امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99367
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مشاور بلندپایه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته احتمال اینکه جمهوری‌خواهان بخواهند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مشاور بلندپایه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته احتمال اینکه جمهوری‌خواهان بخواهند اوباما را به دادگاه احضار کنند قوت گرفته است.
روز گذشته در خبرها آمده بود جمهوری‌خواهان در کمیته حقوقی مجلس نمایندگان آمریکا با رأی مثبت به شکایت از اوباما یک گام دیگر به چالش با رئیس جمهور بر سر سوء استفاده از او اختیارات اجرایی‌اش نزدیک شدند.
آقای «دن فیفر»، یکی از مشاوران ارشد کاخ سفید گفته با توجه به تصمیماتی که اوباما در بحث‌های مربوط به قوانین مهاجرت خواهد گرفت انتظار می‌رود جمهوری‌خواهان در پی احضار رئیس جمهور به دادگاه برآیند. 
آقای فیفر می‌گوید هسته اصلی جمهوری‌خواهان به دنبال احضار اوباما به دادگاه هستند و جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان هم با تنظیم یک شکوائیه علیه سرئیس جمهور بر سر قوانین مربوط به خدمات بهداشت و سلامت بسترهای قانونی این کار را فراهم آورده است.
جان بینر تا کنون احتمال احضار رئیس جمهور به دادگاه را کم دانسته است.
این مقام کاخ سفید گفت: «فکر می‌کنم عده زیادی از مردم به این موضوع می‌خندند اما من احتمال احضار اوباما به دادگاه را کم نمی‌دانم. به نظر من، بینر با طرح آن شکایت، راه را برای احتمال احضار اوباما به دادگاه در آینده باز کرده است.»
جمهوی‌خواهان می‌گویند آقای اوباما با تأخیر انداختن برخی از جنبه‌های پوشش خدمات درمانی و اعطای معافیت به عده‌ای از مشمولان از اختیارات قانونی خود سوء استفاده کرده و کنگره را در نظر نگرفته است.
بینر همواره اوباما را متهم می‌کند که در تعامل با قانون اساسی گزینشی عمل کرده و از اختیاراتش سوء استفاده می‌کند.

به گفته بینر این اقدامات بیشتر در مواجهه با طرح بیمه درمانی جنجالی اوباما و بحث مهاجرت انجام می‌شود.

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها