع توطئه‌ها و حوادث دردناک و غمناک مواجه است که آمریکا و رژیم صهیونیستی در پس آن قرار دارند.

آبادی تاکید کرد: آنچه در غزه از قتل و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه به دست ارتش اشغالگر صهیونیستی جریان دارد، در مقابل سکوت بین المللی و سازمان‌های حقوق بشر، نشان می‌دهد که واقعا چه طرفی در پس ریختن خون امت اسلامی قرار دارد.

وی افزود: حملات تروریستی که عراق در معرض آن قرار دارد، بسیار غمناک است و راه حل نهفته در پس مقابله با این توطئه‌ها و ریختن خون‌ها انقلابی دینی و عقلی و جهادی است که به متحد شدن مردم برای مقابله با چنین حملاتی منتهی شود.

آبادی تاکید کرد: امنیت عراق، امنیت ما و مقدسات آن، مقدسات ماست و جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که تمام حوادث و توطئه‌هایی که با آن مواجه هستیم، دستاورد اتاق عملیات واحد و مشترکی است که هدایت آن را آمریکا و رژیم صهیونیستی برعهده دارند.

آبادی با بیان اینکه صهونیسم جز به تسلط بر تمام کشورهای اسلامی و غارت ثروت‌های آن و اجرای خواسته‌هایش در این کشورها رضایت نمی‌دهد، گفت: گروه‌های تکفیری و تروریستی ساخته و پرداخته دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و «اسرائیل» است و هدف آنها تکه‌تکه کردن وحدت امت اسلامی است.

شرکت‌کنندگان در تظاهرات امروز با در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی از سازمان‌های بین الملل و حقوق بشری خواستند،‌ به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه پایان دهند و موضعی قاطع در برابر جنایات جنگی که علیه شهروندان بی‌گناه فلسطینی در نوار غزه رخ می‌دهد، موضع قاطعی اتخاذ کنند.

از سوی دیگر «ماجد النصراوی»، استاندار بصره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: مرجعیت دینی در طول تاریخ همواره حامی و مدافع حقوق مظلومین و ایستادن در برابر ظلم و سمتگران بوده و فتوای اخیری که مرجعیت دینی والای نجف اشرف درباره جهاد کفایی و مقابله با گروه‌های تکفیری صادر کرد، چیزی جز ادامه مواضع گذشته این مرجعیت نبوده است.

النصراوی افزود: امت اسلامی پیرامون ابتکار عمل امام خمینی(ره) در دفاع از قدس شریف در قبال صهیونیست‌‌های غاصب گرد آمدند، همانگونه که مردم عراق حول مرجعیت دینی‌اشان گرد آمدند تا به همه جهانیان نقش رهبری مرجعیت در به حرکت در آوردن جنبش‌های آزادیبخش بشر دوستانه را تاکید کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار