امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 99398
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 149
حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره ...

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره لزوم حمایت همه جانبه از مردم مظلوم غزه بیان داشت: اگر از وجهه اسلامی به یک درجه تنزل کنیم، همه انسان‌ها یک وظیفه انسانی دارند، ظلم از هر کس باشد، قبیح است، کشتار بی‌رحمانه، تخریب خانه‌ها بر مردم و کشتن کودکان این مطلبی است که احدی در دنیا در زشتی و جنایت بودنشان تردیدی ندارد.

وی افزود: بنابراین اولاً وظیفه انسانی ما است که عکس‌العمل نشان دهیم، این عکس‌العمل به شکل‌های مختلف هنری، فضای مجازی، ابزار تنفر رسانه‌ای، در مجالس و محافل توسط وعاظ، مداحان، مدیران و هر کسی به اندازه توان و محیطی که مشغول است این انزجار و حقیقت را بازگو کند، و گرنه حداقل با زبان خود به یاری مظلوم بشتابد، در این رابطه هم وظیفه اسلامی بسیار سنگین است.

حجت‌الاسلام کلباسی بیان داشت: پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: «کسی که در هر صبحگاه به امور مسلمانان همت نگمارد و در اندیشه کارهای آنان نباشد٬ از آن‌ها نیست و کسی که بشنود مردی فریاد می‌زند: ای مسلمان‌ها! به دادم برسید و جواب او را ندهد٬ مسلمان نیست»، این در حالی است که یک عده از مردم بی‌گناه بیش از نیم قرن است که سرزمینشان تحت اشغال است و اکنون نیز در محاصره به سر می برند، تنها دلیل آن‌ها این است که می‌خواهند امورشان را خود در دست گیرند و زیر سلطه صهیونیست‌ها نباشند و نمی‌خواهند آب، خاک، فرهنگ و هستی‌شان را در اختیار آن‌ها قرار دهند و بنابراین هزینه‌هایی است که آن‌ها برای این خواست انسانی، اسلامی و فرهنگی خود می‌پردازند.

وی ادامه داد: پس اگر از هر ابزاری که بتوانیم برای کمک به مردم مظلوم فلسطین استفاده کنیم و استفاده نکنیم در مقابل پروردگار عالم مسئول هستیم، یعنی از ما بازخواست می‌شود که چرا می‌توانستید کاری را انجام دهید و کمک نکردید، به خصوص کسانی که امکانات تبلیغاتی در اختیار دارند، قطعاً هر گونه کوتاهی در این مسأله مسئولیت الهی دارد.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه حضور در راهپیمایی روز قدس، اثر روحی مثبت برای مردم فلسطین، ترس دشمنان و بیداری مسلمانان دارد، ابراز داشت: بیداری اسلامی و مقاومت در برابر صهیونیست‌ها ربطی به گذشته ندارد، در گذشته هزار هزار نفر از مردم فلسطین را قتل عام می‌کردند و آن‌ها نمی‌توانستند حتی یک تیر شلیک کنند، اما امروز موشک شلیک می‌کنند، این به برکت انقلاب اسلامی و ایده‌ روز قدس است که در ذهن فلسطینی‌ها ایجاد کرد که باید مقاومت و ایستادگی کنند و این همان چیزی است که صهیونیست‌ها را عصبانی کرده است.

وی افزود: به همین خاطر صهیونیسم بین‌الملل با تحریم اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی و ایجاد گروه‌های افراطی مانند داعش و القاعده سعی می‌کنند جلوی این تفکر را بگیرند، در حالی که آینده از آن کسانی است که استقامت می‌کنند، «أَلا إِنَّ نَصْرَ اللهِ قَرِیبٌ»، یاری خداوند نزدیک است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها