امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99384
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، به دنبال سرنگون شدن  یک فروند هواپیمای خطوط هوایی الجزایر در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، به دنبال سرنگون شدن  یک فروند هواپیمای خطوط هوایی الجزایر در پنجشنبه گذشته در شمال مالی ، رئیس جمهور این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

«عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر برای گرامیداشت یاد قربانیان سانحه هواپیمای سرنگون شده این کشور سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

دفتر ریاست جمهوری الجزایر امروز با صدور بیانیه‌ای با اشاره به کشته شدن همه 116 سرنشین این هواپیما تاکید کرده است بوتفلیقه از امروز جمعه به مدت سه روز برای قربانیان الجزایری عزای عمومی اعلام کرده است.

این هواپیما از نوع «ام دی – 83» که در مالکیت شرکت اسپانیایی «سویفت ایر» و در اجاره شرکت هواپیمایی ملی الجزایر بود، پنجاه دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه واگادوگو، پایتخت بورکینافاسو به مقصد الجزایر از صفحه رادار ناپدید شد و سپس لاشه آن در خاک مالی پیدا شد

بورکینافاسو اعلام کرده که اجساد انسان و تکه های سوخته هواپیما در حدود 50 کیلومتری مرز این کشور و نزدیک یک روستای مالی پیدا شده است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی «ایر فرانس-کیه.ال.ام» فرانسه امروز جمعه اعلام کرد که در اقدامی پیشگیرانه هواپیماهای متعلق به این شرکت را از پرواز بر فراز جایی که محل سرنگونی هواپیمای خطوط هوایی الجزایر در شمالی مالی بوده بازداشته است.

این در حالی است که مقاماتی فرانسوی پیش از این گفتند که به نظر می رسد بدی شرایط آب و هوایی یا نقص فنی علت سقوط روز پنجشنبه هواپیمای الجزایری بود.

«فردریک کوویلیه»، وزیر حمل و نقل فرانسه در گفت‌وگویی با تلویزیون این کشور گفت: ما از همان ابتدا احتمال این که هواپیمای خطوط هوایی الجزایر از زمین هدف قرار گرفته و سقوط کرده باشد را رد کردیم.

وی افزود: ما از همان ابتدا گمانه زنی‌ها را مبنی بر اینکه هواپیمای مذکور توسط شبه نظامیان شمال مالی ساقط شده باشد، رد کردیم.

پنجاه و یک تن از جمع 116 سرنشین هواپیما فرانسوی بودند. در همین حال «برنارد گازنو»، وزیر کشور فرانسه گفت: هر چند به نظر ما سقوط هواپیما به علت شرایط آب وهوایی نامساعد بوده، اما تا هنگامی که نتایج تحقیقات به دست ما نرسیده است، نمی توان هیچ پیش فرضی را حذف کرد.

وی افزود: گروه های تروریستی که در این منطقه فعال هستند، با منافع کشورهای غربی تضاد دارند. فرانسه در ژانویه 2012 به منظور مقابله با گروه های تندرو فعال در شمال مالی به این کشور لشکرکشی کرد.

فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه امروز جمعه اعلام کرد که دو صندوق سیاه هواپیمای الجزایری پیدا شده و توسط نظامیان فرانسوی مستقر در شمال مالی به شهر گائو منتقل شده است.

سقوط هواپیمای الجزایری سومین مورد سانحه بزرگ هوایی در جهان، ظرف یک هفته اخیر به شمار می رود.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها