امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99392
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا روز جمعه چند مقام روس از جمله دو مقام ارشد اطلاعاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا روز جمعه چند مقام روس از جمله دو مقام ارشد اطلاعاتی این کشور را به بهانه سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در شرق اوکراین، در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.
«الکساندر بورتنیکوف» رئیس اداره امنیت فدرال روسیه و «میخائیل فرادوف» رئیس اداره اطلاعات خارجی روسیه برجسته‌ترین شخصیت‌هایی هستند که نامشان در تازه‌ترین فهرست تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه، آمده است.
در این لیست جمعا نام 15 تبعه روسیه و اوکراین و هچنین 18 شرکت، آمده است. رئیس جمهوری منطقه چچن، اعضای شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه و برخی از چهره‌های استقلال‌طلب اوکراینی، دیگر حاضران در این لیست هستند.
هواپیمای پرواز ام‌اچ17 خطوط هوایی مالزی پنج‌شنبه دو هفته قبل در مرز روسیه و اوکراین سقوط کرد. کشورهای غربی استقلال‌طلب‌های اوکراین را به ساقط کردن این هواپیما که با 298 سرنشین از آمستردام راهی کوالالامپور بود، متهم کرده‌اند. در مقابل مسکو با ارائه شواهدی، از جمله انتقال سامانه‌های ضدهوایی ارتش اوکراین به منطقه حادثه پیش از سقوط هواپیما، پرواز جنگنده‌های اوکراینی در نزدیکی هواپیما و تغییر مسیر خارج از برنامه هواپیما، این فرضیه را با شبهاتی روبرو کرده‌اند.
از آغاز بحران در شرق اوکراین، اتحادیه اروپا تاکنون چندین دور تحریم‌ را علیه روسیه به تصویب رسانده‌ است. مسکو بروکسل را به تلافی تحریم‌های اقتصادی تهدید کرده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار