امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99374
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اسکای نیوز، کابینه امنیتی دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیوینستی طرح ارائه ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اسکای نیوز، کابینه امنیتی دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیوینستی طرح ارائه شده توسط جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را رد کرد و خواستار تعدیلاتی در این طرح شد.

پیشنهاد آتش‌بس که جان کری، آن را مطرح کرده شامل مفادی برای پایان دادن فوری به درگیری‌ها و تماس بین مقامات اسرائیل، فلسطین و مصر ظرف 48 ساعت بعد در قاهره است.

آتش‌بس به محض اینکه طرفین به جان کری بگویند که شرایط مورد نظر را قبول دارند، آغاز خواهد شد و تمامی فعالیت‌های نظامی فوراً قطع خواهد شد.در گفت‌‌وگوهایی که متعاقباً در قاهره صورت خواهد گرفت، یک هیئت فلسطینی متشکل از نمایندگان گروه فتح، حماس و جهاد اسلامی به نیابت از حماس سخن خواهند گفت.این گفت‌وگوها بین 5 تا 7 روز به طول خواهند انجامید.

گفت‌وگوهای بین هیئت‌های دو طرف مستقیم نخواهد بود بلکه مصر به عنوان میانجی عمل خواهد کرد.بحث‌های بین دو طرف، مطالبات حماس در این زمینه‌ها را شامل خواهد شد: بازگشایی گذرگاه‌های بین غزه و اسرائیل، بازگشایی گذرگاه رفح بین غزه و مصر، آزائی زندانیان دستگیر شده از توافق شالیت و تأسیس یک بندر دریایی در غزه.

در همین حین، دولت‌های عرب، دولت خودگردان فلسطین و سایر بازیگران بین‌الملل خواهان تشکیل یک کمیته تحقیقی با اجازه ورود به غزه هستند. طبق طرح جاری، دو کمیته جداگانه تشکیل خواهد شد: یکی در مصر با نمایندگانی از دولت خودگردان فلسطین، اتحادیه عرب و مصر (بدون شرکت قطر، ترکیه و حماس) و دیگری کمیته‌ای در اروپا که قطر و ترکیه در آن حضور خواهند داشت، اما مصر و دولت خودگردان در آن نخواهند بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار